CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin ABD’de Yasaklanabilir mi? BTC Boğası Pompliano Cevapladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve açık sözlü Bitcoin (BTC) boğası Anthony Pompliano, ABD hükümetinin Bitcoin’in kırma olasılığını ve tam olarak nasıl oynayabileceğini ele aldı. Dave Lee’nin yaptığı bir röportajda Pompliano, tüm hükümetlerin para birimlerini dijitalleştirdiği durumda dijital cüzdanların benimsenmesini ve normalleşmesini hızlandıracağını; dijital para birimlerini kripto para birimleriyle aynı alanına koyacağını söylüyor.

Pompliano, herkesin dijital cüzdanlara alıştıktan sonra muhtemelen Bitcoin’e (BTC) yöneleceğini; bu durumun da hükümetleri Bitcoin’i yasaklamaya teşvik edebilecek olan “sağlam para” fikrine yöneleceğini söyledi. Pompliano şu ifadeleri kullandı:

“Bu gerçekleştiğinde, hükümetlerin bir tatbikattan geçeceğini düşünüyorum. İki seçenekleri var: ya hiçbir şey yapmayacaklar ve yasaklamaya çalışmayacaklar- kucaklamaya çalışabilirler. Ya da yasaklamayı deneyebilirler. Yasaklamayı seçen ülkeler en çok zarar görecek olan ülkeler olacak çünkü Bitcoin’in özünde sahip olduğu tek şey, tamamen merkeziyetsiz olması avantajı.”

Ancak Pompliano, jeopolitik durumu nedeniyle ABD’nin Bitcoin’i yasaklamanın pek faydası olmayacağını göreceğini belirtti:

“Diyelim ki ABD kelimenin tam anlamıyla ‘Bitcoin tutulmasını yasaklayacağız… Eğer Bitcoin’iniz varsa sizi hapse atacağız’ dedi…

Bence hemen göreceğiniz şey, diğer küresel süper güçlerin hemen Bitcoin’i benimsemesi olacak. Çünkü BTC, onların dolar standardından kurtulma fırsatı olabilir. Dolardan kurtulmak istiyorlar, değil mi? Rusya ve Putin bundan bahsetti. Çin bundan bahsetti. Birçok ülke, bunun pahalı olduğunu düşünüyor. Tehlikeli. Cezaya çarptırılabilirsiniz.

ABD doları küresel olarak silah gibi kullanıyor ve bence bu harika çünkü doları kontrol ediyorlar. Gerçekten büyük bir orduları var, dünyanın en güçlü ordusu. Birden bire ABD’nin açıkça ‘Biz bu şeyin mülkiyetini yasaklayacağız’ demesi ve diğer ülkelerin buna tam erişimi olmasıyla bence diğer ülkeler Bitcoin’i kullanmaya çalışabilirler. Bu nedenle ABD’nin BTC’yi asla yasaklamayacağını düşünüyorum. Bence ABD saf değil.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Balinalarını Takip Etmek İçin Yeni Bir Yöntem Geliştirildi!

Coin Ajans

Yatırımcının gözdesi Bitcoin değil Ripple!

Coin Ajans

Kripto topluluğu Elon Musk’ın Doge tweetlerinden kaygı duyuyor: “Ciddi zararlar veriyor”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası