CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Bitcoin ETF olmadı Ethereum ETF verelim? TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Bitcoin ETF olmadı Ethereum ETF verelim? Öyle görünüyor ki Grayscale Investments, Ethereum Trust için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaptı.


Ethereum ETF olur mu? Grayscale ETH Trust için SEC’e başvurdu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şimdiye kadar Bitcoin ETF başvurularını geri çevirdi. Bu yöndeki girişimleri de ne zaman sonuç vereceği bilinmiyor. Ancak önde gelen kurumsal şirketlerden Grayscale Investments, bu sefer başka bir kripto para için SEC’e başvuru yaptı ve Form 10 doldurdu.

Grayscale Investments, Ethereum Trust adına SEC’e başvuru yaptı. Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi olan bu şirket, Grayscale Ethereum Trust için SEC’e başvurarak söz konusu ürünün komisyonda kaydı için ilgili belgeleri sundu.

Eğer bu başvuru kabul edilirse, ETH Trust SEC kaydı yapılan ikinci dijital varlık yatırım aracı olacak. Tabii birincisi Grayscale Bitcoin Trust.

koinmedya_brave

İlgili – Grayscale analisti Bitcoin mi Altın mı sorusuna cevap veriyor

Form 10 aynı zamanda Menkul Kıymet Kaydı için Genel Form olarak da biliniyor. Bu başvuru ile ABD merkezli borsalarda işlem görme potansiyeli olan tahvil türlerinin SEC kaydı yapılıyor. En az 10 milyon dolarlık toplam varlığı olan şirketler ya da en az 750 ve üzeri hissedarı olan şirketlerin bu kaydı yaptırması gerekiyor. Ancak bu şartları taşımayan şirketlerin Form 10 başvurusu tamamen gönüllü yapılabiliyor.

Dijital varlık yöntemini şirketinden yapılan açıklamaya göre, Grayscale’in Grayscale Ethereum Trust için yaptığı başvuru tamamen gönüllü olarak gerçekleşti. Eğer bu başvuru onaylanırsa, ETH Trust “SEC’e rapor veren bir şirket olarak hisselerini 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın 12 (g) Bölümü uyarınca kaydettirmiş” oluyor.

Kayıt başarılı olursa, 1933 tarihli Menkul Kıymetler Kanunu’nun 144. maddesi uyarınca, özel yerleştirme hisselerinin yasal elde tutma süresi 12 aydan 6 aya düşürüleceğinden, Trust’ın özel yerleşiminde hisse satın alan akredite yatırımcılara daha erken bir likidite fırsatı sunacak.

koinmedya_brave

İlgili – Böyle devam ederlerse Nakamoto kadar BTC sahibi olacaklar

Şirketten yapılan açıklamada ayrıca Grayscale’in Ethereum Trust ile ilgili üç aylık ve yıllık raporlar yayınladığını ve OTC Markets Alternative Reporting Standard (ARS) uyarınca denetlenmiş mali tablolar yayınladığı da vurgulandı. Eğer SEC’e yapılan başvuru sonucu Tescil Beyanı yürürlüğe girerse, şirket bu raporları ve mali tabloları 10-Q ve 10-K olarak SEC kayıtlarında yer almaya başlayacak.

Ethereum ETF olur mu bilinmez ancak öyle görünüyor ki ETH artık SEC kaydı olan bir yatırım aracına dönüşme yolunda ilerliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bitcoin işlemi: Piyasa felaketi – BitMEX’ten 40,000 BTC çekildi TAKİP ET

Ripple fiyatı fırlatma rapmasında – Kalkış ne zaman?

Coin Ajans

2021 ve 2020 Bitcoin fiyat tahminleri: Uzmanlar ne diyor? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası