CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin Dom kabusu bitti mi? TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin piyasasının ortaya çıktığı tarihten bu yana yatırımcıların en öncelikli tahmin ve değerlendirme aracı olan Bitcoin Dom (hakimiyet oranı) artık eski önemini kaybediyor.

Bitcoin dom: Bitcoin hakimiyet oranı

Bitcoin hakimiyeti, en yüksek kripto para biriminin pazar payını Ethereum, Polkadot, Cardano ve diğer altcoinler de dahil olmak üzere kripto alanının geri kalanına karşı tartan bir ölçü. Yıllarca, analistler bunu altcoinler ve Bitcoin arasındaki farklılıkları tahmin etmek için bir araç olarak kullandılar.

Bununla birlikte, son zamanlarda, metrik hemen hemen tüm anlamını yitirdi. Haftalarca yana doğru trend olmaktan başka bir şey yapmıyor. İşte BTC hakimiyetinin artık kriptoda önemli bir ölçü olmamasının nedenleri.

Bitcoin Neden Bugün En Baskın Kripto Para Birimi Olarak Kalmaya Devam Ediyor?

Yıllar önce, Satoshi Nakamoto ilk kullanıcıdan kullanıcıya dijital nakit sistemini tasarladığı zaman kripto para sektörü doğmuştu. Bitcoin’in ortaya çıkışı, beraberinde blockchain adı verilen devrim niteliğinde dağıtılmış bir defter teknolojisini de getirdi.

Kriptografi ve bir fikir birliği mekanizması ile güvence altına alınan Bitcoinin kopyalanması mümkün değil, ancak üzerine inşa edildiği teknoloji o zamandan beri defalarca benzersiz  uyarlamalara sahne oldu. Örneğin Ethereum, merkezi olmayan uygulamaların blockchainde çalışabilmesi için işlemlere akıllı sözleşmeleri bağlıyor.

“daisyturkiye”

O zamandan beri Bitcoin ile pazar payı için rekabet edebilecek binlerce altcoin yaratıldı. İlk kripto para birimi olan BTC, ilk hamle avantajından ve marka tanınırlığı, güven, aşinalık ve benimsemede daha da ileriye gitme de dahil olmak üzere beraberinde gelen her şeyin tadını çıkardı, ilk olmanın bütün avantajlarını yaşadı.

Altcoinler, 2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında Bitcoin üzerinde hakimiyet kazandığında, bu ölçüm özellikle teknik analiz ve BTC ile altcoinler arasındaki normalde öngörülemeyen ilişkiyi tahmin etmek için kullanışlı hale geldi.

bitcoin dom Bitcoin Dom kabusu bitti mi?

BTC Hakimiyeti: Artık Kriptoyu Ölçmek İçin Güvenilir Bir Metrik Yok

Altcoinler öncelikle USD ve BTC’ye karşı işlem yaptıkları için, her zaman Bitcoin  ile aynı trendleri ve kalıpları takip etmezler. Analistler bir zamanlar BTC hakimiyetini (dom) etkili bir şekilde kullanıyordu, ancak artık o kadar etkili değil. Neden? Dijital varlıklar, altcoin  tanımını aşmaya başladığı için, BTC hakimiyeti, bir metrik olarak pazardaki yeniliğe artık ayak uyduramıyor.

Bunun anlamı, merkezi olmayan borsalarda bir coin denizi, bir NFT patlaması ve popüler metriğe dahil olmayan diğer birkaç blockchain tabanlı varlık var.

Hakimiyetin önemini yitirmesinin en iyi örneği, altcoinlerin çok iyi performans göstermesi ve Bitcoin’i varlık sınıfının çoğunda yatırım getirisinde yenmesi, ancak metrik şu anda birkaç hafta konsolide etmek için harcadığı% 60 civarında sabit kalmış durumda.

“daisyturkiye”

Bu kadar uzun konsolidasyon sonucunda büyük bir hareket ortaya çıkabilir, ancak bu olayın gerçekleşmese bile, yerine gerçekleşebilecek önemli bir olay da kripto piyasası eğilimlerini ölçmek için bir araç olarak kullanılan işe yarar bir şeyin kaybedilmesi olabilir.

Kaynak

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Canlı BTC fiyatı: $ 56,240.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

SMA göstergesi nedir?

Basit Hareketli Ortalama SMA, belirli bir zaman aralığı içindeki veriyi alır ve veri setinden ortalama bir fiyat çıkarır. SMA’da yeni fiyat seti girdiğinde eskisi çıkarılır. 100-gün SMA’sı son 100 gün içerisindeki fiyat ortalamasını gösterir.

Bitcoin iyi bir yatırım mı?

Bitcoin, inanılmaz düşük ücretlerle nakde çevrilebilen ve altın gibi varlıklara da dönüştürülebilir bir varlık. Kısa vadeli getiri arayanlar için BTC inanılmaz yüksek likidite ile iyi bir yatırım olabilir. Bir de Bitcoin uzun vadeli yatırım için de düşünülebilir. Çünkü bazı temel özelliklerinden dolayı yüksek talep gören bir varlık.

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2022 – 2023 – 2025

Bitcoin iyi bir yatırım aracı mı?

bitcoin 100.000 dolar

Bitcoin insanlık tarihinde, bu denli yüksek oranda kazandırmış ilk ve tek yatırım aracıdır. Dahası Bitcoin’de fiyat balonu henüz oluşmamıştır. Analistler 2021 sonu için 100.000 dolar seviyelerini işaret etmektedir. Bitcoin, Mayıs ayında gerçekleştirilen halving etkinliği sonrası bilindik boğa döngüsüne girmiş bulunuyor. Sizce 2021 sonunda BTC kaç dolar olacak?

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Binance CEO’sundan Yeni Bitcoin Tahmini Geldi!

Coin Ajans

1 Saat İçinde 25.000’den Fazla Bitcoin Adresi Oluşturuldu! Bu Ne Anlama Geliyor?

İrlanda merkez bankası başkanından şaşırtan Bitcoin açıklaması

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası