CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin balinalarının borsalardan kitlesel çıkışı piyasa için ne anlama geliyor? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin balinalarının borsalardan BTC birikimlerini çekmeye başladığını görüyoruz. Bu ne anlama geliyor? Analist şirketleri bunun büyük bir hareketin işareti olduğunu düşünüyor. Tarihsel veriler de bunu destekliyor.


Bitcoin balinalarının borsalardan topladıkları BTC’leri güvenli cüzdanlara taşımasının sırrı

Son haftalarda balinalar borsalarda Bitcoin birikimi yapıyordu. Şimdi ise topladıkları bu BTC’leri özel cüzdanlara taşıyorlar. Daha önce de benzer hareketler görülmüştü. Tam da boğa koşuları öncesi. Şimdi de balinaların borsalardan çekilmesi, yakında boğa rallisinin geleceğinin önemli bir işareti olabilir.

Blockchain analiz şirketi CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, kripto para borsalarında yüklü miktarlarda BTC çıkışının fiyatta büyük bir hareketin habercisi olduğunu düşünüyor.

Burada şöyle bir düşünce var. Balinalar varlıklarını güvenli cüzdanlara taşıyorlar. Borsalar hack saldırı yaşayabilir ve en çok itimat edilen kripto para borsaları bile yüzde 100 güvenli değil. Ayrıca coinleri taşımak da şu anlama geliyor. Bu kripto paraların sahibi elindeki varlıkları hemen satmayı düşünmüyor.

koinmedya_brave

İlgili – İşte son 100 günde kazılan BTC’lerin 1/3’ünü tek başına toplayan balina

Bitcoin balinalarının borsalardan kitlesel çıkışı piyasa için ne anlama geliyor? Ki-Young Ju da bu olayı yorumlayarak şöyle bir tavsiyede bulunuyor: “Balinalar borsalardan Bitcoin’lerini çıkarıyorsa BTC alın.”

Peki, bu bahsedilen BTC rallisi ne zaman olur. Ki Young Ju bu soruya cevap vermek için tarihi verilere bakıyor ve şöyle diyor: “Boğa piyasası genellikle, borsalardan coin çıkışları yıllık zirvesine ulaştıktan yaklaşık dört ay sonra başlıyor.”

Ki Young Ju’ya göre, Bitcoin balinaları fiyat hareketlerini etkilemek için de BTC’lerini hareket ettiriyorlar.

koinmedya_brave

Başka araştırmalarda da bu coin hareketleri incelendi. Blockchain analiz şirketi Santiment’in verilerine göre, merkezi kripto para borsalarında tutulan Bitcoin miktarı yılların dip seviyesinde. Hatta Mayıs 2018’den bu yana bu kadar düşmemişti. Borsalarda tutulan BTC miktarı bu yılın Şubat ayında tüm zamanların en yüksek değerini gördükten sonra yüzde 40 düştü.

İlgili – Dikkat! 47.000 BTC’ye sahip Bitcoin balinası harekete geçti

Son Bitcoin halvingin öyle ya da böyle insanların BTC alımında katalizör rolü oynadığı düşünülüyor. Bitcoin’in son birkaç ayda yükselmesinin de sebebi kesinlikle bu. Balinalar da bu yüzden BTC değerinin daha fazla büyümesini bekliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin madenciliği yapılacak en iyi 10 ülke TAKİP ET

Ethereum 2.0 geçişi ETH fiyatını etkiler mi?

Coin Ajans

Tron ve Zilliqa fırsatçılığın kokusunu aldı! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası