CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin engelleri yıkarak ilerliyor!! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin engelleri bir bir aşıyor. Tarihin en yüksek seviyelerini gören kripto paranın test edebileceği yeni direnç noktaları ve analist yorumlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 dolar’ı aşarak yeni bir direnç engelini aştı ve boğa koşusu henüz bitmemiş gibi görünüyor. Bu seviye Bitcoin’in aşmak için uğraştığı 58.000 dolar seviyesinin üzerinde duruyor. Yazının kaleme alındığı anlarda 60.026 dolar ile hala 60.000 dolar seviyesinin üzerinde. Bu seviye haftalık %23’lük bir artışa karşılık geliyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bitcoin’in bir haftalık grafiğine bakıldığında grafik düzeltmelerle birlikte istikrarlı bir yörüngede görünüyor.

bitcoin haber Bitcoin engelleri yıkarak ilerliyor!!
CoinMarketCap

Bitcoin analist firması Whalemap’teki araştırma ekibinin yaptığı değerlendirelere göre bu eğilim son on yılda Bitcoinin zirve yaptığı eğilimlerle benzerlik gösteriyor. Tablo incelendiğinde ulaştığı seviyenin en yüksek seviye olmayabileceği ve yükseliş trendinin sürebileceği düşünülüyor.

“daisyturkiye”
bitcoin haber Bitcoin engelleri yıkarak ilerliyor!!

Whalemap’teki analiz ekibine göre;

Gerçekleşen HODL dalgaları, sermaye miktarının yüzde kaçının farklı türden HOLDer’lara ait olduğunu gösterir. Makro zirveler genellikle FOMO başladığında ortaya çıkar. Bu durum sermaye miktarının büyük bir kısmının kısa vadeli HOLDer’lara (6 aydan küçük) ait olduğu durumda belirlenebilir. Son makro zirvelerde, 6 aydan daha kısa süreli HOLDer’lara ait miktarın %95’lerde olduğu görülüyor. Şu anda%82’deyiz.”

Bitcoin, yatırım firmalarının ve büyük ölçekli perakendecilerin desteğinin eklenmesiyle bu olumlu yörüngede devam ederse, bir sonraki seviye de yakında kırılabilir. Analistlere göre 72.000 dolar gibi kırılması zor olan bir seviyeyi de aşmayı başarırsa 100.000 dolar’ı test edebilir.

Kaynak

Ünlü yatırımcının iddiaları doğruysa güçlü düzeltme kapıda (!)

“daisyturkiye”

Euro Pacific Capital’in CEO’su yatırımcı Peter Schiff, Bitcoin aleyhindeki tutumu ve söylemleri ile tanınıyor. Bu nedenle Schiff, kripto para piyasalarında “Bitcoin düşmanı” olarak nitelendirilmeye başlandı. Neyse ki sürekli Bitcoin kıyamet senaryolarından bahseden Peter Schiff’in öngörüleri tutmadı. Bu nedenle Bitcoin taraftarlar Peter Schiff’in öngörülerine pek itimat etmiyor.

Kendimizi Bitcoin taraftarı olarak nitelendirmiyoruz ancak Peter Schiff’in açıklamaları ile Grayscale’in açıklamaları bir noktada kesişince Schiff’in tweet’ini manşete çekmeye karar verdik. Aşağıda Peter Schiff’in tweet’ini görüyoruz.

Yukarıdaki tweet’inde Schiff, Grayscale’in Bitcoin satışında bulunarak piyasaya arz ettiği 250 milyon dolarlık hisselerini geri toplayacağını iddia ediyor.

Digital Capital Group’in yöneticisi Barry Silbert’in Grayscale’in kurucuları arasında. Silbert, geçtiğimiz günlerde Grayscale’in 250 milyon dolarlık hissesini satın alabileceğine dair açıklamada bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Bu nedenle Schiff, açıklamalarında haklı olabilir ve Grayscale geri alımını Bitcoin satarak finanse edebilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Ancak Grayscale 250 milyon dolarlık hisse alımı için Bitcoin bozdurması Grayscale’in Bitcoin ve kripto para portföyünü dikkate aldığımızda devede kulak kalıyor. Grayscale, 42.1 milyar dolarlık kripto para portföyünden 0.25 milyar dolarlık Bitcoin satışında bulunsa ne olacak?

Ünlü analist Willy Woo da altın savunucusu Peter Schiff’in sözde analizine kinayeli biçimde aşağıdaki grafik ile cevap veriyor.

bitcoin haber Bitcoin engelleri yıkarak ilerliyor!!

Kaynak

Bitcoin nedir?

Bitcoin kişiden kişiye değer transferini mümkün kılan 21.yy en büyük icatlarından biridir. Bitcoin tamamen merkeziyetsizdir. Daha fazlası için https://koinmedya.com/bitcoin-nedir-nasil-alinir-nasil-kazilir/

Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin alım satımına aracılık eden her türlü kripto borsasından rahatlıkla alınabilir. Daha fazla bilgi için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Bitcoin güvenli mi?

Bitcoin ağı Dünyanın en güvenli kayıt sistemlerinden birine sahiptir. Birbirinden bağımsız çalışan onbinlerce kayıt cihazı anlık olarak aynı verileri işlemektedir. Bitcoin ağı bugüne kadar hiç hacklenememiştir. Daha fazlası için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Kaynak

İlgili haber: Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Temel Bitcoin Fiyat Metriği Profesyonel Traderların 19 Bin Dolarlık BTC Konusunda Endişeli Olduğunu Gösteriyor

Doğru Bitcoin ve Altcoin Tahminleriyle Nam Salan Analistten İnanılmaz BTC Tahmini!

Coin Ajans

JPMorgan: “Altın, Bitcoin Nedeniyle Yıllarca Acı Çekecek”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası