CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin 6700 doların altına geriledi – 6000 doların altına yol göründü mü?

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin 6700 doların altında işlem görerek, son altı ayın en dip seviyesini belirledi. Bununla da kısa vade için yeni bir dip seviyesi aralığı açılmış oldu. Kripto para piyasası ise 2018 kışının seviyelerine doğru gerilemeye devam ediyor.


Bitcoin 6700 doların altında – 6k gelir mi?

Tradingview.com’a göre, BTC 6,615 doları gördü. Yani piyasa son altı ayın en düşük seviyesini kaydetmiş oldu. Bitcoin en son bu seviyeyi Mayıs’ın ortalarındaki ralli sırasında görmüştü. Bugün ise kripto paranın yönü aşağıya doğru.

Bitcoin 6700 doların altında işlem görecek, son altı ayın en dip seviyesini belirledi. Bununla da kısa vade için yeni bir dip seviyesi aralığı açılmış oldu. Kripto para piyasası ise 2018 kışının seviyelerine doğru gerilemeye devam ediyor.

Hafta sonu boyunca Bitcoin 7,200 dolar civarında işlem görmüştü. Yine de BTC’de düşüş beklentisi yüksekti. Daha fazla düşüş tahminleri dile getirilirken, Pazartesi günü Asya işlem saatlerinde Bitcoin yeniden düşüşe geçti.

BTC şu an yeniden 6,700 dolara doğru tırmandı ancak bu hareket, lider kripto para için 6,000 dolar ve altına kapıları ardına kadar açtı. Çünkü mevcut seviye ile 5,000 dolar bölgesinin ortasına kadar çok az destek var. Bir yıllık grafik bunu gösteriyor.

İlgili – Bitcoin grafiği Çin odaklı mı ilerliyor? İlginç bağlantılar

2018 ayı piyasası döneminde BTC fiyatı 6,400 dolarda uzun süre kalmıştı. Şimdi de bu seviyede bir dip belirleyerek, formasyonu tekrarlayabilir. Haftalık grafik perişan görünüyor ve 7,000 doların altında kapanış da önümüzde daha çok fazla göz yaşı olduğunu gösteriyor.

Haftalık mum 7,3000 doların üzerinde kapanamadığı için analistler gözünü 5,800 dolar ile 6,200 dolar destek seviyelerine dikti.

CryptoBirb şöyle yazmıştı: “7,3k’nın altında kapanışın hedefi 5.5-6.2k”

Son düşüş ile Bitcoin 50 haftalık hareketli ortalamanın da altına geriledi. Bu BTC’nin Nisan’da kripto kışından kurtulmasından sonra ilk defa yaşanıyor. Kış boyunca destek sağlayan 200 haftalık MA ise 5,000 doların hemen altında. Bu seviyenin test edilmesi ise artık zor bir ihtimal olarak görünmüyor.

İlgili – Bitcoin ölüyor! Hem de 378. kez

Piyasa durumu ise çok büyük ölçüde ayı ve short pozisyonlar long’ların çok üzerinde. Nuggets News CEO’su Alex Saunders de buna dikkat çekiyor.

Bitcoin’in dip oluşturması gerekiyor ve son hız oraya doğru gidiyor. Oraya ulaştığından ise konsolidasyon ve birikim yaşanacak. Geçen sene üç ay boyunca olduğu gibi. Bu sefer bu dip seviyesi 200 MA’nın olduğu 5,000 dolar bölgesi olabilir.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten “Yüz Güldüren” BTC Tahmini Geldi!

Coin Ajans

Goldman Sachs’ten şaşırtan kripto para raporu: Ultra zengin aileler… TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin için kâbus gibi bir ay geride kalmak üzere

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası