CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin dünyanın en değerli 8. varlığı oldu: Sırada Tesla var

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Bitcoin, 809 milyar dolarlık piyasa değeri ile Facebook’u geride bırakarak dünyanın en değerli 8’inci varlığı haline geldi. BTC’nin hemen önünde Tesla bulunuyor.

Bitcoin 8. sıraya yükseldi, Tesla’ya çok yaklaştı

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını ve BTC’yi ürünleri için ödeme olarak kabul etmeyi düşündüğünü açıkladı ve BTC fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

İronik olarak, bu hareket BTC’nin Tesla’nın kendisinden daha değerli bir varlık haline gelmesine katkıda bulunabilir.

Tesla, piyasa değerine göre 822 milyar dolarla, dünya varlıkları listesinde 8. sıradaki Bitcoin’den sadece %1.6 daha yüksek ve 7. sırada yer alıyor. Öte yandan Facebook, 762 milyar dolarlık bir değere sahip, Bitcoin’den %6 daha az.

MicroStrategy’nin açtığı yolda kurumlar bastırmaya devam ediyor

Musk’ın duyurusunun ardından BTC bugün 44.000 doların üzerine çıktı. Geçen yılın sonunda, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’e 1 milyar dolarlık yatırımını açıkladı ve kurumsal açıdan BTC’ye yatırım yapma konusunda 1.400 işletme için görüşmelere ev sahipliği yaptı.

Yüksek profilli şirketlerden gelen kurumsal yatırım, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların Tesla ve MicroStrategy’nin daha yüksek fiyat hareketini nasıl beklediklerini not ederek piyasalara büyük bir satın alma sinyali gönderiyor.

Temeller, ana akım finans ve kurumsal sektörlerde Bitcoin’in artan şekilde benimsenmesiyle istikrarlı bir şekilde artıyor.

Bitcoin, geçtiğimiz Kasım ayında Bank of America’yı aştığında dünyanın en iyi 20 varlığına girdi ve şimdi hedefleri daha da yükseğe çıktı.

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin DeFi Alanında Neden Varlık Göstermiyor?

Bitcoin Madencilik Devi 3 Yeni Makineyi Duyurdu

Coin Ajans

Bitcoin teknik analizi: 50.000 dolarlık hedefin önündeki kritik engel! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası