CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin boğalarının “iki 1 trilyon dolarlık platin madeni para” önerisi yorumu

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bitcoin boğalarının “iki 1 trilyon dolarlık platin madeni para” önerisi yorumu.  Onlara göre bütün bu çabalar fiat para sisteminin artık yürümediğinin bir işareti.


Bitcoin boğalarının “iki 1 trilyon dolarlık platin madeni para” önerisi yorumu

ABD Kongre üyesi Rashida Tlaib, cumartesi günü “Topluma Otomatik DESTEK VERME Yasası” önerisinde bulundu. ABD’de tüm politikacılar corona virüs dolayısıyla ekonomiye destek önerilerinde bulunurken, Tlaib’in önerisi biraz aşırıya kaçıyor. Bu öneriye göre ekonomiye destek için “iki 1 trilyon dolarlık platin madeni para” basılmalı.

Tabii bazıları böyle önlemlerin ekonominin daha fazla gerilememesi için gerekli olduğunu savunuyor. Yine de birçok Bitcoin taraftarı buna gülüyor. Çünkü onlara göre bütün bu önlemler ve öneriler fiat para ekonomisinin ne kadar mantıksız olduğunu gösteriyor.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin madenciliğinde büyük tehlike: Tekelleşme

Bitcoin boğaları ne dedi?

Bitcoin boğalarının “iki 1 trilyon dolarlık platin madeni para” önerisi yorumu. Onlara göre bütün bu çabalar fiat para sistemini artık yürümediğinin bir işareti.

Bitcoin boğalarının “iki 1 trilyon dolarlık platin madeni para” önerisi yorumu. Bu öneri karşısında Bitcoin boğaları farklı tepkiler veriyor. Nakamoto Enstitüsü Başkanı Michael Goldstein, bu haberlere şaka içeren bir yorumda bulundu ve şöyle diyor: “Endişelenmeyin, 1 trilyon dolarlık madeni parayla bir Bitcoin’in bir kısmını satın alabileceksiniz. ”

Bu yorumlar aslında şu anlama geliyor. Bazı ekonomist ve analistler, söz konusu plan ve önerilerin ABD’de büyük bir enflasyona yol açacağına düşünüyor. Sonuçta mal ve hizmetlerin fiyatlarında da hızlı bir yükseliş yaşanacak.

Kripto para sektöründeki diğerleri de para basmanın enflasyondan başka bir işe yaramayacağını düşünüyor. Bu aynı zamanda Bitcoin’in de değerini ortaya koyuyor. Çünkü BTC’nin toplam arzı 21 milyon adet coin ile sınırlı.

İlgili – Google Pay ve Apple Pay kripto para alım ve harcama özelliği

BitMEX’in araştırma ekibi, bu makro ortamda mali ve parasal teşvik konusunda bir rapor yayımladı. Bu rapora göre, yaşanan gelişmelerin bir sonucu olarak ekonomik paradigmayı değiştirecek olan 1970’lerin seviyelerinde (yıllık yüzde 7 ile yüzde 15 enflasyon) potansiyel olarak bir enflasyonist şok yaşanacak. Ancak bunun ne zaman yaşanacağı ile ilgili bir tahmin yapmakta zorlanıyorlar.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin fiyatı tırmanışa devam edecek mi? İşte o rapor!

İşte 3.300 Doları Silen Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Seviyeler

Wall Street Efsanesi, Bitcoin Almak İçin En Doğru Zamanı Açıkladı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası