CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Bitcoin Fed toplantısının ardından yeniden 30.000 doların üzerine çıktı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – Yatırımcılar Federal Rezerv’in güvercin politikalarını sabit tutma kararını değerlendirirken, Çarşamba New York seansında Bitcoin fiyatları psikolojik destek seviyesi olan 30.000 $’ın altına düştükten saatler sonra yeniden kayıplarını telafi etti.

Parasal genişlemeye devam

ABD merkez bankası başkanı, aylık 120 milyar dolarlık hükümet ve şirket tahvillerini satın alırken, ofisinin referans faiz oranlarını sıfıra yakın tutacağını iddia etti.

Genişleyici politikalarının ABD ekonomisi maksimum istihdam ve yüzde 2’nin üzerinde enflasyona ulaşana kadar sağlam kalacağını belirtti.

Powell, “[koronavirüs] salgını hala ekonomi için önemli aşağı yönlü riskler sağlıyor,” dedi.

Bay Powell’ın yorumlarının ardından Bitcoin, Perşembe günü erken Asya seansına girerken bu gün içi en yüksek seviye olan 31.880 $’a tırmandı. Lider kripto para birimi, bu yazının yazıldığı sırada düşük hacimlerde 31.500 $ civarında işlem görüyordu ve bu da piyasadaki traderlar arasında kısa vadeli bir önyargı çatışması olduğunu gösteriyor.

Bu kısmen güçlü ABD dolarından kaynaklanıyor. Dolar, Çarşamba gününü en yüksek yabancı para sepetine karşı yüzde 0,53 yükselerek 90,64 seviyesine geldi. Bu arada, ABD hisse senetleri, S&P 500 ve teknoloji odaklı Nasdaq Composite’in her biri yüzde 2,6 değer kaybetti. Altın yüzde 0.23 düştü.

Bitcoin 

Yatırımcılar bunun yerine devlet tahvillerine yöneldi. Gösterge ABD 10 yıllık Hazine bonosundaki yükseliş, getirisini Çarşamba günü kısa süreliğine yüzde 1’in altına itti. Daha sonra yüzde 1.01’e yerleşti. Bitcoin piyasasındaki traderlar, kripto para birimindeki tekliflerini artırmanın ipucu olarak düşük tahvil getirilerini algılıyor.

Bağımsız bir piyasa analisti ve BlockRoots.com’un başkanı Josh Rager, Bitcoin’in 30.000 $ civarında dalgalı kalırken teknik beklentilerine odaklandı. Kripto para biriminin geçmişteki fiyat hareketlerini hatırlatarak, BTC / USD’nin parabolik hareketlerinden sonra uzun süreli konsolidasyon dönemlerine girme alışkanlığı olduğunu belirtti. Mevcut durumun da farklı olmadığını vurguladı.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

Delphi’nin Bitcoin raporuna göre BTC’nin bir sonraki yönü neresi?

Dikkat: Bu sıra dışı Bitcoin dolandırıcılığına kurban gitmeyin!

Coin Ajans

Bitcoin dominance rekor tazeledi TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası