CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Balinaları Direnç Olarak Bu Seviyeyi Belirledi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC) fiyatı dün kısa bir süre 17.700 doların altına düştükten sonra 12 Aralık’ta toparlanmaya başladı. Balina kümeleri, 18.600 dolar seviyesinin BTC için en büyük kısa vadeli direnç olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Cointelegraph’ta yer alan Joseph Young haberine göre balina kümeleri, balinaların Bitcoin biriktirdiği ve varlıklarını hareket ettirmediği bir fiyat noktasında oluşur. Balinaların bir kayıptan ziyade bir kâr veya başabaş satışı yapma olasılığı daha yüksek olduğundan, kümeler tipik olarak destek veya direnç seviyeleri olarak hareket eder.

Yakın vadede, Whalemap’teki balina kümeleri, boğalar için ana direnç alanları olarak 18.600 dolar ve 18.800 dolarlık seviyeyi gösteriyor.

Bitcoin Balinaları Direnç Olarak Bu Seviyeyi Belirledi 6
Kısa vadeli Bitcoin balina kümeleri. Kaynak: Whalemap

Rallinin yeniden canlanması için Bitcoin 18.600-18.800 doları geri almalı

Bitcoin başlangıçta 18.000 doların üzerindeki alıcılardan güçlü bir tepki olmaksızın daha derin bir düzeltme riskiyle karşı karşıya kaldı. Amsterdam Borsası’nda tam zamanlı bir trader olan Michael van de Poppe, 16.000 dolar seviyesinin 13.000 dolardan önceki son büyük destek alanı olduğunu söyledi. Bu nedenle 17.600 dolarlık destek alanı kritiktir çünkü bunun altındaki bir düşüş, BTC’yi uzun süreli bir düşüş trendine karşı savunmasız bırakabilir ve daha da düşük desteklerin test edilmesine neden olabilir.

Ancak, Bitcoin toparlanmaya başladı ve balina kümeleri, 18.600 ila 18.800 dolar arasında bir rahatlama rallisinin muhtemel hale geldiğini öne sürüyor. Ancak, teknik destek ve direnç seviyelerine dayanarak, Mayne isimli trader, 18.700 doların satıcılar için ilgi alanı olmaya devam ettiğini yineledi:

“Bu ret onaylanırsa, bir başka düşüş daha göreceğiz. Görünüşe göre 17.2 bin dolarlık uzun pozisyonlar kalabalık. O seviyeye mi varıyoruz, yoksa yükseliyor muyuz? 18 bin geri kazanılsın ve hafta sonu geç kalan bazı kısa pozisyonları tekrar 18.7 bine yükseltebiliriz.”

Traderlar, son birkaç gün içinde Bitcoin’de “net shorting” konusunda daha temkinli davrandılar. Hafta başından beri BTC’nin ivmesi azalmış olsa da, bazıları kurumsal yatırımcılardan büyük sermaye girişinin ciddi bir geri çekilme riskini telafi edebileceğine inanıyorlar.

“Salsa Tekila” olarak da bilinen bir başka trader, “irrasyonel FOMO short’larının” Bitcoin’in düşmesine neden olabileceğini belirtti. Yoğun bir düşüşün ardından, rahatlama rallisi daha olası hale gelir. Trader şunları söyledi:

“Artık riskten korunma varlıklarını short’lamaya pek hevesli değilim, muhtemelen burada long kalacağım ve burada sessizce kalacağım. İyi haberlerin ardından düşüş hareketi, sanki insanlar FOMO etkisi ile mantıksız bir şekilde short’lamış gibi.”

Balina kümelerinin destek alanları nerede?

Haber kaynağına göre 17.000 doların üzerinde, balina kümeleri 17.170 ve 17.700 dolardan iki ana destekte duruyor. 12 Aralık’ta Binance’te BTC fiyatı 17.572 dolara kadar düştüğünde Bitcoin hızlı bir geri dönüş gördü ve üç saat içinde 17.700 doların üzerine çıktı.

Bitcoin’in 24 saat içinde 17.600 dolardan 18.400 dolara hızla toparlanması, 18.000 doların altında yüksek alıcı talebinin olduğunu gösteriyor. Yakın vadede, alıcılardan gelen balina kümesindeki agresif teklifler büyük bir olasılıkla dik bir düzeltmeyi önleyecektir.

Bitcoin Balinaları Direnç Olarak Bu Seviyeyi Belirledi 8
Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi. Kaynak: Alternative.me, Cointelegraph Markets

Bununla birlikte, yakın gelecekte oluşabilecek bir endişe kaynağı, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’nden geliyor. Son veriler hala 100 üzerinden 90’da görünüyor ve “aşırı açgözlülüğe” işaret ediyor. Bu da aşağı yönlü hareket riskinin yüksek kaldığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Ad

Bitcoin Balinaları Direnç Olarak Bu Seviyeyi Belirledi 10

Coinbench.com

Gather all the information you need at one page: read official updates first, save news, track prices.

Start now

İlgili Haberler

Goldman Sachs’ten şaşırtan kripto para raporu: Ultra zengin aileler… TAKİP ET

Coinajans.com

Madencilerin Yeni Bitcoin Startejisi Ortaya Çıktı! “BTC Hızla Bu Seviyelere Gidebilir”

Coin Ajans

Grayscale 1 günde rekor seviyede Bitcoin aldı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası