CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin boğa koşusu işte bu seviyenin kırılmasına bağlı TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin boğa koşusu için, bu kilit seviyenin kırılması gerekiyor! Son bir hafta içinde 16 milyar dolar, küresel kripto piyasasına geri döndü ve en büyük kriptoyla birlikte diğer altcoinlerin büyük çoğunluğunu yeşile döndürmeye yardımcı oldu. Peki bu yükseliş momentumu daha ne kadar sürecek?


Bitcoin boğa koşusu ne zaman başlayacak?

Bitcoin fiyatı nihayet, flama şeklindeki bir konsolidasyonun zirvesinden (günlük grafikteki sarı çizgiler) yükseldikten sonra, 50 günü aşkın bir sürede ilk kez bir higher high (bir öncekine göre daha yüksek tepe) yaptı.

Son yedi gün içinde, 16 milyar dolar kripto para piyasasına geri döndü. Bu da en büyük kriptoyla birlikte, diğer altcoinlerin büyük çoğunluğunu, yeşile döndürmeye yardımcı oldu. Peki bu yükseliş momentumu daha ne kadar sürecek?

İşte kısa vadede takip edilmesi gereken Bitcoin fiyat seviyeleri

bitcoin boğa koşusu Bitcoin boğa koşusu işte bu seviyenin kırılmasına bağlıGünlük BTCUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

koinmedya_brave

Günlük BTCUSD grafiğinde, boğaların nihayet 21 Temmuz’da güçlü 0.236 Fibonacci direncini (9,205$) aşmayı başardığını görebiliriz.

Oradan, varlık düzeltmeden önce %2.60 oranında bir artışla sonraki Fibonacci seviyesine ulaştı. Boğalar 9,300 dolarda yakıt ikmali yaptılar ve şimdi 9,500 dolar seviyesindeki (günlük grafikte kırmızı blok) bir üst direnci kırmaya çalışıyorlar.

Bu kilit direnç, Bitcoin’in 42 gün boyunca daha yüksek seviyeleri görmesini önledi. Eğer BTC bu seviyenin üzerinde güçlü bir kapanış yapabilirse, Bitcoin boğa koşusu için bir sonraki hedef 9.700$ olacak.

Bununla birlikte, 4 satlik grafiğe baktığımızda, mevcut fiyat hareketinin 6 – 9 Temmuz (beyaz daire) arasındaki düşüş fraktalına benzediğini görebiliriz.

koinmedya_brave

bitcoin boğa koşusu Bitcoin boğa koşusu işte bu seviyenin kırılmasına bağlı4 Saatlik BTCUSD grafiği – Kaynak: Tradingview

6 Temmuz’da Bitcoin yükseldi. Ardından, fiyat iki gün boyunca yatay hareket etti ve daha sonra ikinci bir yükseliş trendini izledi. Ve son olarak, 9 Temmuz’da fiyat %2.70 oranında düşüş kaydetti.

Bu fraktalın mevcut fiyat hareketine uygulanması durumunda, birbirine oldukça fazla benzediği görülebilir.

Ayılar, kontrolü kısa vadede geri alırsa, ilk muhtemel destek, 0.382 Fibonacci geri çekilme seviyesi olarak 9.439$ olacaktır. Oradan, fiyatlar 9K$ hattına doğru kırılmaya devam ederse, 50-EMA’nın (yaklaşık 9.240$) bir miktar destek sağladığını görebiliriz.

9.000$’lık psikolojik seviye, trendin düşmesi durumunda kesinlikle dikkat edilmesi gereken önemli bir destek olmaya devam edecek.

Bitcoin fiyat analizi – Teknik göstergeler

1 saatlik daha küçük bir zaman dilimi içinde, son birkaç mumun üzerinde uzun fitiller görülebilir. Bu da Bitcoin boğa koşusu için negatif bir işaret: Boğaların şu anda, aşırı satış baskısı ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Aynı zaman dilimi içinde RSI’da, BTC şu anda daha önce olduğu gibi zirveyi tekrar test ediyor olsa da gösterge çizgisinin düştüğünü görüyoruz. Bu, momentumun zayıfladığını gösteriyor. Ancak, daha kısa zaman dilimlerinin daha büyük zaman dilimleri kadar güçlü bir sinyal vermediğine dikkat edilmesi gerekiyor.

4 saatlik RSI’da, fiyatlar 70’in üzerindeki ‘aşırı alım’ bölgesine geçici olarak girdikten sonra endeks kanalına geri döndü. Ve MACD göstergesindeki alım hacmi de azalıyor gibi görünüyor. Bu, ya trendin tersine dönmeye başladığının ya da boğaların, toparlanma için kısa bir düzeltmeye ihtiyaç duyduğunun işareti olabilir.

Tüm gözler şimdi Bitcoin’de! Bitcoin boğa koşusu, 9500 dolar seviyesinin net bir şekilde kırılmasına bağlı.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ripple kurucu ortağının cüzdanına milyonlarca dolarlık XRP transferi

Coin Ajans

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminden yeni rekor!

Coin Ajans

Litvanya Merkez Bankası’ndan Kripto Para Araştırması

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası