CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Bu Defa Ne Kadar Süre 5 Haneli Değerlerde Kalacak?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Yüksek fiyat türbülansına ve trend endişelerine rağmen Bitcoin, son 24 saatte önemli bir dönüm noktası kaydetti. Messari tarafından yayınlanan verilere göre Bitcoin, 1 Aralık 2017 ve 31 Ocak 2018’e yayılan 62 günlük önceki rekorunu geçerek 10 bin doların üzerindeki en uzun dönemini tamamladı.

Bitcoin’in en yüksek yükseliş dönemiyle karşılaştırmalar iyi haber olsa da, her iki zaman çizelgesi arasındaki farklar çok anlaşılır düzeyde.

Bitcoin Bu Defa Ne Kadar Süre 5 Haneli Değerlerde Kalacak? 3

Fiyat Belli Bir Aralıkta Kaldı

Başlangıç ​​olarak, Bitcoin’in konumu, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara ulaştığı bir zamanda şimdiye kadarki en güçlü rallisinin arkasında geldi. Aralık’tan Ocak’a kadar olan düzeltme dönemi, 10 bin doların üzerindeki aşaması olarak sayıldı. Şu anda, Bitcoin 10 bin doların üzerinde 63 gün geçirdi, ancak çok kısıtlayıcı bir aralıkta yer alıyor. Trend şu anda ne çok yükselişe ne de düşüşe geçti ve fiyat 27 Temmuz’dan bu yana 10 bin dolar ile 12 bin 500 dolar arasında kaldı.

Ayrıca CoinMetrics tarafından bildirilen diğer temel bilgiler, BTC’nin 180 günlük getiri volatilitesinin Eylül ayında % 41 oranında düştüğünü belirtti. Peki, son iki ayda Bitcoin için tam olarak ne değişti?

Sınırlı Ticaret Aralığı Düşük Kaldıraçlı İşlemlerin Sebebi mi?

Yukarıda tartışıldığı gibi, Bitcoin’in son birkaç aydaki sınırlı ticaret aralığı, short odaklı Vadeli İşlemler Açık pozisyonunu tamamen havaya uçurdu. Piyasa, büyük piyasa dalgalanmalarını önlemek için bir fonlama oranı uygularken, son birkaç hafta içinde Bitcoin’in fonlama oranı, düşen fiyata rağmen ya negatif ya da nötr kaldı.

Bunu ve Açık pozisyondaki düşüşü göz önünde bulundurarak, artık netlik eksikliği nedeniyle daha az trader ek kaldıraçla işlem görüyor. Short pozisyonların başarılı olup olmayacağı çok önem arzetmez iken, yüksek kaldıraç oranının azaldığı gerçeği, büyük fiyat dalgalanmalarını önleyecektir. Yani şimdi, Bitcoin için orta vadeli trendde, Bitcoin’in hala 10 bin dolar seviyesindeki daha yüksek bir konsolidasyon aralığını koruduğu düşünüldüğünde, ciddi bir düzeltme yavaş yavaş düşüş olasılığı haline geliyor.

Yukarıda belirtilen anlatı, Bitcoin Balinalarının şu anda daha yüksek bir aralıkta birikim yaptığı gerçeğiyle de desteklenebilir. 24 Eylül ile 27 Eylül arasında, 150 bin BTC 10 bin 400 dolar ile 10 bin 700 dolar aralığında satın alındı.

Ne kadar sürecek?

Adil olmak gerekirse, finansal piyasadaki başka bir beklenmedik kargaşaya rağmen, eğer fiyat sadece Bitcoin’e bağlıysa, özellikle yükseliş rallisi bu noktadan hareket ederse, uzun bir süre için 10 bin doların altında bir kapanış pozisyonu kaydedilmeyebilir.

Bununla birlikte, birçok kime 8 bin 500 dolar ile 9 bin 500 dolara potansiyel bir düşüş beklediğinden, mevcut çizgi, bir sonraki boğa rallisi tarafından iyileştirilene kadar tekrar kapanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Kripto topluluğu Elon Musk’ın Doge tweetlerinden kaygı duyuyor: “Ciddi zararlar veriyor”

Bitcoin tekrar trilyon dolar sınıfında TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin fiyatı tırmanışa devam edecek mi? İşte o rapor!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası