CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Bitcoin bayram günü kripto para yatırımcılarına güzel bir ders verdi! TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Altcoinler Bitcoin’e rağmen mi yükselecek yoksa Bitcoin ile beraber mi yükselecek? Bu konuda Bitcoin bayram günü kripto para yatırımcılarına önemli bir ders verdi.


Bitcoin bayram günü kripto para yatırımcılarına güzel bir ders verdi!

Mayıs ayından Temmuz ayının sonuna kadar Bitcoin fiyatları 9,200-9,500 dolar bandında sıkıştı kaldı. Aynı dönemde azınlıktaki bir grup kripto para hariç altcoinlerin fiyatlarında da durağanlık hakimdi. Mayıs-Temmuz 2020 döneminde en çok değer kazanan kripto paralar; DeFi tokenları, Chainlink, Cardano, VeChain ve Doge gibi az sayıda altcoinler idi.  Azınlık sayıda bu altcoinlerin fiyatlarındaki artışın piyasanın tümü üzerindeki etkisi, zayıf kaldı.

Temmuz ayının sonuna doğru Bitcoin fiyatları hızlı biçimde değer kazanmaya başladı ve Bitcoin fiyatlarındaki değer artışını altcoinler de takip etti. Yani altcoin piyasaları ancak Bitcoin’in değer kazanması ile değer kazanmaya başladı.

02.08.2020 (bugün) sabah saatlerinde Bitcoin fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar, kripto para yatırımcılarını korkuttu. Bitcoin kısa süreliğine 10,500 dolara kadar geriledi. Sonrasında gelen alım baskısı, Bitcoin fiyatlarını 11,300 doların üstüne taşıdı. Aynı dakikalarda Ethereum ve Ripple fiyatlarında da Bitcoin fiyatlarında yaşanan benzer hareketlilik yaşandı. Ethereum 320 dolara ve Ripple da 25 cent’e kadar geriledi. Fiyatlarda yaşanan bu gelişme kripto para yatırımcılarına şunu gösterdi ki altcoinlerin kaderi Bitcoin’in elinde.

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte bugün sabah saatlerinde Bitcoin fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

Bitcoin bayram Bitcoin bayram günü kripto para yatırımcılarına güzel bir ders verdi!

Aşağıdaki grafikte ise Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Ethereum fiyatları 415 doları gördükten sonra Bitcoin tarafından gelen haberin etkisi ile fiyatları 325 dolara kadar düştü.

Bitcoin bayram Bitcoin bayram günü kripto para yatırımcılarına güzel bir ders verdi!

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte ise Ripple fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin bayram Bitcoin bayram günü kripto para yatırımcılarına güzel bir ders verdi!

Kısaca yukarıdaki üç grafik de birbirinin tamamen karbon kopyası gibi. Bitcoin’deki ufak bir sarsıntı, tüm kripto para piyasalarını etkiledi.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Litecoin fiyat öngörüsü: Boğalar 40 doları devirebilecek mi?

Coin Ajans

Çin Başkanı’nın TRON, NEO ve Ontology fiyatları üzerine etkisi

Coin Ajans

Ripple yöneticisi XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’la kıyasladı – Siz hangisini seçerdiniz? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası