CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin fiyat analizi: Bitcoin bir patlamaya hazırlanıyor!

bitcoin teknik analiz coinajans.com

 Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin zor günlerden geçiyor. İnanılmaz bir şekilde sadece bir kaç gün içinde yarı yarıya değer kaybı yaşayan Bitcoin bu ağır konsolidasyon sürecinin sonuna doğru geliyor. Bitcoin fiyatının global hisse senedi borsalarıyla pozitif bir korelasyon ortaya koyması kripto piyasasındaki herkesi şok etti desek yalan olmaz.

koinmedya_brave

İşin tuhaf yanı tüm piyasa korona virüs salgını gibi mali kriz patlaması yaşanan durumlarda Bitcoinin değer kazanmasını bekliyordu. Şu ana kadar yazdığımız yazılarda biz de hep bu yöndeki beklentilerimizi dile getirmiştik. Daha da ilginç olan nokta ise Bitcoinin 2008 yılında bu tür bir mali kriz sırasında ortaya çıkmış olması. Herkesi şaşırtan bu gelişmenin ardından son Bitcoin fiyat analizi durumun düzelmeye başladığında dair işaretler vermeye başladı.

Fiyat grafiğine bakarsak;Perşembe gecesi ve Cuma sabahı (Avrupa saati ile)anormal bir tablo ortaya çıktı ve grafiklerde pek çok düzensizliğe neden oldu. Ancak o zamandan bu yana düşük zaman dilimleri içinde, formasyonlar yeni şekiller ortaya koymaya başladı.

Herşeyden önce, 4 saatlik tabloda görüldüğü gibi, Bitcoin simetrik bir üçgen içinde konsolide oluyor. Bir sonraki kısa dönem yönünün gelecek 12-24 saat içinde belli olması bekleniyor. Bitcoin ve global borsalar arasındaki korelasyonu ele aldığımız zaman, Wall Street vadelileri Pazartesi işlem seansından önce, şu içinde bulunduğumuz zaman diliminde  açılacak. Bunun Bitcoini de etkilemesi bekleniyor. Bitcoin fiyat analizi ise bitcoinin gideceği yön ile ilgili bilgiler içeriyor.

Toplam  piyasa değeri: 151 milyar dolar

Bitcoin piyasa değeri: 96 milyar dolar

Bitcoin hakimiyet oranı: %63.8

Dikkat edilmesi gereken bir sonraki kilit seviyeler

– Destek/Direnç seviyeleri:  Yukarıda bahsedildiği gibi bir sonraki kısa dönem hedefi, Bitcoin 4 saatlik tabloda  simetrik üçgeni her iki yönde de kırdığı zaman netleşecek.

Aşağı doğru bir kırılma yaşanması durumunda, ilk destek seviyesinin 5000 dolar olmasını bekleyebiliriz. Bu seviyeden daha aşağı destek seviyesi 4700-4800 dolar seviyesi olacak. Bunun da altında fazla bir destek seviyesi yok özellikle 4200 dolarlık ve 4000-3700 dolarlık seviyeden önce( 2019 yılının başından bu yana eski direnç noktası destek noktasına döndü).

Eğer yukarı doğru bir patlama gerçekleşirse ilk direnç noktası 5500 dolar ( 2019 Haziranından bu yana %78.6 Fib retracement sevieyesi). Bu arada bir sonraki  5700 dolarlık destek seviyesi de direnç seviyesine döndü. Bu seviyenin ötesinde 6000,6300 dolar ve sonra 6500 dolar direnç seviyeleri ortaya çıkıyor.

– RSI Göstergesi: RSI, 2020 Şubat ayının başında başlayan alçalan takoz formasyonunun yeniden içinde. Bu yazımızı hazırlarken momentum göstergesi takozun üst sınırını bir direnç noktası olarak test ediyor. burada yaşanacak bir kırılma Bitcoin için bir ralliye işaret edecek ve üçgende yaşanacak kırılma ile bir korelasyon oluşturacak.

– İşlem hacmi: bu yaşanan satışların ardından çok büyük bir işlem hacmi ortaya çıktı. Satıcıların piyasayı kontrol ettiğinin bir göstergesi olan bu olay boğalar için pek de iç açıcı olmasa gerek.

Bitcoin fiyat analizi ile ilgili iki grafiğimiz size daha net bir tablo sunmuş olacak.

BTC/USD BitStamp 4-saatlik tablo

bitcoin fiyat analizi Bitcoin fiyat analizi: Bitcoin bir patlamaya hazırlanıyor!

BTC/USD BitStamp 1-Günlük tablo

bitcoin fiyat analizi Bitcoin fiyat analizi: Bitcoin bir patlamaya hazırlanıyor!

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak hangi seviyelere işaret ediyor?

Coin Ajans

Bitcoin’in kaderini belirleyecek kritik dönemeç!

Coin Ajans

Bu seviyeyi aşmadıkça, Bitcoin fiyatı ayılardan kurtulamayabilir!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası