CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin fazla mı değerli yoksa henüz hak ettiği fiyatta değil mi?

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin fazla mı değerli yoksa henüz hak ettiği fiyatta değil mi? Ünlü analiz firması Glassnode’ın yayımladığı rapora göre, Bitcoin değerinin oldukça altında!


Bitcoin fazla mı değerli yoksa değerinin altında mı?

 

Bitcoin’in son haftalardaki çalkantılı performansı, 2020 yılı başında yatırımcılarda ve analistlerde oluşan boğa sezonuna olan inancı oldukça sarsmış gözüküyor. Her ne kadar 8.400 dolara kadar düşen BTC, bu noktadan iyi bir sıçrama yapıp yeniden 8.800 dolar seviyelerine ulaşsa da, bu sıçrayışın son düşüş trendinde oluşan hasarı düzeltip düzeltmediği akılları karıştırmaya devam ediyor.

Bitcoin fazla mı değerli

Bütün bu akıl karışıklıklarına rağmen, fiyatın önümüzdeki süreçte toparlanma sürecine gireceği yönünde de pek çok gösterge karşımıza çıkıyor.

Bitcoin temel göstergeler, boğaların geri döneceğine işaret ediyor!

Önde gelen blockchain analiz firmalarından biri olan Glassnode, kısa süre önce yayımladığı raporda Bitcoin fiyat hareketlerinden bahsetti. Raporda, geçen hafta kripto para piyasalarında oluşan satış baskısının önemli ölçüde yavaşladığına ve bunun piyasalarda toparlanma anlamına gelebileceğine vurgu yapıldı.

”Kripto para semasında hala düşüş bulutları görülmesine rağmen, geçen haftaki fırtına bulutlarının geçtiğini söyleyebiliriz. Ayrıca Kripto kral Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kaldığını da unutmamak lazım. Bu da iyileşmeye başlayan piyasaların süratle yükselişe geçebileceği anlamına gelmektedir.”

Glassnode yayımladığı raporda ayrıca, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerini değerlendirmek için kullanılan bir gösterge olan MVRV-Z skor göstergesine de yer verdi.

Bitcoin fazla mı değerli

”Mevcut düşük MVRV-Z puanı, Bitcoin’in değerinin oldukça altında olduğunu gösteriyor. Bu da Bitcoin fiyatının, kuzeye doğru gidebileceği oldukça fazla alana sahip olduğu anlamına geliyor. Öne çıkan bu gösterge, Bitcoin’in 8.000 doların üzerinde kalacağını söyleyen analizcilerin, hipotezlerini destekliyor.”

Değerlendirme

Kripto para piyasalarına teknik ve temel analiz göstergeleri açısından bakıldığında, pek çok olumlu göstergenin birleşmesi, fiyatın yukarı yönlü hareket edeceğini düşündürüyor. Bununla birlikte bu anlatının doğrulanabilmesi için, BTC’nin 9.000 doları aşması gerekiyor.

İlgili haber: Josh Rager Bitcoin dip değerinin oluştuğunu düşünüyor

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

KAYNAK

İlgili Haberler

Sert Düşen Bitcoin Bu İndikatöre Göre Hızla Yükselecek

Coin Ajans

Dow Jones grafiğinden çıkarılan ürkütücü BTC yorumu

Milyarder Yatırımcıdan Bitcoin Yorumu: “Hükümetler BTC’yi Yasaklayacak”

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası