CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin dip noktasını gördü mü? Son yardım rallisi bize ne anlatıyor? Scott Melker açıkladı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Kripto para trader’ı ve The Wolf Den Newsletter’ın yazarı Scott Melker, kısa vadede bir Bitcoin tabanının yakın olduğuna inanıyor.

Scott Melker, RSI göstergesini yakından inceliyor

Melker, potansiyel trendin tersine dönmesini belirlemek için genellikle 4 saatlik ve 6 saatlik mum grafiği zaman dilimlerinde göreceli güç endeksi (RSI) göstergesini kullanmasıyla biliniyor. RSI, bir varlığın aşırı alınıp satılmadığını veya aşırı satılıp satılmadığını değerlendirmek için kullanılan bir gösterge RSI 75’in üzerindeyse, varlık aşırı satın alınmış oluyor ve 30’un altındaysa ise aşırı satılmış oluyor.

Teknik olarak Melker, Bitcoin’in en azından 6 saatlik zaman diliminde henüz aşırı satılma durumuna geçmediğini açıkladı.

Ancak Melker, RSI ile yükseliş eğiliminin doğrulandığını söyledi. 12 saatlik mum grafiği de yakında aynı yapıyı teyit edecek ve bu da yakın vadede BTC için olumlu olacak. Melker şöyle yazdı:

RSI ile 6 saatlik boğa dalgası onaylandı. 12 saatlik grafik ise 40 dakika içinde onaylanacak. Dün daha düşük zaman dilimlerinde bunlardan oluşan küçük div’lerimiz vardı. Hiçbiri aşırı satıma ulaşmadı. Yine de düşebilir ve daha büyük div oluşturabilir.

Bitcoin dip noktasını gördü mü? Son yardım rallisi bize ne anlatıyor? Scott Melker açıkladı! 4

Bitcoin yardım rallisi neden gerçekleşti?

Kısa vadeli bir Bitcoin yardım rallisinin gerçekleşmesinin temel nedenleri de var.

İlk olarak, dün 27 Ocak’ta Coinbase’deki Bitcoin primi önemli ölçüde artarak bir noktada 200 dolara ulaştı. Bitcoin fiyatı doğal olarak Coinbase’de normalden biraz daha yüksek işlem görse de, bu yüksek net değerli yatırımcıların agresif bir şekilde “düşüşü biriktirdiğini” gösteriyor.

Bu eğilim, Bitcoin’in 30.000 doların altında indiği ve birkaç saat içinde yaklaşık 31.000 dolara yükseldiği hızlı tersine dönüş eğilimini de açıklıyor. Balinalar muhtemelen 30.000 dolardaki destek alanını kırılmaktan korumaya çalışıyorlar, çünkü 30.000 doların altına kesin olarak inmesi BTC’nin daha karmaşık bir düzeltmesiyle sonuçlanabilir.

cryptoslate


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin’in Karanlık Haftası Çinli Madencileri Krize Soktu

Coin Ajans

PlusToken nedeniyle Bitcoin analizleri daha az güvenilir

Coin Ajans

PayPal’ın Bitcoin Ticareti ABD’de Hayata Geçiyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası