CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin, altcoin sezonu için şartları mı hazırlıyor? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin hakimiyet oranının düşmesi yeni bir altcoin sezonunun başlamasına neden olabilir mi? Bitcoin, altcoin sezonu için şartları mı hazırlıyor?


Bitcoin, altcoin sezonu için hazırlanıyor!

Analistler Bitcoin hakimiyet oranında bir düşüş bekliyor. Düşen hakimiyet oranları altcoin sezonunun başlaması için yeterli olabilir mi? Düşen Bitcoin hakimiyet oranlarını nasıl yorumlamalı? Bugün dikkat çeken birkaç analist bu sorulara cevap vermeye çalışıyor.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin hakimiyet oranı, yazının kaleme alındığı saatte %62’ye kadar geriledi. Bu oran halving öncesi dönemde %70’lere kadar çıkmıştı. Halving sonrası Bitcoin fiyatlarında ciddi bir dalgalanma yaşanmıyor. BTC/USD paritesi 9,000 – 10,000 dolar arasında hareket ediyor. Son dönemde parite 9,000 – 9,500 dolar arasına sıkıştı.

Bitcoin fiyatları kısmen sabit ama Bitcoin’in toplam kripto para piyasası içerisindeki payı yaklaşık %8 düşüş ile %62 bandına geriledi. Bu oransal değişimde DeFi tokenları, Chainlink, VeChain, Doge, Cardano ve Tezos gibi birkaç altcoin’in son dönemde gösterdiği yüksek performans etkili oluyor. Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi geleneksel altcoinler’de ise durağanlık devam ediyor.

koinmedya_brave

İlgi ile takip edilen bir tacir, Bitcoin’de %62’lik hakimiyet oranına dikkat çekiyor. Tacire göre 62’lik oran, Bitcoin için 2018 yılının ortasından beri dip seviyeyi belirliyor. Bu desteğin kaybedilmesi ile Bitcoin hakimiyet oranlarının %55’in altına kadar gerileyeceği iddia ediyor. Bu sürecin devamında altcoin’lerde pump devam edecek.

Bitcoin, altcoin sezonu

Fakat ünlü yatırımcı Jason Calacanis, Haziran ayında altcoinler hakkında pek de iç açıcı olmayan açıklamalarda bulundu. Calacanis’e göre altcoin’lerin büyük çoğunluğunun gerçek değeri 0. Hatta Calacanis, altcoinlerin %99’unu çöp olarak tanımlıyor.

Morgan Creek Digital’dan Jason Williams’a göre Bitcoin’leri satıp altcoin satın almak oldukça riskli bir yatırım kararı. Jason da Calacanis gibi altcoinlerin büyük çoğunluğunu değersiz proje olarak tanımlıyor.

koinmedya_brave

CoinMarketCap’te 2,000’in üzerinde kripto para listeleniyor. Bu kripto paraların ancak 30-35 kadarı akredite olmuş borsalarda listeleniyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı, XRP Fiyatı Harekete Geçti

Coin Ajans

Bitcoin, devletler ve büyük şirketlerin saldırılarına karşı silahlandırılıyor

Ripple piyasaya 1 milyar XRP daha sürdü! Fiyat ne durumda?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası