CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin 5. denemede başarılı olabilecek mi? TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin 18 Mart’tan bu yana tam 4 kez reddedildiği bölgeyi geri almaya hazırlanıyor! Bu kez başaracak mı?

Bitcoin teknik analizi: Yakın vadede Bitcoin ne olur?

Bitcoin fiyatında yaşanan %2,57’lik son düşüşe rağmen, geçen haftadan bu yana hala %4’e yakın artış var.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin 5. denemede başarılı olabilecek mi?

En büyük kripto para birimi, nisan ayına 60.000$ seviyesine doğru devam eden bir yükseliş hareketiyle başladı. Bu, 18 Mart’tan bu yana dördüncü denemeydi.

Ne yazık ki, bu seviyeden bir kez daha geri çevrildi ve son 24 saat içinde 3500$ civarında değer kaybederek, en düşük 56,5 bin doları gördü. 

Burada, .382 Fib’de kısa vadeli destekle karşılaştı. Bu destek, 20 günlük hareketli ortalama çizgisiyle 4 saatlik zaman diliminde daha da güçlendi. Bu seviye, Bitcoin’in çarşamba günü dibi görüğünde aktif olan aynı destek çizgisiydi.

Bitcoin teknik analizi

Burada iki senaryo devreye giriyor: 

  • Yükseliş senaryosu gerçekleşirse; 60 bin dolarlık hattı kırmak için beşinci bir girişimde bulunacak. Kırmayı başarması durumunda, Bitcoin 69.000$ (yani direk boyu kadar) hedefiyle ters omuz baş formasyonunu tamamlayacak.
  • Öte yandan Bitcoin, yüksek bir talep alanı olan 54-56k$ aralığını korumaya çalışacak. Buradan gerçekleşecek aşağı yönlü bir kırılma durumunda, 50 bin doları bir kez daha test etme riskiyle karşı karşıya kalacak.

BTC için önemli destek ve direnç seviyeleri:

  • Kritik destek seviyeleri: 56.400$, 54.675$, 54.000$, 52.470$, 50.270$.
  • Kritik direnç seviyeleri: 58.355$, 60.00$, 61.780$, 62.400$, 65.000$.
Bitcoin teknik analizi Bitcoin 5. denemede başarılı olabilecek mi?

Yukarı tarafa baktığımızda, ilk direnç 58.355 dolarda görünüyor. Bunu psikolojik olarak kritik bir seviye olan 60.000$ takip ediyor. 60.000$’ın üstünde ise 61.780$ (ATH fiyatı), 62.400$ (1.272 Fib Genişletme), 65.000$ ve 67.000$ (1.272 Fib Genişletme – mor) seviyeleri yer alıyor.  

“sportsbet”

Öte yandan, ilk destek 56.400$ (20 günlük MA ve bugünün en düşük seviyesi), 54.67 $ (.382 Fib), 54.000$ (yükselen trend çizgisi ve 50 günlük MA), 52.470$ (.5 Fib) ve 50.270$ ( .618 FiB) seviyeleri bulunuyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin 5. denemede başarılı olabilecek mi?

Günlük RSI, yükseliş momentumundan orta hatta düştü. Bu da piyasadaki kararsızlığı gösteriyor. 50’nin altında devam ederse, düşüş momentumunun BTC’yi 56.400 doların altına çekmesi muhtemel görünüyor.

Kaynak

Canlı BTC fiyatı: $ 57,721.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

koinmedya_brave

Kaynak

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri


Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

RektCapital’de Bitcoin hakkında uzun dönemli oldukça dikkat çeken bir analiz yayınladı. Bu makalemizde bu analizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bitcoin oldukça spekülatif hareket eden bir finansal varlık. Buna rağmen uzun vadede Bitcoin grafiğine dikkat ettiğimizde konjonktürel hareketler gözleniyor. Bu hareketlerden uzun vadeli çıkarımlar elde edilebilir.

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

Sürekli değer artışı gösteren bir finansal varlıktan söz edilemez. Yükselen trendin ardından illaki bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte RektCapital, 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi analiz ediyor. Bu dönemde Bitcoin 267 günü yükseliş trendinde ve 98 günü ise düşüş trendinde geçirdi.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin 5. denemede başarılı olabilecek mi?

Yani 2017 yılındaki boğa sezonunda bir yıllık sürenin yaklaşık %73’lük diliminde Bitcoin’in değeri arttı.

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin 5. denemede başarılı olabilecek mi?
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

2017 yılı boyunca neredeyse her çeyrek dönemde bir Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen ilk çeyrekte 2 düzeltme dikkat çekiyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin 5. denemede başarılı olabilecek mi?
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

Düzeltmeler 2017 yılında genelde çeyrek dönemlerin sonuna doğru yaşandı. Eğer tarih kendini tekrar ederse içinde bulunduğumuz boğa sezonunda da çeyrek dönem geçişlerinde düzeltmeler yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Düzeltmelerin boyutu genelde %30 ile %40 arasında değişim gösteriyor. Yani Bitcoin yatırımcıları kârlarının %40’a varan kısmını bu düzeltme dönemlerinde kaybedebilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin 5. denemede başarılı olabilecek mi?


2020 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2020 sene sonu tahmini 26.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 27.000 dolara doğru yelken açacak ya da 21.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin Düzeltmesi Nerede Biter?

Bitcoin 21.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Ancak düzeltme bitmiş de olabilir. Eğer öyleyse hedefin 27.200 dolar olduğunu belirtmemiz gerekir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdıve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2025

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Şant Manukyan Bitcoin’de Yükselişi Ateşleyecek Seviyeye Dikkat Çekti

Coin Ajans

İşte Bitcoin Kullanımını Değiştirecek Üç Önemli Gelişme

Coin Ajans

Borsalardaki yüklü miktarda Bitcoin ve Ethereum risk oluşturuyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası