CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin düşerken Tether kapasitesi altın çağını yaşıyor

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_googlenews

Bitcoin düşerken Tether neredeyse yerinden bile kıpırdamadı. Ve hatta market kapasitesi yükseldi.

Geçen hafta Bitcoin’in yaşadığı kayıp, kripto endüstrisinde devasa yıkıma neden oldu. Ancak kaostan etkilenmeyen, stabilcoinler alemiydi. Fiyat volatilitesini minimize etmek için dizayn edilen bu stabilcoinler, marketin son zamanlardaki zayıf performansına karşın kripto dünyasında aktif olarak kullanılmaya devam etti.

koinmedya_brave

Stabilcoinlerin 12 Mart’taki fiyat düşüşünden sonra çılgınca basıldığı gözlendi.  Sonuçta bu periyot süresince stabilcoin market kapasitesinde artış görüldü. Skew marketler grafikleri, uğursuz 12 Mart tarihinde BTCUSD karşısında USDT  market kapasitesinde ardışık 2 keskin pik resmi çizdiler. En baskın stabilcoin olan Tether, Ocak ayından bu yana %17 artışla market kapasitesini 4.8 milyar dolara taşıdı.

Token Analyst daha önce tarihi bir açıklama ile, USDT ERC20 basıldığı günlerde Bitcoin fiyatının %70 zamanda 19-27 gün içinde yükseldiğini belirtmişti. Benzer benzer şekilde USDT Omni basıldığında, Bitcoin fiyatı %50 zamanda 12-24 gün içinde yükselmiş.

Bitcoin düşerken Tether Bitcoin düşerken Tether kapasitesi altın çağını yaşıyor

 

Bitcoin düşerken Tether dominansı sahada yalnız değil. USDC, BUSD, TUSF, PAX ve DAI gibi diğer stabilcoin yarışanları da  Skew grafiklerine göre market kapasitelerini  arttırdı. Bu grafiklere göre rakipler Ocak rakamlarından sonra yaklaşık %38 artarak önemli bir yükseliş sergilediler.

Kripto-analiz ve araştırma platformu CoinMetrics’in son raporlarına göre pek çok stabilcoinin market kapasitesi artarken, çoğu kripto varlığının market kapasitesi ise ciddi düşüş gösterdi. Bu da yatırımcıların nakite ya da kripto-nakit eşdeğerlerine yöneldiklerinin göstergesi.

Dahası, CoinMetrics , Ethereum-yayınlı Tether’in (USDT-ETH) market kapasitesinin bu yıl 10-15 Mart arasında 300 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

Bitcoin düşerken Tether Bitcoin düşerken Tether kapasitesi altın çağını yaşıyorEk olarak, 13 Mart’ta, düşüşün hemen ardından 160k BTC’nin BitMEX, Binance, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, Gemini, Huobi, Kraken ve Polinez gibi borsalara aktığını kaydetti. Bu, 13 Kasım 2017’den bu yana 1 günde gerçekleşen en büyük akış.

Bakınız:Corona Virüs Bitcoin piyasasını gölgelemeye devam ediyor!

CoinMetrics, bu borsalar arasında en büyük akışın 12-13 Mart tarihlerinde 43.2k ve 37.5k ile BitMEX içine olduğunu belirtti.

Rapor, en büyük akışın, major borsalar içine olduğunu vurguluyor. Bu rakam alışılmadık oranlarda yükselmeye başladı. Ancak fiyat düşüşünün 4 gün öncesinde başlayan akış, balinaların Bitcoin’i düşürmek için koordineli bir şekilde hareket ettikleri spekülasyonuna da neden oluyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Goldman Sachs’dan Büyük Uyarı: Bitcoin, Ripple ve Ethereum Sert Düşebilir!

Çin Sonrası ABD de Nakit Parayı Karantina Altına Aldı: Bitcoin Bu Sorunu Çözüyor

Coin Ajans

CME ve Bakkt’ta Bitcoin Ticaret Hacmi Haftalar Sonra İvme Kazandı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası