CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Değerli mi yoksa Sadece Bir Ponzi Mi? 2 Ünlü İsim Cevaplıyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve Bitcoin boğası Anthony Pompliano, girişimci Dave Portnoy’u uzun vadede Bitcoin almaya ve elinde tutmaya ikna etmeye çalışıyor. Ancak 2 ünlü isim, Bitcoin konusunda farklı düşünüyor…

Anthony Pompliano: Bitcoin’i çalıştıran bilgisayar ağı dünyadaki her şeyden daha güçlü

Yeni röportajında Anthony Pompliano, Bitcoin‘in yüksek seviyedeki kıtlığı ve güvenliğine odaklanıyor. Anthony Pompliano konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Açıkçası, Bitcoin’de sadece 21 milyon coin var. Ve arkasındaki her şey, dünyadaki en güçlü bilgi işlem gücüdür. Yani kelimenin tam anlamıyla, Bitcoin’i çalıştıran bilgisayar ağı dünyadaki her şeyden daha güçlü. Hiçbir hükümet, kimse onu hackleyemez, çünkü dünyadaki en güçlü bilgi işlem ağıdır… Yani hükümetin Bitcoin ile ‘Bugün daha fazla para basacağız’ demesi yerine… Bunu yapamazlar. Çünkü sadece 21 milyon var ve onu bir bilgisayar çalıştırıyor. Yani bilgisayarı değiştirmenin tek yolu, insanların yarısından fazlasının bilgisayarın yaptığı şeyi değiştirmeyi kabul etmesidir. Takım elbiseli ‘daha fazla para basmalıyız’ diyen yaşlı adam yok. Karar verme sürecine hiçbir insan dahil değil. Bu, ilgili herkesin fikir birliğidir. Bu yüzden bu kadar değerli olmasının nedeni, kimsenin onunla dalga geçememesi.

Bitcoin Değerli mi yoksa Sadece Bir Ponzi Mi? 2 Ünlü İsim Cevaplıyor 3

Dave Portnoy: Aklımdaki Bitcoin sadece büyük bir saadet zinciri…

Ancak Dave Portnoy, Anthony Pompliano’nun açıklamalarıyla ikna olmadı. Kısa süreli kripto ticaretinde Bitcoin ile biraz para kazanmasına rağmen Dave Portnoy, BTC’ye hala “Ponzi” diyor. Dave Portnoy konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Aklımdaki Bitcoin sadece büyük bir saadet zinciri… Ne olduğunu düşündüğünüzü anlıyorum. Bana göre bu, içeri girdiğiniz bir saadet zinciri şeması ve sadece çantayı elinde tutan kişi olmamanız gerekiyor.

Dave Portnoy: Bitcoin’e geri döneceğim ama ne zaman bilmiyorum!

Dave Portnoy, hisse senetlerini daha öngörülebilir nitelikleri nedeniyle tercih ettiğini söylese de Anthony Pompliano borsayı bir aldatmaca olarak nitelendiriyor. Anthony Pompliano konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Borsa, nasıl hep yükselir diyorsun biliyor musun?… 1971’den beri, doğrudan 45 derecelik bir açı oldu. Birkaç damla ya da her neyse, ama dümdüz, çünkü dolar cinsinden. Aynı borsayı altın’la ifade ederseniz, borsa 1971’den beri aşağıdadır. Borsa, değer tahakkuk etmesi açısından tam bir aldatmacadır. Tüm dolar değerini kaybetti.

Bitcoin’e geri döneceğimi söylüyorum. Ne zaman bilmiyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Milyarder Yatırımcı Tim Draper Y Kuşağı İçin Bitcoin Tavsiyesinde Bulundu

Coin Ajans

Bu Metrik Bitcoin ve Altcoin’lerde Sıradaki Ralliyi Tetikleyebilir

Coin Ajans

Bitcoin halvingden önce 8000 doları geride bırakabilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası