CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin CME boşluklarını doldurmak için $7K üstüne çıktı! Düzeltme mi geliyor?

bitcoin teknik analiz coinajans.com

Bitcoin’deki CME boşlukları hakkında bu boşlukların mutlaka dolacağı yönünde bir algı var. Bitcoin CME boşluklarını doldurmak için $7K üstüne çıktı! Yeni hafta Bitcoin fiyatlarında bir düzeltme mi bekleniyor?

koinmedya_bybit

Bitcoin CME boşluklarını doldurmak için $7K üstüne çıktı

Bitcoin Chicago Borsası (CME) vadeli işlemler piyasalarındaki sözleşme fiyatları arasındaki boşlukların gelecekte mutlaka dolacağı tahmin ediliyor. Geçmiş fiyatlardan hareketle piyasada bu şekilde bir algı oluştu.

Örneğin 2019 yılının Eylül ayında CME Bitcoin Vadeli fiyatlarında aşağıdaki grafikte görülen 4 bölümde boşluklar oluşmuştu. Spot fiyatlar zamanla bu boşlukları doldurdu.

Bitcoin CME boşluklarını

Analist Michael van de Poppe’a göre Bitcoin geçtiğimiz Çarşamba günü  7 bin doların üstüne çıkarak CME boşluklarını doldurdu. Yeni hafta Pazartesinden itibaren Bitcoin tekrardan 6,800 dolar bandına gerileyerek yeni bir düzeltme yapabilir.

Bitcoin CME boşluklarını

“Cryptohulk” isimli analist de Michael van de Poppe’la benzer fikirde ve fiyatların boşlukları doldurduğunu düşünüyor. Boşluklar dolana kadar Bitcoin, kararlı bir hareket göstermeyecek.

Lütfen Bkz: Bloomberg : “Para anlamını yitiriyor” – Ya Bitcoin?

ABD yönetimi Korona Salgını ile mücadele için 2019 yılı vergi beyannamelerine göre yıllık geliri 75 bin dolar ve altında olan yetişkinler için 1,200 dolar hibe para yardımında bulundu. Eğer bu kişi evli ise hibe miktarı 2,400 dolara çıkıyor. Bu ailenin 17 yaşından küçük bir ferdi varsa her bir çocuk için hibe miktarı 500 dolar daha artırılıyor. FED, bu hibeleri para basarak finansa ediyor. Bu nedenle doların değerinde bir aşınma bekleniyor.

Korona Salgınının uzaması ile ABD senatosu yeni bir 2,000 dolarlık hibeyi gündemine aldı. Bu kararın alınması milyarlarca dolarlık ek teşvik paketi anlamına geliyor. Yani FED dolar basmaya devam edebilir.

Lütfen Bkz: 1K üzerinde Bitcoin’e sahip BTC adresi sayısı dip yaptı

Doların değer kaybetmesi Bitcoin lehine bir ortam oluşturuyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Son düşüş dalgası Bitcoin’i makro hedeflerinden saptırır mı?

Coin Ajans

Bitcoin’in kaderini belirleyecek kritik dönemeç!

Coin Ajans

Bitcoin ani değer kaybı yükselişin işaretçisi olabilir mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası