CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin 2 yılda kaç kat artar?

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin 2 yılda kaç kat artar? Analistler Anthony Pompliano ve PlanB’den sonra bu sefer de hapiste olan bir BTC öncüsü, Bitcoin fiyat tahmini yaptı. Ona göre bir ya da iki yıl içinde lider kripto para 100,000 doları görecek.


Bitcoin 2 yılda kaç kat artar?

Silk Road online pazarının kurucusu Ross Ulbricht, hala kripto paralar konusuna kafa yoruyor. Silk Road, Bitcoin’e (BTC) ilk gerçek kullanım alanı sağlayan darknet pazar yeriydi. Ulbricht de bu pazarı işletmekten dolayı iki ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ross Ulbricht çoğuna göre sektöre öncülük edenlerden biri. Çünkü BTC’nin ortaya çıktığı erken yıllarda ilgiyi sağlayacak adımları atmıştı. Hapiste olan girişimcinin bir dizi mektubu ve makalesi arkadaşları ve ailesi tarafından internette yayımlandı. Burada ise Elliot Wave analizini tartışıyor. Bu analiz ise “yatırımcı duyarlılığı ve psikolojisindeki kalıcı değişikliklerle ilgili uzun vadeli fiyat modellerine” odaklanıyor.

İlgili – Analistler Bitcoin boğa tahminlerini 2021 ve 2022 yıllarına kaydırdı

Ross Ulbricht da Elliot Wave analizini kullanarak uzun vadeli Bitcoin piyasa döngüsünü hesaplıyor ki bunun üzerinden BTC fiyatının “2020 yılında ya da civarında” 100,000 dolar olacağını söylüyor.

Bitcoin analistleri Ross ile hemfikir

BTC’nin altı haneli değere ulaşmasını bekleyen sadece Ross Ulbricht değil. Yatırımcı ve teknoloji girişimcisi Anthony Pompliano da yakın zamanda verdiği bir röportajında, Aralık 2021’e doğru Bitcoin’in 100,000 doları göreceğine hala inandığını söylemişti. Yani iki yıl içinde BTC 100,000 doları görecek.

Bunun sebebi ise şöyle: Altı aydan daha kısa bir sürede BTC çok önemli bir olay yaşayacak. Buna “halving” ya da “halvening” deniliyor ki madencilerin blok başına altıkları ödül coin sayısı bu olaydan sonra yarıya iniyor. Bu da Bitcoin enflasyon oranının anında inmesi anlamına geliyor.

İlgili – PlanB: “Paniğe rağmen 1 milyon dolar Bitcoin fiyat tahmini değişmedi”

BTC ile ilgilenen kurumsal nicel analist PlanB de lider kripto paranın piyasa değerinin doğru bir şekilde “stock-to-flow ratio” ile tahmin edilebileceğini bulmuştu.

Onun modeli Bitcoin fiyat geçmişi ile birleştirilince, kripto paranın değerinin halving sonrası 1 trilyon dolar olacağını gösteriyor. Bu da coin başına fiyatın 55,000 dolar civarında olacağı anlamına geliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Öncü Borsa Yöneticisi: Bitcoin Süper Döngüde! 2 Milyon Dolara Hazır Olun

Coin Ajans

YouTuber’lar yorumladı: Halving sonrasında Bitcoin fiyatı ne olacak?

Bitcoin Tahminleri Tutan Ünlü CEO: 12 Ay İçinde BTC Bu Seviyelere Fırlayacak!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası