CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin 8000 doları aşıncaya kadar düşüş riski altında. Neden mi?

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Dün 7200 dolardan 6500 dolara düşen Bitcoin aynı gün içinde tekrar aynı seviyeye geldi. Uzmanlar, volatilitenin arttığı şu günlerde Bitcoin 8000 doları aşıncaya kadar düşüş riski barındırdığını iddia ediyor.


Bitcoin’in yükselişi sürer mi?

Bitcoin fiyatları 6500 dolara düşmesi ile birlikte ani ve sert bir tepki verdi. BTC fiyatları kısa sürede 7250 dolara çıkmasına rağmen analistlere göre Bitcoin hala ayı piyasasının etkisinde. Onlara göre Bitcoin 8000 doları aşıncaya kadar düşüş trendi devam edebilir. (Yükseliş başlamış olabilir mi?)

Ekim ayının son haftasında yaşanan rallide Bitcoin fiyatı 10500 doları test etmişti. Ancak sonrasında yaşanan düşüş trendi bir türlü engellenemedi. Bitcoin’in dün 6500 dolara düşmesi, uzmanlara göre Bitcoin’in 1000 dolar üzerinde görmediği desteğin bir yansıması. Ralliden sonra en ufak bir yükseliş hareketine teşebbüs edilememesi de bunu teyit ediyor.

Bitcoin 8000 doları aşıncaya kadar ayı piyasasında

Twitter’da ünlü bir kripto analisti olan Mayne,  takipçileri ile paylaştığı üstte yer alan grafikte Bitcoin’in 7000 doların alt seviyelerinde kuvvetli bir desteğinin olduğuna işaret ediyor. Ancak Mayne’ye göre, haftalık grafikte görülen mevcut durum aşağı yönlü bir hareketin olabileceğini gösteriyor.

Bu durumda Bitcoin ilk etapta 6000 dolar seviyesine düşebilir. Eğer bu seviyelerde sağlam bir boğa hareketi gelmez ise Bitcoin’in düşebileceği bir sonraki nokta 5400 dolar seviyesi. Bu rakam ise, Bitcoin’in test ettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 79’luk bir düşüşe denk geliyor. (Peter Brandt’tan Bitcoin için korkutan senaryo!)

Ağız birliği etmişcesine birçok analist, Bitcoin fiyatlarında kısa vadede düşüşler olacağını iddia etmekten geri durmuyor. Kıdemli analistlerden Loma, Mayne’nin öngörüsü ile aynı doğrultuda bir yorumda bulundu. Loma’ya göre Bitcoin 8000 doları aşıncaya kadar ayıların baskısını ensesinde hissedecek.

Öte taraftan, piyasalardaki düşüş beklentisine ve analistlerin bu yöndeki öngörülerine rağmen Bitcoin boğaları şu anda görülen yükselişi sürdürebilirler. Ancak, volatiliteyi hesaba katınca kırılma zamanını tahmin etmek oldukça zor görünüyor. Bitcoin yazım sırasında 7182 dolardan işlem görüyor. (Bitcoin’i aşağı çeken 4 temel faktör)

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin için tarihi an – 500 milyon işlem barajı aşıldı

Coin Ajans

Dev Bitcoin Borsası Coinbase Cüzdanlarındaki BTC Sayısı İle Önemli Bir Eşikte

Coin Ajans

SEC Üyesi: Bu Altcoin’ler “Menkul Kıymet” Olarak Sınıflandırılabilir!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası