CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin boğa koşusunun henüz sona ermediğini gösteren 2 önemli metrik! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin sadece birkaç gün içinde 17.000$’dan fazla değer kaybetmesine rağmen, on-chain verileri Bitcoin’e talebin hala yüksek olduğunu gösteriyor. İşte Bitcoin boğa koşusunun devam edeceğine işaret eden o göstergeler…

Bitcoin boğa koşusu devam edebilir mi?

Yaklaşık on gün önce, Bitcoin zirveye doğru etkileyici bir ivme yakaladı ve 64.800 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bu, uzun süredir beklenen Coinbase IPO’su ile aynı döneme denk geldi. Ancak zirveden sonra, durum tersine döndü.

Geçen hafta pazar günü BTC, 51.500 dolara düşerek son 3 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Sonraki günlerde birkaç kez daha sıçrama yapmasına ve kayıplarını büyük ölçüde geri almasına rağmen, yaklaşık son 48 saattir devam eden düşüşlerde belini tam anlamıyla doğrultamadı. 

Bitcoin boğa koşusunun henüz sona ermediğini gösteren 2 önemli metrik!

Her zaman olduğu gibi, topluluk düşüşün olası nedenleri üzerine yoğun bir tartışma başlattı. En güçlüsü ise, piyasa çöküşünü ABD’de sermaye kazançları üzerine önerilen yeni vergi tasarısı ile ilişkilendirilen teoriydi.

koinmedya_paradex

Bitcoin düştü, 4 milyar dolar likid oldu!

Bybt verileri 24 saatlik bir zaman diliminde 4 milyar dolarlık tasfiye olduğunu gösteriyor. Bu olumsuz piyasa hareketleri yatırımcılar için bir kez daha büyük kayıplara yol açtı ve panik satışları bir süre daha devam etti. Fakat yine de, bazı topluluk üyeleri gidişata rağmen olumlu haberler buldu.

Şöyle ki; borsalarda tutulan fonların oranı ve madencilerden gelen veriler, Bitcoin’in kısa süre içinde boğa koşusuna devam edebileceğini gösteriyor.

bitcoin boğa Bitcoin boğa koşusunun henüz sona ermediğini gösteren 2 önemli metrik!

Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, geçmişte Bitcoin boğa döngüsünün aşırı genişlediği dönemlerde neler olduğunu defalarca vurguladı. Şimdi, “volatilitenin nihayet sıfırlandığını” söyledi. Ona göre bu, bir sonraki koşunun sürdürülebilir olmasını sağlayabilir.

BTC arzı düşerken; talep artıyor!

Analiz şirketi CryptoQuant tarafından paylaşılan bir grafiğe atıfta bulunan popüler bir analist, BTC için hala yükseliş görünümünü destekleyebilecek geçerli nedenleri şöyle açıkladı:

  • Bitcoin yatırımcıları varlıklarını borsalardan çekmeye devam ediyor.
  • Madenciler inanılmaz fiyat düşüşüne rağmen satmaya yanaşmıyor!

Kripto para borsalarında tutulan Bitcoin sayısı düşmeye devam ediyor. Yani, yatırımcılar varlıklarını biriktirdikleri ve alım satım platformlarından çekmeye devam ettikleri sırada satış baskısı azalır.

“koinmedya_binance”
bitcoin boğa Bitcoin boğa koşusunun henüz sona ermediğini gösteren 2 önemli metrik!
Borsalarda tutulan Bitcoin sayısı – Kaynak: CryptoQuant

 

Borsalardan fon çeken adres sayısının 3.4 milyona ulaşarak, son 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koyan Glassnode verileri de bunu destekliyor.

Ayrıca, madenciler de satışları durdurdu. Esasen son zamanlarda Bitcoin madencileri açığa satış yapmaya başlamıştı ve bu da nispeten kısa bir süreliğine de olsa ciddi kayıplara neden oldu. Ancak, o zamandan beri madenciler satışlara ara verdi ve HODL etmeye başladı.  

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin Ocak 2018’den Beri İlk Defa 17.000 Dolara Ulaştı!

Veriler, Silikon Vadisi ve “Akıllı Para”nın Son Bitcoin Rallisinin Arkasında Olduğunu Gösteriyor

Bitcoin, Türev Piyasa İşlem Hacmi Arttıkça Son İki Yılın Zirvesine Çıktı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası