Bitcoin Haberleri

Bitcoin 9500 doları koruyamazsa ne olur?

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin 9500 doları koruyamazsa ne olur? Bu seviye birden fazla faktörün kesiştiği ve tarihi boğa-ayı dönüşümünün olduğu bir dönüm noktası.


Bitcoin 9500 doları koruyamazsa ne olur?

Bitcoin son birkaç günde fiyat olarak zor anlar yaşıyor. Çarşamba günü 10,300 dolar ile yerel bir zirveyi gördükten sonra lider kripto para sözün tam anlamıyla uçurumdan yuvarlandı.

BTC 10,300’den düşerek 9,250 dolar gibi bir yerel dip kaydetti. Bu yüzde 10’dan fazla bir düşüş anlamına geliyor. Sonuçta BitMEX işlemlerinde 100 milyon değerinde long ve short pozisyonlar tasfiye edildi. Traderlere de zor anlar yaşattı.

Bu hareketin aşırı ayı olmasına rağmen, yine de Bitcoin yükselişe geçmeyi başardı. 9,300 doların altında 9,500 doların üzerine çıktı. Günlük kapanışta da 9,500 doların üzerindeydi.

Analistlere göre Bitcoin’in 9,500 doları koruması, kripto paranın yükselebileceğine bir işareti. Bu da bir boğa durumu oluşturuyor.

İlgili – Bitcoin baş ve omuzlar formasyonu ne anlatıyor?

Exitscammed (@exitscammed) Twitter üzerinden şöyle yazdı: “İlginçtir ki 9,556 doların altında saatlik kapanış olmadı. Burası çok sıkı bir şekilde korunuyor.”

9,500 doları korumanın önemi

TradingView analisti CryptoBullet, son yayımlandığı analizinde, 9,500 doların önemine değinerek “başlıca destek” diye nitelendiriyor. Neden böyle düşündüğüne de açıklama getiriyor. Çünkü ona göre burada birden fazla faktörün birleşmesi var.

İlgili – Bitcoin çöktü: BTC 1 saat içinde 800 dolar geriledi

Bunları şöyle özetleyebiliriz:

  • 9,500 dolar bölgesin uzun süredir “güçlü” yatay seviye olarak görev yapıyor. Çoğu zaman da burası Bitcoin’in ayı ya da boğaya dönüştüğü bir dönüm noktası olarak görülüyor.
  • Bu seviye aynı zamanda 14,000 dolardan 6,400 dolara düşüşün 0.5 Fibonacci Retracement seviyesi. 0.5 Fibonacci piyasa için önem arz ediyor.
  • Dört saatlik grafikteki 200 üssel hareketli ortalama şu an 9,500 dolar civarında. Mevcut fiyatın hemen altında.

Bitcoin 9,500 doları koruyabilir mi?

Bütün bunlardan sonra asıl soru şu: Bitcoin 9500 doları koruyabilir mi? Çünkü kısadan orta vadeye doğru uzanan yükseliş trendini koruyup koruyamama buna bağlı. Bir dizi teknik işarete göre bu mümkün.

Bu hafta başında Bitcoin Golden Cross oluşturdu. Yani 50 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

En son böyle bir işaret Nisan 2019’da görüldüğünde olaydan iki gün sonra BTC yüzde 11’lik düşüş yaşanmıştı. Öyle görünüyor ki olaylar tekrar ediyor. Tabii düşüşten sonra bir de ralli gelmişti.

Nick Chong (@_Nick_Chong) şöyle diyor: “İlginç bir bilgi: Nisan 2019’daki golden crosstan sonra Bitcoin yüzde 11 dump yapmıştı. Tabii ardından da 14,000 dolara doğru yüzde 170’lik bir ralli yapmıştı.”

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin uzun vadeli destek hattında – Boğalar seviyeyi koruyabilecek mi?

Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Son Artışı Bu Gelişme Tetiklemiş Olabilir

Bitcoin cüzdanı, “Korkunç” kullanıcı deneyimini çözmek için adresleri gizleyecek

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası