CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin bu metrikte harikalar sergiledi – işte ayrıntılar

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Bitcoin fiyatı, kripto para birimi boğa koşusu devam ederken altın fiyatına karşı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin’in sürekli yükselişinin, artık kripto para birimine olan talebin hala artmakta olduğunun ve token’ın artık popüler bir güvenli liman varlığı olduğunun kanıtı olarak duruyor.

Yeni yıl başlarken, Bitcoin fiyatı bir başka rekor kırarak altına karşı yeni bir rekor kırdı.

MarketWatch’a göre Bitcoin fiyatı 29.000 USD’yi geçerek 15.40 altın ons seviyesine ulaştı. Altına karşı ilk kez bu seviyeye ulaştı ve son boğa rallisi sırasında Aralık 2017’den bu yana kıymetli metal karşısında bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti.

2020, boğa rallisinin başladığı yıl

Aralık 2017, Bitcoin’i ana yatırımın spot ışığına göndermeye çalışan ilk büyük boğa olarak kripto para birimi defterlerinde düştü.

Şimdi 2020, Bitcoin’in kurumsal yatırımcıların dikkatini çektiği, yeni bir boğa koşusu başlattığı ve kripto para birimi piyasasının daha fazla benimsendiği yıl olarak duruyor.

Yıl boyunca Bitcoin, 2020’nin en yüksek seviyesi olan 29 600,63 USD’ye kıyasla Mart ayında 4 106,98 USD ile yıllık düşük bir fiyat gördü ve ikisi arasında %620,7’lik muazzam bir artış gösterdi.

Yılın başından bu yana artış, Ocak 2020’den Aralık 2020’ye kadar %300’ün üzerinde etkileyici bir kazanç anlamına geliyor.

Yatırımcılar ABD dolarına karşı riske girmeyi tercih ettikleri için altın da yıl boyunca artan fiyatlardan yararlanırken, kazançlar hiçbir yerde Bitcoin’in yaptığı artışa yakın olmadı. Yıl içinde altın, yıl başından sonuna kadar %25 kazanç sağladı.

Kripto para piyasası yükselirken, bazıları Bitcoin’in altını tercih edecek yatırımcıların dikkatini çektiğine inanıyor.

Her iki varlığın da tedariki sınırlı olsa da, Bitcoin’in sınırı daha belirgindir ve kalan altın arzıyla ilgili belirsizlik vardır.

Durum böyle olsun ya da olmasın, rakamlar kendi adına konuşuyor: Bitcoin talebi yıl içinde önemli ölçüde arttı ve dolara karşı korunma giderek daha dijital görünüyor.

coininsider


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

İndikatör sermaye girişini doğruluyor – Bitcoin geri dönüş işareti olabilir mi?

Coin Ajans

19 Bin Doları Kıran Bitcoin İçin Sırada Hangi Seviyeler Var?

Şant Manukyan Bitcoin’de Yükselişi Ateşleyecek Seviyeye Dikkat Çekti

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası