CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin ETF kaderini etkileyecek önemli gelişme: Bitcoin ETF onayı fiyatları arttırır mı? TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

ABD’de Bitcoin ETF kaderini dolaylı yollardan etkileyebilecek önemli gelişmeler yaşanıyor. Olası Bitcoin ETF onayı fiyatlar üzerinde ne kadar etkili olur?


Bitcoin ETF onayı fiyatları arttırır mı?

ABD’de politik anlamda tamamen toz duman. Korona salgınını, George Floyd’un öldürülmesi derken şimdilerde de New York Bölge Savcısının ABD Başkanı Trump tarafından istifaya zorlanması gündemi meşgul ediyor. Dünya finans merkezinin başsavcısının istifaya zorlanması dolaylı yollardan Bitcoin piyasalarını da etkiliyor. Çünkü Başsavcılık görevine Bitcoin piyasalarının yakından tanıdığı bir kişinin atanması planlanıyor. Bu kişi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı (SEC) Jay Clayton.

Jay Clayton, geçtiğimiz yıl Bitcoin ETF’lere olumsuz yanıt veren ekibin başkanlığını yapıyordu. Şimdi Bitcoin ETF’leri onaylayacak ekip içerisindeki kişilerin Bitcoin’e karşı tutumları merak ediliyor.

Ekip içerisinde bulunan Queen Hester’in (Peirce) Bitcoin ETF’ler konusunda pozitif yönde oy kullandığı biliniyor. Allison Herren Lee, Bitcoin konusunda ketum bir tutum sergiliyor. Komisyon içerisinde Clayton’dan sonra etkili olacak diğer kişi ise Elad Roisman. Şimdilik Bitcoin lehine 1 oyun kesin olduğu tahmin ediliyor. Roisman ve Lee ikilisinin kararı ETF’ler konusunda belirleyici olacak.

koinmedya_brave

Bitcoin ETF hakkındaLütfen Bkz:  Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

2019 yılı içerisinde ETF’lerin onayı konusunda beklenti oldukça yüksekti. Ne yazık ki komisyondan red kararı geldi. 2020 yılı Kasım ayında ABD Başkanlık seçimleri gerçekleşecek. Yeni başvuru için şirketler Kasım 2020 sonrası dönemi bekleyebilir. Bu durumda 2021 yılının ilk aylarında belki de Bitcoin ETF’lerin onaylandığına şahit olacağız.

Bitcoin ETF’ler kurumsal firmaların kripto para piyasalarına olan ilgisinin daha da artmasına yardımcı olacaktır. Bitcoin ETF’ler günümüzde onaylansaydı belki de BTC 10 bin dolarlık direnç seviyesini kolayca kırabilecekti.

Kaynak

koinmedya_brave

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Böyle devam ederlerse Nakamoto kadar BTC sahibi olacaklar TAKİP ET

Bitcoin balinalarının borsalardan kitlesel çıkışı piyasa için ne anlama geliyor? TAKİP ET

Zengin Baba Yoksul Baba’ yazarı Robert Kiyosaki’nin Bitcoin topluluğuna mesajı var TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası