CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin düşünce 1 miyar dolar uçtu!! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin haftaya düşüşle başladı. Bitcoin haftanın ilk gününde yaklaşık %5 değer kaybetti. Düşüşle birlikte milyarlarca dolar buhar oldu!

Bitcoin haftaya düşüşle başladı. Hafta sonu tarihi zirvesini gören Bitcoin haftanın ilk günü yaklaşık %5 değer kaybetti. Haberin hazırlandığı anlarda Bitcoin 56.500 dolardan işlem görüyor. Bu düşüş sonrası yaklaşık 1 milyar dolar türev pozisyonları kripto para borsaları tarafından tasfiye edilmiş durumda.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haber ve son dakika gelişmeleri

Bybt.com’a göre 1,15 miyar dolar kripto işlem pozisyonu tasfiye edildi. Aşırı kaldıraç kullanan kripto tüccarları satıştan büyük zarar etti. Tasfiye edilen pozisyonların %90’nını Bitcoin oluşturuyor. Aynı zamanda tasfiyenin %98’i Long pozisyonlarda gerçekleşti.

Kripto para tüccarları Bitcoin’in fiyatının yükselmeye devam edeceğini düşünerek bundan fayda sağlamak aşırı kaldıraçlar kullanıyor ve yüksek marjlı işlemler gerçekleştiriyor. Fakat düşüş gerçekleştiğinde kaldıraçlı pozisyonlarını koruyamıyorlar ve dolayısıyla tasfiye sıklığı artıyor.

“daisyturkiye”

190.000’den fazla pozisyon son 24 saat içinde tasfiye edildi. En büyük tasfiye 19 milyon dolarlık Bitcoin için Houbi’de gerçeleşti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin düşünce 1 miyar dolar uçtu!!

Borsalardaki toplam tasfiyeye bakıldığında, Binance 435 milyon dolar ile en büyük paya sahipken, Biance’yi Bybit yaklaşık 326 milyon dolar ve Huobi yaklaşık 192 milyon dolar ile izledi. Kripto para varlıkları açısından, çoğu tasfiyeyi Bitcoin pozisyonları oluştururken, Bitcoin’i Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) izledi.

Kaynak

Bitcoin rekor kırdı: 333 milyon dolar short pozisyonlarda tasfiye edildi!

Bitcoin için bugün tarihi bir gün yaşandı. Gün içerisinde 60.000 doların üstünü görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin, bugün erken saatlerde tarihte ilk kez 60.000 dolar seviyesine dokunduktan sonra Bitstamp borsasında şu anda 59.950 dolar’dan işlem görüyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

“daisyturkiye”

Sadece Bitcoin değil birçok kripto para birimi için tablo yeşil renkteydi. Bitcoin son 24 saat içerisinde %6 ya varan değer artışlarını gördü. Lider kripto para biriminin pazardaki payı %62’lere yaklaşıyor.

Bybt verilerine göre, Bitcoin rekor kırdıktan sonra dört saat içinde 407 miyon dolarlık kripto para birimi tasfiye edildi. Tasfiyenin %82’si short pozisyonlarda gerçekleşti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin düşünce 1 miyar dolar uçtu!!
Bybt

Kaynak


Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

RektCapital’de Bitcoin hakkında uzun dönemli oldukça dikkat çeken bir analiz yayınladı. Bu makalemizde bu analizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bitcoin oldukça spekülatif hareket eden bir finansal varlık. Buna rağmen uzun vadede Bitcoin grafiğine dikkat ettiğimizde konjonktürel hareketler gözleniyor. Bu hareketlerden uzun vadeli çıkarımlar elde edilebilir.

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

Sürekli değer artışı gösteren bir finansal varlıktan söz edilemez. Yükselen trendin ardından illaki bir düzeltme yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte RektCapital, 2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi analiz ediyor. Bu dönemde Bitcoin 267 günü yükseliş trendinde ve 98 günü ise düşüş trendinde geçirdi.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin düşünce 1 miyar dolar uçtu!!

Yani 2017 yılındaki boğa sezonunda bir yıllık sürenin yaklaşık %73’lük diliminde Bitcoin’in değeri arttı.

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin düşünce 1 miyar dolar uçtu!!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

2017 yılı boyunca neredeyse her çeyrek dönemde bir Bitcoin fiyatlarında düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen ilk çeyrekte 2 düzeltme dikkat çekiyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin düşünce 1 miyar dolar uçtu!!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

Düzeltmeler 2017 yılında genelde çeyrek dönemlerin sonuna doğru yaşandı. Eğer tarih kendini tekrar ederse içinde bulunduğumuz boğa sezonunda da çeyrek dönem geçişlerinde düzeltmeler yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Düzeltmelerin boyutu genelde %30 ile %40 arasında değişim gösteriyor. Yani Bitcoin yatırımcıları kârlarının %40’a varan kısmını bu düzeltme dönemlerinde kaybedebilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin düşünce 1 miyar dolar uçtu!!


2020 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2020 sene sonu tahmini 26.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 27.000 dolara doğru yelken açacak ya da 21.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin Düzeltmesi Nerede Biter?

Bitcoin 21.000 dolara kadar düzeltme yapabilir. Ancak düzeltme bitmiş de olabilir. Eğer öyleyse hedefin 27.200 dolar olduğunu belirtmemiz gerekir.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdıve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2025

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Trump’tan Hazine Bakanı’na: “Bitcoin’in Peşine Düş!”

Bitcoin artık bir ölçüde “dijital altın” gibi görünmüyor

Coin Ajans

İlginç gelişme: Bitcoin mempool bekleyen 125 bin işlemle tıkandı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası