CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin 2.000 Doları Silerken Bu Borsada Yüzde 437’lik Bir Artış Kaydetti!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin kısa süre önce 2.000 dolarlık bir çöküş yaşadı ve 8 bin dolara kadar düştü. Ancak bir Bitcoin borsasında BTC ticaret hacimleri %437’lik bir artış gördü.

Bitcoin 2.000 dolar çöktü! Ancak LocalBitcoins’de Bitcoin ticareti %437’lik bir artış gördü

Brezilya hükümeti Cuma günü ülkenin 30 gün içinde tam bir ekonomik çöküşle karşı karşıya olduğu yönünde bir uyarı yaptı. Arjantin’deki yetkililer, ülkeyi 65 milyar dolarlık kredisini temerrüde düşürmenin eşiğine getiren son borç yeniden yapılandırma teklifinin reddini tartışıyorlar. Salgın iki mücadele eden ekonomiyi tahrip ederken ve insanlar güvenli sığınak varlıklarına yöneldikçe, eşler arası kripto platformu LocalBitcoins’teki ticaret hacimleri keskin bir şekilde yükseldi ve Arjantin yeni bir Bitcoin rekoru kırdı.

Bitcoin 2.000 Doları Silerken Bu Borsada Yüzde 437’lik Bir Artış Kaydetti! 3

Coin.dance, Bitcoin hacminin önceki haftaya kıyasla %14 artışla 50,59 milyon Arjantin pezosuyla rekor kırdığını bildirdi. Büyüme, P2P platformunda Bitcoin ticareti için geçen yıla göre %437’lik bir artışı temsil ediyor. Brezilya’da LocalBitcoins’de işlem yapan trader’lar, 2 Mayıs 2020’de sona eren haftada BTC için 2,2 milyon Brezilya Reali değiştirdi. Bitcoin’e artan ilgi, her iki ülkedeki korkunç ekonomik görünümlerle çakışıyor. 

Bitcoin’e artan ilgi, her iki ülkedeki korkunç ekonomik görünümlerle çakışıyor

Kıtadaki en büyük ekonomi olan Brezilya, Worldometers tarafından derlenen verilere göre, 146.894 doğrulanmış vaka ve 10.017 ölümle birlikte coronavirüsü en sert yaşayan ülkelerden. Yüksek Bitcoin hacimleri, ulusal para biriminin dolar karşısında düşük bir rekor seviyesine gerilemesine de denk geliyor.

Twitter’da takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Bitcoin 2020 Rekorunu Kırdı! İşte BTC’yi Pump’layan 3 Gelişme

İşte Yatırım Devinin Kurucusuna Göre, Hızlı Yükselecek Altcoin’ler

Coin Ajans

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para: BTC, ETC, TRX, BCH ve XLM

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası