CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin 400 Doları Sildi! İşte BTC ve Altcoin’lerin Görebileceği Seviyeler

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin fiyatı, Cuma akşamı güçlü bir ralli gördükten sonra şimdi 7.000 doların altına düştü. Kripto para geçtiğimiz saatlerde 7.200 dolar seviyelerinden 6.800 dolara kadar sarktı. Bununla birlikte, coronavirüs endişeleri geleneksel pazarlara geri döndü ve bu da Bitcoin’in düşmesinin nedeni olabilir. Bu fiyat hareketi geçen ayki kargaşanın tekrarı ve aşırı düşük seviyelerin tekrar test edilmesi olabilir mi?

Bitcoin fiyatı tekrar 7.000 doların altında

Bitcoin fiyatı, Nisan ayı boyunca genel direnç seviyesi olan 7.000 dolar aralığının üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Mart ayının ortalarında -şimdi Kara Perşembe olarak adlandırılan- rekor kıran çöküşün ardından, lider kripto para birimi bir aydan daha kısa bir sürede neredeyse iki katına çıkarak 3.800 dolar civarında aşırı düşüklerden güçlü bir iyileşme gösterdi. Bu kadar düşük fiyatlarla ateşli bir şekilde Bitcoin satın alan boğaların buharı tükendi. Ya da bu korku, belirsizlik ve şüphe bir kez daha piyasaları sarmış olabilir.

Bitcoin 400 Doları Sildi! İşte BTC ve Altcoin’lerin Görebileceği Seviyeler 4

Ekonominin kilitlenmeye devam edeceği haberleriyle ve coronavirüs vakaları artmaya devam ederken, yatırımcılar bir kez daha panik modunda ve öfkeye varlıklarını dökmeye başladılar. Petrol fiyatları 20 yılın en düşük seviyesine geriledi ve Dow vadeli işlemleri bir gecede düştü. Bitcoin fiyatı büyük bir çöküş yaşadı, borsa ile sıkı bir korelasyon gösterdi. Popüler analist Tony Spilotro’ya göre, başka bir çöküşe hazır olan borsa, kripto para piyasasını da peşinden sürükleyebilir. Analiste göre, spekülasyon dolu yüksek riskli varlık sınıfı, geçen Mart ayında yaşanan çılgınlığa benzer bir başka önemli düşüşe daha maruz kalabilir.

Tony Spilotro: Geleneksel pazar kaosu ve oynaklık artışı Bitcoin ve altcoin’ler için tehlikeli olabilir

Analiste göre, boğaların 6.800 dolar tutması gerekecek, ya da daha düşük 6.000 dolarlık bölgeye bir itme olacak. Bu seviyenin tutulmaması analiste göre, Bitcoin fiyatının geçen ayki düşük seviyeyi yeniden test etmesine veya varlığın ayı piyasası tabanını belirlemek için potansiyel olarak daha düşük seviyelerde olmasına neden olabilir. Coronavirüs gibi bir siyah kuğu olayı ile ekonomi ve pazarlara asılı kalan karanlık bir bulutla analiste göre, bu tür türbülansın devam etmesi muhtemel ve her şey piyasada mümkün.

Bitcoin 400 Doları Sildi! İşte BTC ve Altcoin’lerin Görebileceği Seviyeler 5
Twitter’da takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Öncü Bitcoin Borsası BtcTurk Bankalara TL Çekmede İşlem Ücretlerini Askıya Alıyor

Coin Ajans

Fransa, merkez bankası destekli dijital para testlerine başlıyor

Coin Ajans

Chicago Emtia Borsası (CME) Bitcoin future raporu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası