CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin düşüşü erteledi – Ama 6000 dolar ihtimali hala masada

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin düşüşü erteledi. BTC şu an yaklaşık olarak 7,200 dolara tutunuyor ve 7,000 dolar desteğini de koruyor. Ancak buna rağmen yakın zamanda 6,000 dolara doğru düşüş yaşama ihtimali hala geçerliliğini koruyor.


Bitcoin düşüşü erteledi – Ama yine de 6,000 dolara dikkat

Bitcoin kritik 7,000 dolar desteğini korumayı başardı. BTC fiyatı yaklaşık olarak 7,900 dolardan geri çevrildikten sonra düşüş fiyat hareketi başlamıştı. Bitcoin son günlerde en düşük 6,530 doları görmüştü. Düşerken ise birden fazla, 7,700 dolar, 7,500 dolar ve 7,200 dolar seviyeleri de dahil birçok destek bölgesini kırmıştı. O zamandan bu yana ise önemli ölçüde toparlandı.

Bu arada düşük hacim ve düşük volatilite seviyelerine rağmen lider kripto para 7,193 dolar civarında işlem görüyor ve bu bölgeye tutunmuş durumda. En yakın direnç seviyesi 7,200 dolarda ve muhtemel bir yükselişin önünde ise 7,400 dolar ve 7,700 dolar seviyeleri var. 50 günlük hareketli ortalama 7,414 doların üzerinde duruyor. Yüzde 23.6 Fib izleme seviyesi ve 100 MA’nın kesişme noktası ise mevcut seviyeden yükselişin kolay olmayacağını gösteriyor.

İlgili – Bakkt Bitcoin vadelileri yeni bir rekora imza attı

Bitcoin düşüşü erteledi. BTC şu an yaklaşık olarak 7,200 dolara tutunuyor ve 7,000 dolar desteğini de koruyor. Ancak buna rağmen yakın zamanda 6,000 dolara doğru düşüş yaşama ihtimali hala geçerliliğini koruyor.

BTC/USD grafiği – Kaynak: TradingView

BitMEX üzerindeki Bitcoin vadeli sözleşmeleri de simetrik üçgenin zirvesine yakın işlem görüyor. Üçgenin direncinin kırılması ihtimali yüksek ve bu da 8,000 dolara doğru ralliye yardım edebilir. Buna rağmen hepsi hacim, volatilite ve diğer birkaç teknik indikatöre bağlı.

Moving Average Divergence Convergence (MACD) indikatörüne göre, Bitcoin büyük ihtimalle önümüzdeki oturumlarda yatay seyir içindeki bir trende yerleşecek. Lider kripto para haftayı ise kritik 7,400 dolar seviyesinin altında kapatabilir. Bunlara ilave olarak eğer 7,000 dolar desteği kırılırsa, BTC/USD paritesi, üçgenin de desteğinin kırılması ile 6,000 dolara doğru düşüşüne başlar.

İlgili – Bitcoin fiyatındaki hareketsizlik neye işaret ediyor?

BTC/USD teknik seviyeleri

BitMEX indeks fiyatı: 7,197 dolar
Hacim: 2.7 milyar dolar
Açık pozisyon: 678 milyon dolar
MACD: Muhtemel bir yatay seyre işaret ediyor
Trend: Ayı

Kaynak

İlgili Haberler

Dikkat: Bu Corona Virüsü Uygulaması Bitcoin ve Altcoin’lerinizi Çalabilir!

Coin Ajans

Bitcoin fiyat analizi: 33 bin dolarda konsolide olan BTC yükselecek mi?

Kurumsallar hala Bitcoin’e ilgi duyuyor mu?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası