CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Bitcoin, doğum gününde 34.000 doları kırarken Ethereum da ona eşlik ediyor

kripto para haber coinajans
  • Ethereum, Bitcoin’in son fiyat hareketini takiben 800 $ ‘lık yeni bir yerel yüksek seviyeyi geçti.
  • Bitcoin yükselişi, tarihsel olarak, çeşitli altcoinler için artan getirilerin bir göstergesi oluyor.
  • ETH’nin boğa rallisine rağmen, BTC piyasaya büyük bir marjla hakim olmaya devam ediyor.

Ethereum bugün 800 dolara hızlı girdi. Bu dönüm noktası aşıldıktan sonra, şu anda 34.000 $ ‘ın üzerinde işlem gören Bitcoin için % 18’lik hızlı bir fiyat artışını takip ediyor.

Ethereum, Bitcoin’in Fiyat Artışını Takip Ediyor

Bitcoin ve Ether beraberr yükseliyor. Ether, yazı yazılırken birden fazla borsada 830 dolardan işlem görüyordu ve Mart 2018’den bu yana ilk kez 800 $’ ın üzerinde. Bu arada, Bitcoin tüm hafta sonu tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti – şu anda 34.505 $ ‘da.

Bitcoin and Ethereum Price Action

Bu hafta sonu piyasadaki çılgınlık, Bitcoin’in Cumartesi günü ilk kez 30.000 $ ‘a ulaşmasıyla başladı, ancak verimli piyasa koşullarının bir süredir her iki para biriminin fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi oldu.

Geçen Pazar, Ether iki yıldır ilk kez 700 dolara ulaştı. Para birimi, 2018 ve 2019 boyunca uzun süreli bir düşüş yaşadı, ancak daha sonra 2020’de % 533,8’lik bir artış kaydetti.

Bitcoin de son zamanlarda güçlü fiyat hareketleriyle dikkat çekti: 16 Aralık’ta 20.000 $ ‘a ulaştığından beri, fiyatı şimdiden % 72 daha arttı. Piyasa aktivitesi, bu hafta sonu 30.000 doları aştığında zirveye ulaştı. Yalnızca son 24 saatte % 18 daha yükseldi.

Son beş gün içinde, Bitcoin yaklaşık % 28’lik bir fiyat artışı yaşarken, Ether’in kazancı % 12.5 ile biraz geride kaldı.

Tecrübeli kripto para tüccarları ve yatırımcıları için tanıdık bir model. Tipik olarak, Bitcoin bir yükseliş yaşadığında, Ether’e olan talep de artar. Geçen yılın sonunda görülenler gibi Bitcoin’e para girişi genellikle Ether ve daha geniş kripto para birimi alanı için olumlu olarak görülüyor.

Ethereum topluluğu şüphesiz Ether için fiyat hareketini memnuniyetle karşılayacaktır. Bitcoin bugün 12. yaş gününü kutlarken, hafta sonunun ana tartışma noktası, orijinal kripto’nun son birkaç gün içindeki amansız yükselişi olacak.

Ethereum’un piyasa değeri, yazı yazıldığı sırada yaklaşık 92,5 milyar dolardı. Bitcoin 644 milyar doların biraz altında ve şu anda kripto para birimi piyasasının % 71.45 piyasa hakimiyetine sahip.

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Sadece 1 ayda %300 artış gösteren DeFi tokenleri nereye gidiyor? Hangi tokenler üstün performans gösteriyor?

Libra’ya Benzer Bir Stabil Kripto Para: SGA, Kullanıma Girdi

Coin Ajans

ABD, ele geçirdiği Bitcoin’lerle piyasayı tedirgin edebilir mi?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası