CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin 9000 dolar kapılarında

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin 9000 dolar kapılarında. Lider kripto para, Şubat’ın başındaki rallisinden sonra büyük bir düşüş yaşadı ve konsolide aşamasında. Piyasa heyecanla yeniden yükselmesini ve dirençleri kırmasını bekliyor.


Bitcoin 9000 dolar kapılarında

Corona virüsü salgınının yaydığı korku dalgası sonucunda Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftalarda birden fazla desteği kırarak 8,400 dolara kadar çekilmişti. Halbuki Mayıs 2020 halvingine sayılı günler kaldı ve analistler BTC fiyatında çok daha hızlı ralliler bekliyordu. Buna rağmen BTC 9,000 dolar seviyesini geçmede zor anlar yaşıyor.

Bitcoin 9000 dolar kapılarında. Lider kripto para, Şubat’ın başındaki rallisinden sonra büyük bir düşüş yaşadı ve konsolide aşamasında. Piyasa heyecanla yeniden yükselmesini ve dirençleri kırmasını bekliyor.Bitcoin 9000 dolar kapılarında – BTC grafiği Kaynak: Coin360, TradingView, Bitstamp

Şu an Bitcoin 8,932 dolardan işlem görüyor. Geçen haftanın 8,400 dolardaki dip seviyesinden önemli ölçüde yükseldi. Son dört günde BTC grafiğinde günlük bazda iki büyük yeşil mum görüyoruz. Eğer böyle devam ederse önümüzdeki saatlerde 9,000 doları rahatlıkla geçebilir.

İlgili – Bitcoin Corona virüsü paniğini atlatınca şiddetli alım baskısıyla geri dönebilir

Günün açılış ve şimdiye kadarki gün içi zirvesi de bunu gösteriyor. Çünkü Bitcoin bugün açılışı 8,757 dolardan yaptı ki bu aynı zamanda günün dip seviyesi. Açılıştan sonra yükselerek gün içi zirveyi 8,961 dolardan kaydetti. Bu yazının yazıldığı saatlerde (8,932 dolar – TSİ 10.12) bir miktar gerilese de hala günlük bazda yükseliş devam ediyor görünüyor.

Analistlerin Bitcoin yorumu

Bitcoin 9000 dolar kapılarında. Lider kripto para, Şubat’ın başındaki rallisinden sonra büyük bir düşüş yaşadı ve konsolide aşamasında. Piyasa heyecanla yeniden yükselmesini ve dirençleri kırmasını bekliyor.

Bitcoin 9000 dolar kapılarında – 9,600 dolara yükseliş beklentisi

Önde gelen analistlerden Satoshi Flipper (@SatoshiFlipper) ise Bitcoin grafiğindeki formasyonlara dikkat çekiyor. Öyle görünüyor ki BTC üçgen formasyonunun direncini kırarak dikey bir yükseliş kaydetmiş. Satoshi Flipper de “Seni görüyorum…” diye yazmış.

İlgili – Son dakika – Bitcoin Almanya’da finansal enstrüman haline geldi

Başka bir analist TheWolfOfAllStreets (@GerardWalker5) ise ufukta 9,300 dolar ve 9,600 dolar olduğunu belirtiyor.

TheWolfOfAllStreets tweetinde şöyle diyor: “BTC’nin 8,800 doları kırması 9,300 dolar ve 9,600 dolara hızlanmasını doğrular. Hadi gidelim.”

Şu an itibariyle Bitcoin analistin bahsettiği 8,800 doları kırmış görünüyor. Bir de günlük kapanışta bu seviyeyi koruması önemli. O zaman 9,600 dolara yükseliş doğrulanmış olur.

Lider kripto para Bitcoin 2020 yılına 7,200 dolar civarında başlarken, ardından hızlı bir yükseliş ise iki aydan kısa bir sürede 10,500 dolara kadar çıkmıştı. Ancak 10,000 dolar psikolojik seviyenin üzerinde çok kısa süre tutunabildi. Şimdi asıl merak edilen bu seviyeyi yeniden ne zaman alacağı.

İlgili Haberler

G20 Görüşmelerinde Kripto Paralara Dair Bu Açıklamalara Yer Verildi

Coin Ajans

9.000 Doları Hedef Alan Bitcoin’de Balinalar Ters Akım Başlatacak mı?

10.000 Doları Öngören Analist Uyarıyor: Bitcoin’de Mart Seviyeleri Görülebilir!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası