CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin boğaları fiyatı yeniden 8.000 dolara taşıyabilir mi?

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Bitcoin fiyatı geçen hafta 7800 dolar seviyesine kadar yükseltmişti. Son iki günde yaşanan düşüşe son vermek isteyen Bitcoin boğaları fiyatı yeniden 8.000 dolar seviyesine tekrar çıkarmak için büyük bir çaba içerisinde.


Bitcoin boğaları fiyatı 8.000 dolara çıkarmak istiyor

Geçen hafta Bitcoin’in 6500 dolardan başlayan yükseliş hareketi 7800 dolarda nihayete erdi. Son iki günde yüzde 10’a yakın değer kaybı yaşayan Bitcoin, yatırımcıların ralli hevesini de kursaklarında bıraktı. (Bitcoin’in kısa vadede yükseliş hedefi neresi?)

Ancak analistler, geçen hafta yaşanan alım baskısının halen devam ettiğine ve Bitcoin’i tekrar yükseliş bölgesine girmesinin kısa vadede mümkün olduğuna işaret ediyor. Ünlü kripto analisti Mitoshi Kaku paylaştığı analizinde, Bitcoin’in düşüşe rağmen 7,195 seviyesindeki güçlü destek noktasını kaybetmediğine dikkat çekti.

Kaku’nun analizine göre bugün Bitcoin için yükselişin başlayabileceği kritik bir gün. Ünlü analist, Bloomberg’in yakın zamanda paylaştığı trendleri ölçen GTI Vera Yakınsama Ayrım indikatörüne atıfta bulunarak Bitcoin’in alım trendine girdiğini iddia etti. Buna göre Bitcoin boğaları fiyatı yeniden 8.000 dolar seviyesine taşıyabilir. (Bitcoin için 8000 dolar hala mümkün mü?)

ABD Borsalarındaki yükseliş Bitcoin’e yarayabilir

Bu arada, geçen yıl yüzde 25 artış gösteren &P 500 borsa endeksi, Standard & Poor’s tarafından açıklanan verilere göre geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,150 rakamına ulaştı. Bu artış doğal olarak başta Dow Jones ve NYSE Composite olmak üzere tüm Amerikan borsalarına olumlu yansıdı.

Aklınıza Amerikan borsalarındaki yükseliş ile Bitcoin fiyatının ne alakası olduğu sorusu gelebilir. Ünlü kripto analisti Thomas Lee, bu yükselişin Bitcoin yararına olacağına inananların başında geliyor. Fundstrat kurucu ortağı Lee’nin gözlemlerine göre ne zaman S&P 500 borsası yükselişe geçse, Bitcoin de yükseliş trendine başlıyor.

CNBC ile gerçekleştirdiği röportajda S&P 500 borsası ile Bitcoin fiyatları arasındaki pozitif ilişkiyi ortaya koyan bir grafik yayınlayan Lee, Bitcoin’in çok yakında yükselişe geçeceğini iddia etti. Lee ayrıca, 2020 girerken kripto para piyasasında bir iyileşme olmasını beklediğini de sözlerine ekledi.

Şu anda Amerikan borsalarındaki hisselerin en yüksek seviyesine ulaştığının altını çizen finans sektörünün önemli ismi, bu pahalılığın Bitcoin’e ve kripto para piyasasına yarayacağını düşünüyor. Hisse senedi almanın riskli olduğunu düşünen büyük yatırımcılar, alternatif olarak kripto para piyasasına geçiş yapabilir.

Kaynak

 

İlgili Haberler

Hindistan’daki Mahkeme Kararına İtiraz Geliyor

Coin Ajans

Bitcoin halving’inden önceki son blokta gizli bir mesaj saklıydı

Güney Kore’den kripto para sektörü için çok önemli gelişme!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası