CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin 8000 dolar için mücadele veriyor

bitcoin teknik analiz coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bitcoin 8000 dolar seviyesine çıkabilir mi? Dünya genelindeki çalkantıdan payını alan kripto aslında son günlerde çok da fena seyretmedi.


Geçen birkaç hafta, Bitcoin sürpriz bir şekilde iyi hareket etti. Sadece günler önce fiyatı 7,000 dolara götüren (Bitstamp) ralli, 12-13 Mart’ta görülen büyük teslimiyet sonrası gerçekten iyi bir başarı oldu. Hatta  şu an boğalar yorgun olsa bile BTC ticaretine 6,600 dolar civarında devam ediyor. Burada gerçekleşecek konsolidasyon hangi yolda yürüyeceğini belirleyecek.

Bu fiyat hareketine rağmen, Bitcoin tüccarı Filb Filb’in de işaret ettiği gibi, kripto birkaç kilit direnç seviyesinin altında.

Bakınız:Bitcoin BARR formasyonunu izlerse yeni zirveler gelebilir

Bitcoin 8,000 dolar seviyesini geçmek zorunda

Kısa süre önceki TradingView analizlerinden birinde kripto para analisti Filb Filb, 8,000 dolar seviyesinin önemine dikkat çekti. Analistin dediğine göre Bitcoin 800 dolar seviyesini geçmek zorunda ve bu seviye “2018’in ayı marketinden bu yana görülen en kötü direnç kümelenme seviyesi.” Analist ayrıca aşağıda verilen teknik göstergelerin şu an 8,000 dolar üzerinde yerleşmiş olduğunu söyledi (gelecek birkaç hafta içinde değişebilir).

  • 200 günlük hareketli ortalama
  • 100 günlük hareketli ortalama.
  • 50 günlük hareketli ortalama.
  • 20 aylık hareketli ortalama.
  • Bitcoin’in Şubat ayı %61.8 Fibonacci Retracement seviyesi 3,800 dolara düştü.
  • Ve yıllık pivot/eksen seviyesi.

Bitcoin 8000 dolar Bitcoin 8000 dolar için  mücadele veriyor

Bu seviyeyi geçebilir mi?

Önemli soru, bu seviyeyi geçip geçemeyeceği. Ne yazık ki analistler bu konuda ikiye bölünmüş durumda.

Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi Bitcoin Thomas Bulkowski’nin Encyclopedia of Chart Patterns kitabında bulunabilecek BARR formasyonunu (the bump-and-run-reversal-bottom şeması) takip ediyor gibi. Ve şu an bu formasyonun tam ortalarında bir yerde.

Görülebileceği gibi BTC bu formasyonun 4.fazında. Bu da bize gelecek 1-2 hafta içinde 9,000 dolara çıkışı getirebilecek bir yükselişi işaret ediyor. Yani tüm teslimiyet bir süreliğine son bulabilir. BARR formasyonu tamamlanırsa Bitcoin 8000 dolar hattına çok rahatlıkla geri dönebilir.

 

Bitcoin 8000 dolar Bitcoin 8000 dolar için  mücadele veriyor

 

Sorun şu: Bitcoin’in yükselişini baskılayabilecek, düşmekte olan geleneksel marketler riski mevcut. Placeholder Capital ortaklarından Chris Burnisike’nin açıkladığı gibi;

“Eğer global marketlerde bir başka ‘her şeyini sat’ anına girersek, Bitcoin ve kripto bundan ayrı tutulamaz.”

Bu teori tüccar Cantering Clark tarafından da tekrarlandı.

“Yatağı tekrar pislet. Bitcoin takip eder”

İfadesini kullanan Clark, Corona virüs salgınından kötü etkilenen dünyanın en büyük ve önemli endüstrilerinin ardından kriptonun da onları takip edeceğini söyledi.

Analist açıklamalarının devamında Bitcoin borsaları dahil olmak üzere hangi kripto şirketlerinin bu global çalkantıdan etkilenebileceğini ve BTC’yi daha fazla çöküşe sürükleyebileceğini söylemedi.

Salı ve Çarşamba günleri menkul kıymetler borsası inanılmaz güçlü 2 gün geçirmiş oldu. Tahtalar yeşile döndü. Dow-Jones, on yıllarca görmediği bir günlük kazanç rekoru kırdı. Ancak COVID-19 büyüyen sayılarda yayılmaya devam ediyor. Dünya genelinde ülkeler aşırı işsizlik bildirmeye başladılar. Öyle görünüyor ki ekonominin ayakları üzerinde doğrulması biraz zaman alacak.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin fiyatı tam da olması gerektiği yerde

Coin Ajans

Analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri ve fraktal analizleri

Coin Ajans

Bitcoin CME boşluklarını doldurmak için $7K üstüne çıktı! Düzeltme mi geliyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası