CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Balinalarının Sayısı 2020’nin Rekorunu Kırdı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Yazım sırasında yaklaşık 159,89 milyon dolar değerinde, en az 10.000 BTC’ye sahip olan kişilerin, yani Bitcoin balinalarının sayısı 2020’nin en yüksek seviyesi olan 111’i yakaladı. Bu sırada 1.000-9.999 BTC tutan cüzdan sayısı ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.135’in sadece 6 altında.

Rakamlar, zincir üstü analiz firması Santiment tarafından paylaşıldı. Bulgular büyük kripto para sahiplerinin, yani Bitcoin balinalarının; BTC’nin fiyatı da yükselmeye devam ederken giderek daha “bullish” hale geldiklerini ima etti.

Bitcoin Aralık 2017’den beri ilk defa 16 bin dolara ulaştı

Geçen ayın başında BTC 11.000 dolar civarında işlem görürken, kripto para biriminin fiyatı o zamandan beri istikrarlı bir şekilde artmaya başladı. Bugün öğle saatlerinde 16.000 dolarlık önemli seviyeyi test etti. Yazım sırasında Bitcoin 16.000 dolara yakın işlem görüyor.

Bitcoin, Temmuz ayı sonlarında bu yılın başlarında 10.000 dolar olan psikolojik engeli aşmayı başardı, ancak kripto para biriminin fiyatı kısa bir süre sonra 13.000 dolara ulaştıktan sonra düştü. Ardından Ekim sonunda önemli ölçüde yükselmeye başladı. Son 12 ayda %80’in üzerine çıktı.

Kripto para biriminin fiyat hareketi aynı zamanda bir kripto para birimi varlık yöneticisi Grayscale Investments’ın rekor girişler gördüğü bir zamanda yükseliş görüyor. Bildirildiği gibi Grayscale, yalnızca Ekim ayında yönetim altındaki varlıklarına 1,4 milyar dolar ekledi;şirketin şu anda yönetim altındaki varlıkları olarak toplamda 9,1 milyar doları var.

Boğa koşusu, PayPal’ın kullanıcıların platformunu kullanarak kripto satın almasına, satmasına ve tutmasına izin veren yeni bir hizmet başlatacağını duyurmasının ardından başladı. Hizmet şimdilik yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum’u destekler.

Bununla birlikte, bazı analistlere göre, öncü kripto para biriminin fiyatı, blockchain’deki blok ödüllerini blok başına 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşüren ve piyasaya giren yeni BTC arzını etkili bir şekilde azaltan son halving olayı dolayısıyla yükseliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin’de Yükseliş Mi Geliyor? İşte Tüm Endişeleri Dağıtacak BTC Tahmini

Coin Ajans

Bitcoin yeni seviyesine doğru ilerliyor – parabolik hareket mi geliyor?

Bitcoin fiyatı tırmanışa devam edecek mi? İşte o rapor!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası