CoinAjans.com
Bitcoin

Bitcoin 8 Bin Doların Altına Düştü

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz gün akşam saatlerinde neredeyse yarım saat içerisinde 200 dolar değer kaybetti. Böylece 8 bin 400 dolara gerileyen BTC, günün ilerleyen saatlerinde de düşmeye devam etti.

Bitcoin fiyatında son bir saat içerisinde bir hareketlilik daha oldu ve 8 bin dolar barajının da altına inildi. BTC an itibarıyla birçok kişinin öngördüğü 7 bin 800 dolar seviyesine girmiş durumda.

Bitcoin 8 Bin Doların Altına Düştü 3

Sert Düştü

Kripto para yorumcularından Josh Rager bugün sabaha karşı BTC fiyatıyla ilgili bir yorum yaptı ve BTC grafiğinin pek sağlıklı görünmediğinden bahsetti. BTC’nin 8 bin doların altına inebileceğini belirten Rager, birçok yatırımcıyı bu yönde uyardı.

Bunun yanı sıra Selcoin’in uzun süredir paylaştığını görüşlerini dün aktardık. Kendisi BTC’nin 7 bin 950 dolara kadar gerileyebileceğini söylüyor ve o da birçok yatırımcıyı uyarıyordu.

Bitcoin, öngörülen bu 7 bin 900 dolar aralığının da altına düştü ve 7 bin 800 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak bu noktada sadece BTC’nin değil diğer birçok finans ürünün de düştüğünü söylemekte fayda var.

Neredeyse Her Şey Düşüyor

Dün paylaştığımız yazıda Suudi Arabistan ile Rusya arasında yaşanan gerginliğin detaylarını ve petrol piyasasındaki hareketliliği anlattık.

Corona Virüsü paniğinin üstüne bir de bu iki ülke arasında yaşanan gerginlikler küresel piyasaları epey sert etkiledi. Crypto Kemal’in de vurguladığı üzere şu anda sadece kripto para piyasasında değil küresel piyasalarda da düşüş yaşanıyor.

Avrupa ve Amerika piyasaları henüz açılmadı ancak Asya piyasalarına baktığımızda Nikkei 225’in günü yüzde 3’lük kayıpla açtığını görüyoruz. Shanghai Composite ise yüzde 2.4 oranında düşüş yaşıyor. Bunun yanı sıra emtialarda da ciddi bir düşüş söz konusu.

Bitcoin 8 Bin Doların Altına Düştü 4

Kaynak: Investing

 

İlgili Haberler

CME Group Bitcoin Opsiyonlarında Yeni Bir Rekora Koşuyor

Microsoft’tan Xbox oyuncularına Bitcoin sorusu! TAKİP ET

Coinajans.com

Goldman Sachs’ın sarsıcı kripto tahmini TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası