CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin 30 bin doların altına düştü! Bundan sonra ne olacak? İşte 2 kritik gösterge

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Kripto para piyasası, son 24 saatte tasfiye edilen 450 milyon dolar değerinde vadeli işlem sözleşmesi pozisyonu ile çalkalanıyor. Aynı dönemde Bitcoin de zayıflayan momentumuyla %7’den fazla düştü. Binance’te Bitcoin’in fiyatı, kritik bir destek seviyesini yeniden test ederek 29.500 dolara kadar geriledi.

Bitcoin 30 bin doların altına düştü! Bundan sonra ne olacak? İşte 2 kritik gösterge 4

Vadeli işlem piyasasındaki açık pozisyonlar son zamanlarda o kadar yüksekti ki, piyasa neredeyse her gün 200 ila 500 milyon dolar arasında likidasyon görüyor.

Açık pozisyon nedir?

Açık pozisyon terimi, açık olan aktif vadeli işlem sözleşmelerinin toplamını ifade eder. Açık pozisyon sayısı yüksek olduğunda, daha fazla trader’ın kripto para birimlerinin fiyatları üzerine “tahmin” yaptığını gösterir.

Piyasada çok sayıda açık pozisyon bulunduğundan, küçük bir piyasa hareketi bile olsa, kademeli likidasyonlar meydana gelir.

Bu, Bitcoin’in her iki yönde de aşırı fiyat oynaklığı görmesine neden olarak hızlı iyileşmelere ve derin düzeltmelere yol açar.

Future Fund’daki analistler şunları açıkladı:

“Madenciler satmak için borsalara BTC gönderiyor ve Bitcoin düşüyor. Borsalar, kaldıraç seven yatırımcılar üzerinden likide eder. İnsanlar piyasanın mahkum olduğunu düşünerek alcoin satıyor. Bu yıllardır tekrar ediyor. Akıllı paraya ve güçlü ellere sahip altlar hayatta kalır. Satmayın, biriktirmeyin.”

Bitcoin ile ilgili göstergeler hala olumsuz değil

Bitcoin ile ilgili duyarlılık kısa vadede büyük ölçüde temkinli kalsa da, iki gösterge öngörülebilir gelecekte bir rahatlama rallisi olduğunu gösteriyor.

İlk olarak, Coinbase’deki prim yeniden ortaya çıktı. Bu, ABD’deki alıcıların son BTC düşüşünü biriktirebileceğini gösteriyor. Bitcoin dik bir şekilde düştüğünde ve Coinbase’deki prim göründüğünde, BTC daha önce hızlı ralliler gördü. Örneğin, Kasım ayı sonunda Bitcoin 16.000 dolaradüştüğünde, Coinbase alıcıları 16.000 dolarlık destek alanını agresif bir şekilde reddetti.

İkincisi ise Güney Kore kripto para borsa piyasasındaki prim %5’ten %1’e düştü. Geçtiğimiz iki hafta boyunca, Asya pazarındaki balinalar, Güney Kore borsalarındaki primden yararlanıyor.

Bu, Bithumb dahil olmak üzere büyük kripto para borsalarında 100 milyon dolarlık yatırım yapılmasına yol açtı. Prim azaldığına göre, en azından Güney Kore pazarında Bitcoin üzerindeki satış baskısının düşme ihtimali var.

Güney Kore’deki düşük satış baskısı ile Coinbase’deki yükselen primin birleşimi, kısa vadeli bir BTC yükseliş trendine katkıda bulunabilir.

cryptoslate

İlgili Haberler

CryptoCompare’in Son Raporu: “Bitcoin Kriz Sonrası Küllerinden Doğacak”

Coin Ajans

Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Tutan CEO, Yeni BTC Tahminini Açıkladı!

Coin Ajans

Türbülansa düşen Bitcoin için kritik seviyeler TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası