CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Balinaları Satışa mı Hazırlanıyor? İşte Kritik Veriler

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC) balinalarını takip eden bir zincir üstü analiz firması olan Whalemap’in verilerine göre 9.800 dolarlık destek zayıfladı. Whalemap’teki araştırmacılar, yüklü miktarda BTC’ye sahip olan bireysel yatırımcılar olan balinaların adreslerini takip ederek balina faaliyetlerini bildiriyor. Araştırmacılar şöyle açıklıyor:

“Dün bazı HODLer faaliyetleri yaşandı. Balonlar, bu HODLer coin’lerinin nereden geldiğini gösteriyor. En büyük balonlar; 9.800 dolardan alınan koronavirüs öncesi alandan geliyor. Bize göre bu, 9.800 dolardaki desteğimizin biraz daha zayıfladığı anlamına geliyor.”

Son birkaç gün içinde 9.800 dolardaki balina kümesi büyüdü. Veriler, 9.800 dolardan satın alan balinaların BTC’lerini borsalara taşıdığını gösteriyor.

Bitcoin Balinaları Satışa mı Hazırlanıyor? İşte Kritik Veriler 4
Bitcoin’in günlük fiyat tablosundaki başlıca balina kümeleri. Kaynak: Whalemap

“Bitcoin 10.000 doların altına düşerse kötü haberler gelebilir”

Cointelegraph haberine göre veriler, 9.800 dolardan satın alan bazı balinaların satmaya hazırlandığını gösterdiğinden, bu desteğin zayıfladığına dair argümanlar sunulabilir. Ancak zayıflayan desteğin BTC’nin 9.800 doların altına düşeceği anlamına gelip gelmeyeceği farklı bir konu. 9.800 dolar seviyesi öncekinden daha zayıf olsa da BTC’nin sonuç olarak bu seviyenin altına düşeceği anlamına gelmiyor.

Cointelegraph yazarı Joseph Young’a göre diğer balinalar BTC’yi 9.800 dolarlık destek seviyesine çekerse kısa vadeli bir düşüş senaryosu ortaya çıkabilir. Ancak o zaman, zayıf destek BTC’nin yakın vadede gerilemesini artırabilir. Bitcoin yakın gelecekte 10.000 doların altına düşmezse, destek seviyesinin alakası kalmaz gibi görünüyor.

Balinalar paralarını cüzdanlarından çıkartıp hareket ettirdiğinde, Balina Haritası grafiğinde kırmızı balonlar büyüyor. Araştırmacılar bu durumu şöyle açıklıyor:

“Kırmızı baloncuklar, HODLer’ların işlem yapmadan önce BTC’lerini başlangıçta nerede tuttuklarını gösteriyor. 20.000 dolarlık zirvede Bitcoin aldığınızı ve dün bunları bir borsaya göndermeye kara verdiğinizi hayal edin. Bu senaryoda kırmızı balon ortaya çıkacak.”

Analistler tarafından kısa vadede BTC için aşağı yönlü bir durum; 9.800 dolardan alım yapan balinaların 11.000 doların üzerinde satış yapması ve geri çekilme için fiyatının 10.000 doların altına düşürmesi olarak görülüyor.

23 Ağustos’ta 2018’in sonlarında Bitcoin satın alan balinaların BTC’lerini 2 yıl sonra sattığı ortaya çıkmıştı. O zamandan beri BTC fiyatı büyük borsalarda 12.500 dolardan 9.800 seviyelerine kadar indi.

Ağustos ayının sonlarına benzer şekilde, Bitcoin 11.100 dolarda yoğun bir dirençle karşı karşıya. Balinalardan mevcut seviyede bir satış gelmesi, büyük bir geri çekilme ve güçlü bir piyasa tepkisini tetikleyebilir.

Ayrıca 9.600 dolarda bir CME açığı bulunuyor ve 11.100 doların reddedilmesi kurumların bu açığı kapatmaya çalışmasına neden olabilir.

Traderlar ne düşünüyor?

Şimdilik, Bitcoin hakkındaki hissiyat ezici bir şekilde olumluluğunu koruyor. Bitcoin, 11.100 dolardaki son reddin ardından 10.700 dolar üzerindeki konumunu koruyor.

Bitcoin Balinaları Satışa mı Hazırlanıyor? İşte Kritik Veriler 5
BTC’de kilit seviyeler. Kaynak: Michael van de Poppe

Amsterdam Borsası’nda tam zamanlı bir trader olan Michael van de Poppe, 11.100 dolarlık seviyenin yeniden test edilmesi şansının yüksek olduğunu söyledi:

“10.750 dolarlık alan tutuldu ve burada yine yüksek aralığı hedefliyoruz. Yükselişin devamı için 11.100-11.300 dolar seviyelerinin kırılması önemli. Eğer bunlar kırılırsa, 12.000 dolara yöneleceğiz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin Karşıtı Schiff’in Bankasının Kara Para Aklamak İçin Kullanıldığından Şüpheleniliyor

Türk filmi gibi! Vicdanlı hızsız çaldığı kripto paraları geri gönderdi

Tether ile Bitcoin arasında herhangi bir ilişki yokmuş!!!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası