CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Balina Kümeleri, BTC’nin Toparlanmak İçin Bulunması Gereken Kritik Seviyeleri Belirledi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Balina kümeleri, yakın vadede daha büyük bir ralli gerçekleştirmek için Bitcoin’in koruması gereken üç kritik destek seviyesine işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) balina kümeleri, yakın vadede yükselen bir piyasa yapısını korumak için üç kritik fiyat seviyesine işaret ediyor.

Balina Kümeleri Nedir?

Balina kümeleri, büyük yatırımcılar Bitcoin satın aldığında ve onu hareket ettirmediğinde oluşur ve bu da onu harcanmamış bir işlem haline getirir. Bu kümeler tipik olarak, önemli destek seviyelerinin nerede olduğunu gösterir. Mantık, BTC’nin uzun süreli bir ralli görmek için bu seviyeyi sürdürmesi gerektiğidir.

Whalemap’ten alınan verilere göre balinaların işaretlediği üç önemli destek seviyesi 10,407 dolar, 10,570 dolar ve 10,667 dolar.

Macro Bitcoin support levels represented as whale clusters. Source: Whalemap

Balina Hareketleri Bir Bitcoin Yükseliş Trendinin Başlangıcını İşaret Edebilir

Balinalar veya büyük miktarlarda Bitcoin tutan bireysel yatırımcılar, genellikle satın almak veya satmak için önemli miktarda likidite ararlar. Bunun nedeni, önemli alım veya satım emirleri ile ilgilenmeleri ve bu ihtiyacı yüksek likit fiyat noktalarını hedefleyerek yönetmeleridir.

Balina birikimi genellikle zayıf eller teslim olurken ve tipik olarak piyasalardaki en yoğun korkunun ortasında bir perakende satış, balina alımlarıyla çakıştığı için gerçekleşir. Çünkü emilmesi gereken büyük satış hacimleri vardır.

Geçtiğimiz beş gün içinde, perakende yatırımcıları satış yapmaya iten birçok neden ve beklenmedik olay meydana geldi.

1 Ekim’de ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX’i Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suçladı. Bu olayın hemen ardından BTC % 4,1 düştü.

Ardından, 2 Ekim’de ABD Başkanı Donald Trump, COVID-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. Başkan’ın beklenmedik COVID-19 rahatsızlığı finansal piyasaları geçici olarak salladı ve Bitcoin üzerinde biraz satış baskısı ekledi.

İki olay kripto para piyasasında korkuya neden oldu ve Bitcoin fiyatı 10.900 dolardan 10.500 dolara düştü.

Sonraki günlerde fiyat 10.670 dolara yükseldi ve bu yeni bulunan seviye 2 Ekim’de oluşan balina kümelerine denk geliyor.

İki Teknik Faktör BTC İvmesini Daha da Artırabilir

Balinaların faaliyetine ek olarak, BTC etrafındaki duyguyu canlandırabilecek iki teknik katalizör var.

İlk olarak, büyük borsalardaki Bitcoin vadeli işlem fonlama oranı ya negatif ya da tarafsızdır. Bir fonlama oranı düşük olduğunda, vadeli işlem borsalarındaki traderlarının çoğunluğunun BTC’ye yatırım yaptığını gösterir.

Uzayan bir negatif oran dönemi, kısa bir sıkışma olasılığını artırır ve bu duurm BTC’nin fiyat artışına neden olabilir. “Byzantine General” olarak bilinen bir trader  şunları söyledi:

“Pazartesiye yaklaşıyoruz ve fonlar daha negatif oldu. Özellikle de balığın çoğunun bulunduğu Binance’te. “

Ayrıca, CFTC’nin suçlamasından bu yana, piyasa veri sağlayıcısı Glassnode, yatırımcıların BitMEX’ten 45.000 BTC çektiğini bildirdi. Çekilen BTC’ler öncelikle en iyi kripto para borsalarından ikisi olan Gemini ve Binance’e taşındı.

Pek çok endüstri uzmanı, BitMEX’e karşı düzenleyici eylemin habercisi oldu ve bunun sonucunda ortaya çıkan Bitcoin çıkışı çok da şaşırtıcı değil. BitMEX’ten daha güvenilir iki borsaya fon çıkışının genel piyasa duyarlılığına fayda sağlayacağı iddia edilebilir. Özellikle Gemini, düzenlemelere uygunluk açısından kripto alanındaki en güçlü borsalardan biri olarak kabul ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Ripple (XRP) İvme Kazandı! Fakat Bu Seviye Kırılırsa 0.06 Dolar Görülebilir

Coin Ajans

İşte 2 Wall Street Devinden Altın, Bitcoin ve Dolar Tahminleri

Bitcoin Hazine Avı Başlıyor! İşte Detaylar ve Büyük Ödüller

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası