CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin bazlı stabil coin olur mu? RSK Network örneği

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Bitcoin bazlı stabil coin olur mu? Money on Chain, BTC fiyatına sabitlenmiş bir stabil coin çıkardı. RSK Network üzerinde çalışıyor ve lider kripto para sahipleri için bir dizi yeni özellik getiriyor.


Bitcoin bazlı stabil coin olur mu?

Money on Chain, on bir ay süren simülasyonlar, testler ve sistem denetimlerinden sonra stabil coinini çıkardı. Bu merkezsiz stabil coin protokolünün Alfa versiyonu RSK ağı üzerinde yayınlandı. Bitcoin destekli protokol, iki tokenden oluşuyor ve BTC sahiplerine birkaç kullanım alanı sağlıyor. Bunlardan biri kaldıraçlı Bitcoin işlemleri.

Bu platformun merkezsiz olmasını ve güvenliğini Bitcoin madencileri sağlıyor. Teminatlardan hiçbiri banka hesaplarında tutulmuyor. Bütün teminatlar RSK ağında çalıştırılan Akıllı Sözleşmeler kullanılarak saklanıyor.

İlgili – MakerDao kurucusu: DAI yalnızca dolara bağlı olmayacak

Tokenler

İlk token Dollar on Chain (DOC) – Bu token ABD Doları’nın değerine sabitlendi. Kullanıcılar da istedikleri miktarlarda DOC gönderimi ve alımı yapabilirler. Bitcoin’in volatilitesinden güvende kalmak için ise DOC birçok işlemi basitleştiriyor. Mesela, Bitcoin sahibi mülk almak isterse, finansman sürecinde karşı taraf riski olmadan Bitcoin ile teminat yapılmış stabil varlıkları tutabilir.

İkinci token ise BitPRO (BPRO) – Özellikle Bitcoin sahiplerinin coinleri üzerinden pasif getiri elde etmeleri için tasarlandı. BPRO sahipleri birkaç gelir kaynağına sahip olabilir. Mesela platformun elde ettiği ücretlerden bir yüzde olarak faiz geliri elde edebilirler. Ya da Bitcoin fiyatından küçük bir kaldıraç ücreti alabilirler.

Money on Chain kurucu ortağı ve CEO’su Max Cajurzaa şöyle konuştu: “Bu daha açık ve şeffaf bir finansal sisteme doğru atılan çok önemli bir adım. Money on Chain protokolü, diğer projelerin Bitcoin sahipleri için borç verme, kredi ve gelişmiş ticaret yapmalarını sağlıyor. ”

Protokol Bitcoin sahiplerinin volatiliteye karşı korunmalarını sağlayacak ve Bitcoin ekosistemi için DeFi hizmetlerinin oluşturulmasına yardım edecek.

İlgili – Walmart stabil coin çıkarmak için patent başvurusunda bulundu

Bu protokol, Bitcoin için akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına imkan tanıyan RSK platformu üzerinde çalışıyor. Money on Chain ise Bitcoin destekli DeFi ekosisteminin ana başlangıç noktası olarak görülebilir.

RSK’nın arkasındaki IOV Labs CEO’su Diego Gutiérrez Zaldívar, “RSK’nın Bitcoin’in büyük evriminde rol almasından dolayı heyecanlıyız.” dedi

Kaynak

İlgili Haberler

CFTC tarihte ilk kez bir startup borsasına onay verdi!

Bitcoin’den Yeni Rekor! 8,9 Milyar Dolarlık İşlem Yapıldı

Coin Ajans

Para çekme işlemlerini aniden kapatan kripto kredi platformu iflasını açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası