CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin fiyat grafiğinde kritik işaretler! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

En büyük kripto para birimi Bitcoin, bugün 35 bin dolarlık desteği keskin bir şekilde kırarak, yaklaşık %5’lik bir düşüş daha yaşadı. 

Bitcoin teknik analizi – BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin bugün, 35 bin dolarlık desteği de kırarak, 9 Haziran’dan bu yana test ettiği en düşük fiyat aralığında işlem görmeye başladı. (BTCUSD, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 34,479 dolardan işlem görüyor.)

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyat grafiğinde kritik işaretler!

BTC, 40,760$’da (0,382 Fib) bulunan dirence ulaşmak için, 20 günlük MA’nın üzerine çıkarak, kısa vadeli trendi yükselişe çevirdikten sadece beş gün sonra, haftayı düşüşle tamamlamaya hazırlanıyor.

Esasen daha geniş zaman diliminde görünüm değişmedi. Şöyle ki;

“koinmedya_biswap”

19 Mayıs’taki büyük likidasyonalara neden çöküşten bu yana, Bitcoin fiyatı 30 bin dolar ile 42 bin dolar arasında volatil bir bölgede işlem görüyor.

En büyük kripto para haftaya 31.000 doların altına düşerek başladı. Ancak, hızlı bir şekilde geri sıçradı, alt tarafta uzun bir fitil oluşturdu ve günlük kapanışı da yükselişle yaptı. Yükselen muma rağmen, haftalık grafikteki teknik göstergeler düşüş gösterdi.

Dolayısıyla 41.3 bin dolara ulaşan salı günkü mum, aniden bir boğa tuzağına dönüştü. O zamandan beri, BTC fiyatı neredeyse 8 bin dolar kaybetti.

Daha küçük zaman dilimine bakıldığında; BTC, 42 bin dolarlık aralığın üzerine çıkamadı ve hızla ivme kaybetti. Cuma günü, 20 günlük hareketli ortalama çizgisinin altına düştü ve sonrasında 36.000 doların altına yöneldi. Bunu yaparken ise, geçen hafta boyunca takip ettiğimiz ve genellikle düşüş paterni olarak bilinen yükselen kama formasyonunun alt açısını da kırdı. Bu kırılma, 4 saatlik grafikte de net bir şekilde görülüyor.

Kamanın altına kırıldığından beri, boğalar 35.000 dolardaki desteği savunmaya çalıştı. Ancak boğalar artık bu seviyeyi,  daha fazla koruyamadı. Ve BTC bugün 33 bin dolara kadar düştü.

“koinmedya_biswap”

Burada altını çizmemiz gereken nokta şu ki; aşağı yönlü son fiyat hreketleri, mayıs düşüşüne kıyasla daha düşük işlem hacimleri ile birlikte gerçekleşti.

Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere, en büyük borsalardan alınan verilere göre, komütatif hacim haziran ayının başından bu yana istikrarlı bir şekilde 50 bin BTC’nin altında kaldı.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyat grafiğinde kritik işaretler!

Bu oran, mayıs ayı ortasındaki büyük çöküş döneminde 150 bin BTC seviyelerindeydi. Düşük hacim, piyasa işlemlerine ilginin şu sıralar azaldığını ve aynı zamanda piyasada trendin kolayca değişebileceğini gösteriyor.

Bu arada, 34.000$’ın altındaki son kırılma, orta vadeli işlem bölgesinin alt aralığının yeniden test edilmesine neden olabilir. Yani Bitcoin’i 30.000$’a gönderebilir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi; BTC şu ana kadar, toplamda 32 gün boyunca, 30.000 ile 42.000$ arasındak geniş bir işlem aralığında hareket ediyor. Bu aralıkta gerçekleşecek net bir kırılmaya kadar volatilite devam edecek. 

BTCUSD için dikkat edilmesi gereken destek ve direnç seviyeleri:

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyat grafiğinde kritik işaretler!
Günlük BTCUSD grafiği – Kaynak: TradingView.
  • Önemli destek seviyeleri: 33.520 – 33.120$, 32.465$, 31.675$, 31.000$, 30.000$.
  • Önemli direnç seviyeleri: 35.000$, 36.000$, 36.750$, 38.420$, 39.500$.

Aşağı yöne baktığımızda, ilk destek bölgesi 33.520 ile 33.120 dolar arasında yer alıyor. 33.000 doların altında ise sırasıyla 32.465, 31.675, 31.000 ve 30.000 dolar seviyelerinin destek olarak hareket etmesi bekleniyor.

Diğer yandan, ilk direnç şu anda 35.000 dolarda bulunuyor. Bunu da yine sırasıyla 36.000$, 36.750$ (20 günlük MA), 38.420$ ve 39.500$ (Haziran ayının en yüksek seviyeleri) takip ediyor.

Günlük RSI 50’nin altında olduğu için düşüş eğilimini gösteriyor. Momentum şu anda haziran ayındaki en fazla aşırı satım bölgesine yaklaşıyor ve haziran ayının en düşük seviyesinin (yaklaşık 30) altına altına doğru gerçekleşecek bir kırılma, BTC’yi yeniden 30 bin dolar seviyesine gönderecek gibi görünüyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyat grafiğinde kritik işaretler!
4 saatlik BTCUSD grafiği

Kaynak

 

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı için büyük karar anı!
  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyat grafiğinde kritik işaretler!

 

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyat grafiğinde kritik işaretler!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyat grafiğinde kritik işaretler!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

 

 

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyat grafiğinde kritik işaretler!
İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.

Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.
Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için ie bu Eliott Wave teorisini kullanır.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.

* Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Son on yılın en çok kazandıran 3 varlığı

Coin Ajans

Tahminleri tutan analist, Bitcoin için 2019 Aralık sonu tahminini paylaştı

Coin Ajans

Goldman Sachs’ın sarsıcı kripto tahmini TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası