CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin fiyatı yeniden ivme kazanıyor! Bitcoin, ABD doları karşısında son bir hafta içinde elde ettiği kazanımları geri verdikten sonra yeni bir yükseliş başlattı.

Bitcoin teknik analizi yeni zirveye işaret ediyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı 16 Mart’tan beri istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Bitcoin’in en yakın direnç alanını aşması ve nihayetinde yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek fiyatı) kaydetmesi bekleniyor.

Bitcoin’de son birkaç gün içinde neler oldu?

Bitcoin 13 Mart’ta 61.884 dolara kadar yükseldikten sonra düşmeye başladı. Düşüşten önce hem RSI hem de MACD göstergeleri düşüş eğilimi sergiledi.

Aşağı yönlü düzeltme, birkaç gün içinde Bitcoin en düşük 53.271$’ı görene kadar devam etti. Ancak bu seviyeyi test ettikten sonra fiyat, artmaya başladı. Yukarı yönlü bu hareket, Stokastik osilatördeki yükseliş eğilimi ile de destekleniyor.

Yükseliş, fiyat 57.800 dolarlık alanı geri kazandıktan sonra da devam etti. Bu alan, daha önce bir direnç seviyesi olarak hareket ediyordu. Ve burayı geri kazanmak, Bitcoin için oldukça önemliydi. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yeni bir yükseliş trendinin başlayacağına işaret olabilir. 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz!

Bu arada iki saatlik grafik, BTC’nin kısa vadeli azalan direnç çizgisinden çıktığını gösteriyor.

“sportsbet”

Bitcoin bu direnç alanını aşsa da sonrasında 58.600$’daki 0.618 Fib geri çekilme seviyesinden geri çevrildi. Fakat yine de MACD ve RSI yukarı yönlü hareketin devamını destekliyor.

Bu nedenle fiyat şimdi, kırdığı bu direnç çizgisini yeniden test etmek için geri dönmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. 

Kırdığı bölgeyi test ettikten sonra fiyatın 58.600 dolarlık direncin üzerinde yükselmesi bekleniyor. Böyle bir hareket, hem uzun hem de kısa vadede eğilimin yükselişe döndüğünü doğrulayacak.

Elliot dalga analizine göre yeni ATH kapıda!

Aşağıdaki grafik üzerinde görülen dalga sayısı BTC’nin, Mart 2020’de başlayan yükseliş hareketinin beşinci dalgasında olduğunu gösteriyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz!

Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için Eliott Wave teorisini kullanıyor.

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.

Analize göre; mevcut hareketin, beşinci dalganın (beyaz renkle gösterilen) beşinci alt dalgasının (turuncu) bir parçası olduğu görülüyor.

Ayrıca 1 ve 3. dalgaların uzunlukları kullanılarak, hareketin zirvesi için muhtemel hedef 66.550$ olarak bulundu.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz!

Harekete daha yakından bakıldığında, fiyatın da beşinci alt dalgada (siyah renkle gösterilen) olduğu görülüyor. Bu nedenle, yakın vadede zirveye ulaşması muhtemel.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz!

Fib seviyelerinin kesişme noktası, 67.000 – 68.500$ arasında bir hedef sağlayabilir.

Ancak Bitcoin’in kaydettiği 54.124$’lık son “lower high” (bir öncekine göre daha düşük zirve)’ın altında gerçekleşecek bir düşüş, muhtemelen yukarı doğru hareketin sona erdiğini ve boğaların ilgisinin azalmaya başladığını gösterebilir.

Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareketi daha tamamlaması ve 68.000$ civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve daha sonrasında yeniden bir düzeltme yapması bekleniyor.

“daisyturkiye”

Kaynak

Bitcoin Teknik Analizi: Bitcoin’de yükseliş formasyonu

USD karşısında son bir hafta içinde elde ettiği kazanımları geri vererek, 53.000 dolara düştükten sonra, BTC yeniden ivme kazandı. Şu anda ters omuz baş formasyonu (TOBO) oluşturuyor ve yakın vadede yeniden 58.000$’ın üzerine çıkabilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden başlayan keskin bir düşüşün ardından, Bitcoin 53.000$ seviyesinin üzerinde destek buldu. BTC en düşük 53.222$’ı gördü ve son zamanlarda yeniden yönünü kuzeye çevirdi. Ardından 54.200$ ve 55.000$’lık direnç seviyelerini kırdı.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz!

En yüksek 61.695$’dan en düşük 53.220$’a doğru gerçekleşen son düşüş hareketinin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde bir toparlanma oldu. Hatta fiyat 56.000$ seviyesinin bile üzerine çıktı. Bununla birlikte, fiyat, 58.000$ ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın önemli bir dirençle karşı karşıya.

57.000$ seviyesinin yakınındaki dirençle birlikte ters omuz baş formasyonu (TOBO) olarak bilinen bir başka dip patterni oluşmuş gibi görünüyor. Bu formasyon (TOBO)*, düşen bir trendin sona ermek üzere olduğunu ve yükseliş trendinin başlayacağına işaret eder. Ayrıca, BTCUSD paritesine ait saatlik grafikte 58.000$’a yakın dirençle oluşan kritik bir düşüş trend çizgisi var.

Bu trend çizgisi ise, pariteyi 61.695$’dan 53.220$’a düşüren aşağı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Trend çizgisi direncinin üzerinde gerçekleşecek başarılı bir kırılma, 58.800$ ve 60.000$ seviyelerine doğru etkileyici bir artışa kapı açabilir.

 (*Omuz-Baş ve Ters Omuz Baş formasyonları, teknik analizde en güvenilir formasyonlardan biri olarak kabul edilse de bazen formasyonun tamamlanamadan başarısız olabileceğini unutmamak gerekir.)

Bitcoin yeniden düşer mi?

Bitcoin teknik analiz

Bitcoin 57.000$ ve 58.000$’lık direnç seviyelerinin üzerinde yukarı yönlü bir düzeltme yapamazsa, yeni bir düşüş başlatabilir. Bu durumda aşağı yöndeki ilk kilit destek, 55.000$ seviyesine yakın olacak.

Bir sonraki kilit destek 54.200 $ seviyesine yakın. 54.200 $ seviyesinin altında net bir kırılma durumunda, fiyatın yakın vadede düşmeye devam etmesi muhtemel görünüyor. Bu durumda bir sonraki büyük destek 53.200$’a yakın olacak. Bunun altında ayılar 50.000$ destek seviyesini hedefleyebilir.

Teknik göstergeler: 

  • Saatlik MACD: MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ivme kazanıyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): BTCUSD paritesi için RSI 50 seviyesinin üzerinde kalma mücadelesi veriyor.
  • Önemli destek seviyeleri: 55.000$ ve 54.200$.
  • Önemli direnç seviyeleri: 57.000$, 57.500$ ve 58.000$.

Kaynak

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri


Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

RektCapital’de Bitcoin hakkında uzun dönemli oldukça dikkat çeken bir analiz yayınladı. Bu makalemizde bu analizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bitcoin oldukça spekülatif hareket eden bir finansal varlık. Buna rağmen uzun vadede Bitcoin grafiğine dikkat ettiğimizde konjonktürel hareketler gözleniyor. Bu hareketlerden uzun vadeli çıkarımlar elde edilebilir.

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

Sürekli değer artışı gösteren bir finansal varlıktan söz edilemez. Yükselen trendin ardından illaki bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte RektCapital, 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi analiz ediyor. Bu dönemde Bitcoin 267 günü yükseliş trendinde ve 98 günü ise düşüş trendinde geçirdi.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz!

Yani 2017 yılındaki boğa sezonunda bir yıllık sürenin yaklaşık %73’lük diliminde Bitcoin’in değeri arttı.

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

2017 yılı boyunca neredeyse her çeyrek dönemde bir Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen ilk çeyrekte 2 düzeltme dikkat çekiyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

Düzeltmeler 2017 yılında genelde çeyrek dönemlerin sonuna doğru yaşandı. Eğer tarih kendini tekrar ederse içinde bulunduğumuz boğa sezonunda da çeyrek dönem geçişlerinde düzeltmeler yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Düzeltmelerin boyutu genelde %30 ile %40 arasında değişim gösteriyor. Yani Bitcoin yatırımcıları kârlarının %40’a varan kısmını bu düzeltme dönemlerinde kaybedebilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin boğalarını heyecanlandıran analiz!


2020 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2020 sene sonu tahmini 26.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 27.000 dolara doğru yelken açacak ya da 21.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin Düzeltmesi Nerede Biter?

Bitcoin 21.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Ancak düzeltme bitmiş de olabilir. Eğer öyleyse hedefin 27.200 dolar olduğunu belirtmemiz gerekir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdıve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2025

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin grafiğinde kritik sinyaller! Düşüş nereye kadar devam edecek? TAKİP ET

Coinajans.com

Rusya da Bitcoin’i resmi olarak kabul etme kararını açıkladı TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin ile altcoinler arasındaki korelasyon ilginç sinyaller veriyor! Altcoinler bağımsızılık ilan edebilir mi?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası