CoinAjans.com
Bitcoin

Bitcoin Düşüşüne Rağmen, Ağdaki Hash Rate Yüzde 7 Arttı

bitcoin haberleri coinajans.com

Bu hafta neredeyse yüzde 20’lik bir düşüş yaşayan ve yatırımcılarını üzen popüler kripto para birimi Bitcoin’in yaşadığı bu düşüş sonrasında en büyük soru işaretlerinden birisi de madencilerin durumu.

Birçok kaynakta, madenciler için karlılığın devam edeceği en son noktanın 8 bin dolar olacağı ifade ediliyordu. Şu anda Bitcoin bu rakamın altına düşerken, birçok küçük ve orta ölçekteki madencinin işi ise çok zor gibi görünüyor.

Ay Başında Rekor Kırmıştı

Bitcoin ağındaki BTC’leri kazım gücünün zorluğu olarak da ifade edilebilen hash rate değeri, temel olarak ağdaki güvenlik seviyesini gösteriyor. Ağda ne kadar fazla madenci varsa, kazım yapmak o kadar güçleşiyor. Ve bu da, ağın güvenliğine olumlu bir katkı sağlıyor.

Bitcoin ağındaki hash rate Mart başında 136.2 Th/S değerine çıkarak yeni bir rekor kırmıştı. Şu anda bu rakam 121 Th/S’ye gerilemiş olsa da, halen bu rakam oldukça iyi bir değer olarak ifade ediliyor.

Yüzde 7’lik bir artış yaşayan Bitcoin ağının güçlü bir şekilde kalması, uzun vadede çok önemli bir durum olarak görülüyor.

İlgili Haberler

JPMorgan’dan Bitcoin Lehine Bir Tahmin Daha!

İki Kişi 100 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Akladı

Coin Ajans

BitMEX’in bir yöneticisi daha mahekemeye çıkarıldı! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası