CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Bitcoin fiyat dalgalanması neden kayboldu? TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin fiyat dalgalanması neden kayboldu? Bunun birden fazla cevabı var: 10,000 dolardaki aşırı satış baskısı, madencilerin zor günler yaşaması ve bunlardan dolayı fiyatın düşük olması.


Bitcoin fiyat dalgalanması neden kayboldu?

Haziran’ın başından bu yana Bitcoin kademeli olarak düşüyor. 2 Haziran’da 10,000 dolar zirvesinden düşüşe başlayan BTC, bu hafta başında da 9,000 dolarda dip seviyesi görmüştü.

Ardından yeniden toparlanarak 9,400 dolara kadar çıkabilse de şimdi yeniden düşüyor. Bugün daha fazla düşerek 9,275 dolardan işlem görüyor. Aylık bazda ise yüzde 2 civarında bir düşüş var.

Bitcoin fiyat dalgalanması neden kayboldu? Bunun birden fazla cevabı var: 10,000 dolardaki aşırı satış baskısı, madencilerin zor günler yaşaması ve bunlardan dolayı fiyatın düşüş olması.

koinmedya_brave

Bitcoin yaklaşık bir ay neredeyse yatay seyir izledi. Ancak şimdi momentumu ayıya dönmeye başladı. Öyle görünüyor ki lider kripto paranın en büyük sorunu 10,000 dolar seviyesini kıramaması.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

FXStreet piyasa analisti Lorenzo Stroe şöyle açıklıyor: “Bitcoin 10,000 dolardan birden fazla defa ret alınca güç kaybetti. Eğer temel verileri göz önüne alırsak, Bitcoin’in uzun vadeli görünümü hala güçlü kalıyor. Bu, Bitcoin’in kısa vadede 9,000 doların altına kaymayacağı anlamına gelmez.”

Volatilite nereye gitti?

Bitcoin volatilitesi ile bilinen bir varlık. Genel olarak 7 günlük volatilitesi yüzde 2 ile yüzde 4 arasında. Traderler de bu volatilite üzerinden bir kazanç sağlama peşinde. Ancak BTC fiyatı son bir haftada hiç beklemedik bir şekilde düz.

koinmedya_brave

Quantum Economics kurucusu Mati Greenspan, “Stabil fiyat spekülatörleri uzaklaştırmış görünüyor.” yorumunda bulunuyor.

Buy Bitcoin Worldwide’ın volatilite ölçümüne göre, 30 günlük ortalama volatilite şu an yüzde 2.5 civarında ve 2020’nin en düşük seviyesine yaklaşıyor.

Bu da işlem hacmine nakavt etkisi yapıyor diyebiliriz. Bitcoin’in günlük işlem hacmi şu an 19 milyar dolarda ve haftalık bazda yüzde 30, aylık bazda ise yüzde 50 düşmüş. 2020’nin en düşüş seviyesini ise 14 Haziran’da görmüştü. Bu da BTC için iyi değil.

Bitcoin madencileri zor durumda

Bitcoin hash oranı da ortalamalarda. İşlemleri gerçekleştiren BTC ağı hesaplama gücü, son aylarda önemli ölçüde düştü. Grafiklerde Mart, Mayıs ve Haziran’da arda lower high kaydedildi. Bu da madencilerin Mayıs’ta yaşanan üçüncü blok ödülü yarılanması sonrası ağı terk etmeye başladığı anlamına geliyor.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Altcoin baharlarının müjdecisi Litecoin yeniden ateşlendi – Yoksa?

Coin Ajans

Bu yıl hangi yatırım aracı daha fazla kazandırdı? TAKİP ET

Kripto para piyasası daha fazla düşebilir – Tron düşen kanalı kırdı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası