CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin 2018 desteklerini test etmeye devam ediyor

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin 2018 desteklerini test etmeye devam ediyor. BTC son düşüşü ile 2018 ayı piyasasının destek /direnç bantlarına doğru gerilemiş görünüyor. Söz konusu dönemde kripto para bu seviyelerden 3,000 dolara kadar çöküş yaşamıştı.


Bitcoin 2018 desteklerini test etmeye devam ediyor

Artık netlik kazandı. Bitcoin (BTC) geniş ölçekli düşüş trendini doğruladı. Bu trendden kurtulmak ise biraz zaman alabilir. BTC’nin 14 bin dolardan başlayan Temmuz – Ekim geri çekilmesinden trendin yönünün değişmesini beklemek anlamsız görünüyor. Tabii bu tamamen imkansız değil. Ne de olsa Bitcoin’den söz ediyoruz. Yine de yakın zamanda lider kripto parada dramatik bir değişim beklenmemeli. Çünkü teknik veriler de böyle bir şeye işaret etmiyor.

İlk önce dün kapanan haftalık grafiğe bakarak işe koyulalım. Fiyatın 55 EMA’nın çok altında kapanış yaptığını görüyoruz. Burası Ekim boyunca güçlü bir destek vermişti. Genel olarak ise EMA’larda durum iyi görünmüyor ve bir çöküş var. 13 ve 31 EMA’lar yakında 34’ün altına ayı geçişi yapar.

İlgili – Bitcoin TOP 50 altcoinin yüzde 85’inden daha iyi performans gösterdi

Bitcoin 2018 desteklerini test etmeye devam ediyor. BTC son düşüşü ile 2018 ayı piyasasının destek / direnç bantlarına doğru gerilemiş görünüyor. Söz konusu dönemde kripto para bu seviyelerden 3,000 dolara kadar çöküş yaşamıştı.

EMA çöküşü, BTC grafiği Kaynak: TradingView

Bitcoin ayrıca Haziran’dan bu yana olan piyasanın tamamını kapsayan yapının da boyun bölgesinin altına geçti. Artık 2018 ayı piyasası döneminde önem taşıyan destek ve direnç seviyeleri bölgesine geri dönmüş görünüyor.

Haftalık grafiğin indikatörleri ile devam edersek, RSI’ın 2018 ayı piyasasındaki teslim olma noktasının altına kırılma yaptığını görüyoruz. O zaman fiyat hızlı bir şekilde 3,000 doların altına düşmüştü. Şimdi ise fiyat 2018’in konsolidasyon bölgesinde. Genellikle 6,000 dolar ile 7,000 dolar arasında (mavi-gri-mavi bantlar).

İlgili – Bitcoin 6700 doların altına geriledi – 6000 doların altına yol göründü mü?

Bitcoin 2018 desteklerini test etmeye devam ediyor. BTC son düşüşü ile 2018 ayı piyasasının destek / direnç bantlarına doğru gerilemiş görünüyor. Söz konusu dönemde kripto para bu seviyelerden 3,000 dolara kadar çöküş yaşamıştı.

BTC grafiği Kaynak: TradingView

Burada histogram haftalık kapanış için aşağıya doğru keskin bir düşüş yaşamış. Gelecek hafta bu düşüşün nasıl rol oynayacağını görmek önemli. Düz mü devam eder, yükselir mi yoksa aşağıya doğru devam mı eder?

Sadece haftalık grafik üzerinde Bitcoin’in genel olarak düşüş trendinde olduğunu söyleyebiliriz. Düşük satış hacmine bakarak ise en kötüsünün geride kaldığı ihtimalini düşünmeye başlayabiliriz. 6,000 dolar bölgesindeki desteğin çok güçlü olması gerekiyor. Burası 2018’de de güçlü dayanmıştı.

Kaynak

İlgili Haberler

Yatırım Uzmanı: “Bitcoin ve Altcoin Rallisine Hazır Olun”

Coin Ajans

Forbes Analisti: “Dijital Dolar Onay Alırsa Bitcoin Sert Yükselecek”

Coin Ajans

İspanya bankacılık devi BBVA’dan Bitcoin sürprizi TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası