CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin CME COT raporu: Ayıların mı yoksa boğaların mı eli güçlü? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bitcoin CME COT raporu, ayılara doğru bir kaymaya işaret ediyor. Bu rapor üzerinden yapılan analize bakalım.


Bitcoin CME COT raporu ayılara yönelişe işaret ediyor

Bitcoin fiyatı son birkaç aydır 9,000 doların üzerinde ve 10,500 doların altında gidip geliyor. Ama en önemlisi, kapısına dayandığı 10,000 dolar direncini bir türlü kararlı bir şekilde kıramıyor. Bitcoin CME COT raporu (16 – 23 Haziran) ise pozisyonların daha çok ayılara doğru kaymaya başladığını gösteriyor.

16 Haziran’a kadar kaldıraçlı pozisyonlar ve “non-reportables” neredeyse aynıydı. Ancak söz konusu tarihten sonra short pozisyonlar önemli ölçüde yükseldi. Aşağıdaki grafikten de görülebileceği gibi, toplam kaldıraçlı short pozisyonlar 9,700 BTC gösteriyor. Diğer yandan ise perakende (diğer adı ise non-reportables) ise toplamda 7,800 BTC long pozisyona sahip. Bu son veri, geçen haftadan bu yana yüzde 18.75 düştü.

Bitcoin CME COT raporu, ayılara doğru bir kaymaya işaret ediyor. Bu rapor üzerinden yapılan analize bakalım.

koinmedya_brave

Kaynak: Skew

Long pozisyon alan traderin sayısı düşse de fiyat konusunda ayıların konumunun pek değişmediğini görüyoruz.

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Kripto paranın fiyatının grafiklerde yükselen bir paralel kanallar oluşturduğunu görüyoruz. Bu da ayı bir kırılmaya işaret ediyor. Şu an bu kanal aşağıdan kırıldı ama aşağı yönlü hareket henüz başlamadı. BTC fiyatı hala 9,586 dolar ile 9,216 dolar aralığında sıkışmış görünüyor.

koinmedya_brave

Bitcoin CME COT raporu, ayılara doğru bir kaymaya işaret ediyor. Bu rapor üzerinden yapılan analize bakalım.

Kaynak: BTC/USD TradingView

Dahası fiyat aynı zamanda 50 DMA’yı (sarı) kırdı. Bu da ayıların istediğinin olduğu anlamına geliyor. En azından kısa süreliğine. Uzun vade fiyat hareketi konusunda ise 8,240 dolara bir düşüş görebiliriz. Bu seviye aynı zamanda 200 DMA (mavi) civarında.

Gelecek hafta ise short pozisyonların artması bekleniyor. Özellikle de eğer fiyat 9,000 doların altında kapanış yaparsa. Tam da geçen haftaki gibi.

İlgili – 241.175 Bitcoin’e sahip ve hareket halinde

Bunlara ilave olarak 26 Haziran’da 1 milyar dolarlık BTC Opsiyon sözleşmeleri sona eriyor. Bu olayı izlemek ve fiyat üzerindeki etkisini görmek ilginç olacak. 26 Haziran’da 70 bin Bitcoin sözleşmesi ve 290 bin ETH Opsiyon’un tarihi doluyor.

Sonuç olarak haftalık kapanış Bitcoin fiyatının önümüzdeki hafta için yönünü belirleyecek. Ama yine de kısa vadede short pozisyonlar daha üstün ele sahip olacak.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

HODL’u boşverin, devir Bitcoin borç verme devri TAKİP ET

Bitcoin caiz mi, islam alimleri Bitcoin hakkında ne diyor? TAKİP ET

Bitcoin oynaklığının sebebi altcoin boğasına hazırlık mı? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası