CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin piyasası çok hareketli günlerden geçiyor. Dünyaca ünlü firmaların birer birer bu piyasa girmesi piyasanın değerini arttırdı. Ancak şu anda tam bir dönüm noktasında duruyor. Uzmanlar Bitcoin fiyatı için ne diyor?

Wall Street yöneticisinin Bitcoin tahmini karşısında CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!

Wall Street merkezli ünlü yatırım şirketi Magnetic’in yöneticisi William Quigley, CNN Business’te canlı yayın konuğu oldu. Quigley, Bitcoin piyasaları üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. William Quigley Bitcoin fiyatları hakkında öyle bir tahminde bulundu ki CNN spikeri Alison Kosik’in ağzı açıkta kaldı.

Aşağıdaki yotube videosunda yaşanan ilginç diyaloğu görüyoruz.

William Quigley, tahminini Bitcoin ekosisteminde her 4 yılda bir yaşanan halving hadisesine dayandırıyor. Satoshi Nakamoto Bitcoin’i geliştirdiğinde Bitcoin algoritmasını her 4 yılda bir halving (yarılama) yaşanabilecek şekilde geliştirdi. Yani her 4 yılda bir Bitcoin madencilerine dağıtılan ödül miktarı yarı yarıya azaltılıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

“daisyturkiye”

Bitcoin madencilerine dağıtılan ödül miktarı Bitcoin’in arzını oluşturuyor.

Bu ilişkiyi kısaca şu şekilde özetleyebiliriz: Madenciler Bitcoin üzerinde yapılan işlemleri blok kazarak blockchain’e kaydediyor. Her blok kazımı karşılığında Bitcoin madencileri 6.25 adet BTC yaratıyor ve bu BTC’ler kendilerine ödül olarak veriliyor. Bu rakam 2020 Mayıs öncesinde 12.5 BTC idi. Bu rakamın yarı yarıya azalması Bitcoin arzının da yarı yarıya azalması anlamına geliyor.

Günlük yaklaşık 900 adet Bitcoin üretiliyor.

William Quigley’in iddiasına göre Bitcoin 2021 yılının ilk çeyreğinde 100 bin doları geçecek ve hatta 150 bin doları görebilir.

William Quigley’in diğer iddiasına göre kurumsal yatırımcıların en az %5’i ciddi biçimde Bitcoin satın almayı düşünüyor.

“daisyturkiye”

Kaynak

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam edecek mi?

MicroStrategy CEO’su Saylor, Bitcoinin altını alt edeceğini ve tüm altın piyasası değerine ulaşacağını söyledi. Saylor CNBC’ye verdiği demeçte, halihazırda zaten  büyük olan varlıklarına 1 milyar dolar değerinde daha bitcoin eklediğini duyurdu.

Saylor, Bitcoin fiyatının piyasa değerinin 10 trilyon doları aştığında daha az dalgalı olmasını beklediğini söylüyor.

Geçen hafta, dolaşımdaki 18.6 milyon bitcoin tokeninin toplam değeri ilk kez 1 trilyon dolara ulaştı 2021 yılına başladığı 500 milyar dolar piyasa değerini iki katına çıkardı. Altın piyasasının değeri ise yaklaşık 12 trilyon dolar

Bununla birlikte, Saylor’un 100 trilyon dolarlık Bitcoin fiyat tahmini, Bitcoin’in en büyük destekçilerinden bazıları için bile fazla abartılı.

Dijital varlık hedge fonu Morgan Creek Digital’in ortağı Anthony Pompliano, e-posta, 2021 sonuna kadar bitcoin başına 100.000 dolarlık bir fiyat hedefi belirlediğini söylüyor

Pompliano’nun bitcoin fiyat tahmini, Donald Trump’ın iletişim direktörü olarak 2017’de sadece 11 gün süren kötü şöhretli görev süresi olan hedge fon yöneticisi Anthony Scaramucci tarafındanda paylaşılıyor. Bu ayın başlarında, Scaramucci, Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde 100.000 dolardan “kolayca işlem yapabileceğini” söyledi.

Scaramucci, MicroStrategy ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın bitcoin satın alımları gibi şirketlerin kurumsal benimsemeyi normalleştirmeye yardımcı olacağını belirtti.  

Pazar analiz şirketi Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, Telegram aracılığıyla yaptığı konuşmada, “Bitcoin zaten harika bir yıl geçirdi ve daha fazla kazanım gerçekten bir lütuf olur” diyor.

“Son zamanlarda ana itici güç, çokuluslu şirketlerin kriptoya yaptıkları yatırım oldu.”

Bazıları da Wall Street ve büyük şirketlerin bitcoin’e olan ilgisinin bitcoin için yeni perakende talebini tetikleyeceğini düşünüyor.

Bitcoin satın alma uygulaması Swan Bitcoin’in CEO’su Cory Klippsten ise  Geçmiş performansın gelecekteki sonuçların bir göstergesi olmadığını, Bitcoin fiyatının yükseldiği kadar düşebileceğine dair uyarılarda bulunmakla birlikte, göre bugün ile 2021 sonu arasındaki gerçekçi bir tepe fiyat 150.000 – 300.000 dolar aralığında olduğunu söylüyor.

Warren Buffett’in yatırım şirketi Berkshire Hathaway BRK.B’nin başkan yardımcısı Charlie Munger, bitcoin’in bir ödeme sistemi veya “dijital altın” olmadığı konusunda uyardı.

Daily Journal’ın yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı röportajda Munger, “Bitcoin’in dünya için bir değişim aracı haline geleceğini sanmıyorum,” dedi.

“Bir değişim aracı olarak hizmet etmek için çok uçucu. Ve gerçekten altının yapay bir ikamesi. Ve asla altın almadığım için, asla bitcoin almam.”

Bitcoin 2023 hedefleri iyice çılgınlaşmaya başladı

Geçtiğimiz günlerde, kripto yatırım şirketi BlockTower Capital’in Yatırım Baş sorumlusu (CIO) Ari Paol, Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Connecticut, Stamford merkezli önde gelen kripto hedge fonu olan BlockTower, Ağustos 2017’de Goldman Sachs’ın eski başkan yardımcısı Matthew Goetz ve risk uzmanı Ari Paul tarafından kuruldu.

bitcoin fiyat tahmini Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!
BlockTower Capital CIO’su Ari Paul

Ari Paul, geçtiğimiz Aralık ayında, eski bir hedge fon yöneticisi Raoul Pal ile katıldığı bir mülakatta Bitcoin yatırımı ile ilgili şunları söyledi:

…bu boğa sezonun sonunda, satın al ve tut stratejisini yenmek zor olacaktır. Aktif traderlar için, zamanlama ve rotasyonla çok sayıda alfa eklemek kesinlikle mümkün, ancak hataların fırsat [kaçırma] maliyeti yüksek olacaktır.

Daha sonra 4 Şubat’ta tekrar konuşan, Ari Paul, boğa rallisinin 9-22 ay daha devam edebileceğini ve BTC’nin boğa sezonunu, 100 bin-400 bin dolar arasında bitirebileceğini söyledi.

Paul dün attığı başka bir Tweet’te, yatırımcıları, devam edecek boğa trendi süresince yüksek volatilite için hazırlıklı olmaları noktasında uyardı.

Ari Paul, son tweetinde, Bitcoin’de hali hazırda bir düzeltme aşamasında olabileceğimizi ancak hala bir boğa koşusunun tam ortasında olduğumuzu vurguluyor.

Boğa sezonunda sağlıklı kalmanın yolları

Ari Paul fiyat tahmininde bulunduğu tweetinden sonra, traderlar için sağlık ve pozitif psikoloji önerileri ile dolu bir de tweet serisi yayımladı. Kısa kısa, bakın Ari Paul ne tavsiyelerde bulunuyor.

  • Her şey zihinsel olmalı.
  • Bu bir maraton, sprint değil.
  • Sağlığınıza dikkat edin, iyi uyuyun, beslenme alışkanlıklarınızı ve akıl sağlığınızı koruyun.
  • Kripto-dışı arkadaşlarınız, aile üyelerinizle takılın.
  • Doğa yürüyüşlerine, kamplara katılın, kitap okuyun, ekrandan uzaklaşın.
  • Kortizon ve adrenalin seviyenizi düşük tutun.
  • Ne kadar çok insanın boğa sezonunu başlangıçta ellerinde olandan daha düşük bir parayla tamamladığını unutmayın. FOMO’ya kapılmayın.
  • Kar almak için arada bir satış yapmayı ihmal etmeyin.
  • Örneğin, her 2x kazançta %20 satış yaparak daha az stresle daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Canlı BTC fiyatı: $ 49,379.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan topluluklar

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bitcoin yeni zirveler planlıyor!

Piyasa analisti ve önde gelen podcast yayıncılarından Preston Pysh Bitcoinin parabolik yükseliş pozisyonu aldığını söyledi

Yayınlarının “Bitcoin ne yaptı?” başlıklı kısmında Bitcoinin gelecek aylarda kendisini eleştirenleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğini söyleyen analist  bitcoinin beklenenden çok daha büyük başarılar elde edeceğini iddia etti.

 “ Bence inanılmaz bir kahramanlık göreceğiz. BTC fiyatının şu anki seviyesi ile Nisan ortalarında ulaşacağı seviye arasındaki fark bomba gibi patlayacak, hiç kimsenin beklemediği bir seviyeye ulaşacak. Ardından bir volatilite ile doğal bir kırılma yaşanacak sonra ise sonbaharın ortalarında altı haneli rakamları bekleyin. Bu yolculuğu izlemek muhteşem olacak. Bitcoini hala anlayamayanların o zaman suratlarını görmek isterim.

Çok eğlenceli olacak çünkü herkes bunu konuşacak.” Ne bu, nasıl oluyor diyecekler.” Zaten benzerini yaşadık çok kısa süre önce. Tesla da Bitcoinin öleceğini söylüyordu, hatta pek çok muhafazakar gelenekçi kitle aynı şeyleri tekrar edip durdu. Şimdi görün BTC 10 katına hatta daha fazlasına bile gidebilir.

Bitcoin fiyatına gelince Pysh Bitcoinin dik bir yamacı tırmandığı ve iki ayda %106 kazancı gösteren bir karikatüre atıfta bulundu.

 Pysh’a göre, Bitcoin yükselişine devam etmeden ve Haziran sonunda 150.000 doları hedeflemeden önce Bitcoin’i muhtemelen 50.000 dolara geri gönderecek.

Kaynak

Forbes’ten akıllara durgunluk veren Bitcoin tahmini

Bitcoin tekrardan 40 bin doların üstünü gürdü. Yeni bir ATH (tüm zamanların rekoru) gelir mi diye düşünürken gelen satış baskısı, pariteyi 39 bin dolar bandına düşürdü.

Şimdilik kayıtlara geçen en yüksek değer 8 Ocak 2021’de 41,942 dolarla gerçekleşti.

Aşağıdaki grafikte BTC/USD paritesinde ömür boyu yaşanan haftalık değişimi görüyoruz.

bitcoin fiyat tahmini Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!

Ünlü ekonomi dergisi Forbes’te bugün (07.02.2021) Billy Bambrough imzası ile yayınlanan bir makalede Bitcoin hakkında akıllara durgunluk verecek bir tahmin yayınlandı.

Guggenheim Partners yatırım şirketinin yöneticilerinden Scott Minerd’a dayandırılan tahmine göre Bitcoin 600,000 dolara ulaşabilir. Bitcoin’in 600 bin doları görmesi bir anlamda toplam piyasa değerinin 12 trilyon dolara ulaşması ile aynı anlama geliyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, günden ve son dakika gelişmeleri

Ekim ayına kıyasla Bitcoin fiyatlarında %250’nin üzerinde bir değer artışı yaşanıyor. Birçok finansal varlık için hayal olan bu oranlar, kripto para piyasalarında oldukça olağan hale gelmeye başladı. Yukarı veya aşağı yönlü kripto para piyasalarında geleneksel piyasalardan farklı olarak ciddi dalgalanmalar yaşanıyor.

Son dönemde Visa, Paypal ve diğer kurumsal firmaların Bitcoin lehine gerçekleştirdikleri açılımlar BTC/USD paritesini uçuşa geçirdi. Geçtiğimiz yıl Korona Salgınının etkisi ile Bitcoin piyasa değeri 200 milyar doların altına gerilemişti. Yazının kaleme alındığı saatte ise Bitcoin toplam piyasa değeri 820 milyar dolar düzeyinde. Yani Bitcoin’in toplam piyasa değeri yaklaşık 5 kat artış gösterdi.

Scott Minerd, Bitcoin için 600 bin dolarlık tahminini altın piyasasına dayandırarak gerçekleştiriyor. Yeni nesil altın olarak adlandırılan Bitcoin, altının yerini almasıyla kolayca 600 bin doları görebilir.

Kaynak

Bitcoin 2022’de 100.000 dolar! (13 Ocak 2021)

Peter Brandt, kıdemli bir trader. Kripto alanında ise 2017 parabolik yükselişi sonrası zirveden Bitcoin’in düşüşünü doğru bildiğinde popüler olmuştu. Trader şimdi de BTC’nin yeni bir parabolik rallinin ortasında olduğunu söylüyor.

Erken dönem Bitcoin madencisi ve Wildcatter analisti David Zeiler, Bitcoin’in 2022 gibi altı sıfırlı bir değere ulaşabileceğini söyledi.

Money Morning programına katılan Zeiler, Bitcoin’in 2021 yılında yükseliş trendini sürdüreceği görüşünde. Zeiler’e göre BTC fiyatı 2022 gibi 100.000 dolara ulaşabilir.

Analist, Mayıs 2020’de yaşanan Bitcoin halvinginin sonrasında gelen yükseliş trendi için bir katalizör görevi gördüğü görüşünde.

Zeiler şunları söyledi:

Hallving olayı kod içine yerleştirilmiştir ve yaklaşık dört yılda bir gerçekleşiyor. Ben, 2011’de madencilik yaparken, Bitcoin ödülü 50 BTC idi. Yani şu anda arzın, 10 yıl öncesine oranla ne denli az olduğunu görebilirsiniz.

David Zeiler, Bitcoin talebinin artık çok daha farklı kanallardan geldiğine vurgu yapıyor. Zeiler, Bitcoin yatırımcı portföyünün Square, Robinhood ve PayPal gibi uygulamalar neticesinde çok daha genişlediğine dikkat çekiyor.

Bitcoin Hits USD 16,400 as More PayPal Users Start Buying Crypto

Artık Square’in Cash Uygulaması, Robinhood ve hatta PayPal ile Bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoin’i satın almak için atlamak zorunda kaldığınız hendekler nedeniyle piyasadan kaçan yatırımcılar şimdi bu yeni, daha kullanışlı servislerden yararlanıyor. Yalnızca PayPal aracılığıyla yapılan satın alma işlemi, yeni çıkarılan Bitcoin arzının% 100’ünden fazlasını tüketiyor.

Zeiler sözlerine, Bitcoin’in artık geleneksel finans medyasında çok daha fazla görünür hale geldiğini eklyeerek, Bitcoin’e olan ilginin arttığını vurguladı.

Kaynak

Bitcoin parabol eğrisinde 325,000 dolara işaret

Brandt tahmini bir adım daha ileriye taşıyor. Uzman trader, BTC’nin şimdi bir parabolün içinde olduğunu gösteriyor. Bu BTC tarihinin üçüncü parabolü. Traderin belirttiği parabolik eğriye göre kripto para hızla yükselişle 325,000 doları da görebilir. Ancak bu ilerleme, zirve görülmeden önce sekteye uğrayabilir.

“Şimdi üçüncü parabolik yükselişi yaşıyoruz. Bu yükselişin eğrisi Bitcoin’in parabolü kırılmadan önce çok çok daha yüksek seviyelere ulaşabileceğini gösteriyor. Bence hedef yaklaşık olarak 100,000 dolar bölgesi civarında. Benim 2021’deki tartışma konum da bu.”

Kaynak

İşte 2021 için en mantıklı 6 Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin sevdasıyla kendinden geçmiş bir çok yorumcunun 2021 yılı Bitcoin fiyat tahminleri inanılmaz rakamlara çıkıyor. Peki ama hangileri mantıklı ve gerçekçi?


Bitcoin fiyat tahmini

2020 yılı hangi olayla anılacak derseniz hiç şüphesiz Covid-19 ve Bitcoin rallisi gelecek akla. Bu iki olay 2020 yılına damgasını vururken Covid-19’un Bitcoin fiyatını etkilediği de muhakkak.

2017 yılında yaşanan ralli bireysel yatırımcılardan ve FOMO gibi tutumlardan kaynaklanıyordu ve çok sağlam değildi. Soncunu da zaten gördük. 2020 yılı Bitcoin rallisi ise kurumsalların işin içine girmesiyle çok daha sağlam bir zeminde ilerliyor. Bu durumun 2021 yılına kadar da sürmesi bekleniyor.

Mevcut BTC fiyatları 27.000 doların üzerinde seyrederken, on yıl için en karlı yatırım ne olabilir?

bitcoin fiyat tahmini

Bloomberg Analistinin 2021 yılı beklentisi 55,000 dolar.

Blooomberg bir süredir Bitcoini takibe almış durumda. Dev medya kuruluşunun analistleri periyodik olarak Bitcoin raporu hazırlıyorlar.

En son BTC raporlarında, 2021’de Bitcoin için çok daha güçlü ve yukarı doğru giden bir piyasa öngördüler. Peki bu öngörü ne kadar sağlam?

Rapora göre Bitcoin, 50.000 dolarlık hedef direncini destekleyen ve yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına gelen makroekonomik, teknik ve arz-talep göstergeleri ile 2021 yılına kadar fiyatta ilerleme eğilimini sürdürecek.

Analistler, BTC’nin temel göstergelerinin bu yıl 2017’ye kıyasla çok daha güçlü olduğu konusunda hemfikirler. Bunun en temel nedeni esas olarak Bitcoin piyasasında katlanarak yükselen kurumsal zenginlik akışı, üç yıl önceyi düşünürsek bu çok zor bir olasılıktı.

Bloomberg’in Aralık ayı bitcoin raporuna göre, BTC’nin “temelleri 2017’den daha sağlam.”  Mike McGlone’un kendisinin yaptığı son yoruma göre ise 2021’e girerken Bitcoin için 20.000 dolar artık destek fiyatı olacak.

bitcoin fiyat tahmini Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!

Messari Araştırma Projelerine göre Bitcoin fiyatı Ekim 2021’de 276,000 dolar.

Birkaç ay önce, dijital varlık piyasası istihbarat firması Messari’de bir kripto araştırmacısı olan Jack Purdy, bir tweet’te, bitcoin fiyatının yarılanma yıllarındaki kar geri dönüş eğilimini mükemmel bir şekilde takip ettiğini söyledi

BTC’nin Ekim 2016’daki fiyatı 895 dolarken, bir yıl sonra 20 kat kazanç getirmeye devam etmişti. Bu yıl Ekim Bitcoin fiyatlarından yapılan benzer hesaplamalar da  2021’de 276.000 dolarlık bir fiyat öngörülüyor.

Ve İşte PlanB’nin söyledikleri

Hollandalı nicelik analisti PlanB, kripto para birimi topluluğunda ve hisse senedi akış (S2F) modeli için geleneksel finansal yatırım çevreleri arasında büyük üne sahip bir analist. BTC’nin son fiyat hareketi, PlanB’nin  modelini iyi takip ediyor gibi.

İşte ünlü firmanın çılgın Bitcoin tahmini

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve yönetim firmasının CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in 100 kata kadar metorik bir yükseliş kaydedeceğini iddia ediyor. 

Program’da, Bitcoin’in artık, spekülatif bir varlık yerine güvenli bir liman ve bir değer deposu olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca eskiden toplam sermayenin %1 veya %2’si Bitcoin’e ayrılırken; şimdi çok daha büyük fonların Bitcoin’e aktarıldığını ifade etti.”

bitcoin (btc) fiyat tahmini

Ünlü Bitcoin boğası, eğer bu gerçekleşirse paralarını Bitcoin’e aktarmaya başlayabilecek ve Bitcoin’in fiyatını ve piyasa değerini büyük ölçüde artırabilecek birkaç büyük piyasaya dikkat çekiyor ve son olarak; büyük teknoloji yatırımcılarından oluşan bir havuzunuz var. Pek çok insanın Tesla, Apple, Amazon gibi büyük teknolojileri bir değer deposu olarak kullandığını iddia edebilirsiniz. Çünkü fiat para birimine olan güvenlerini kaybettiler. Negatif getirili tahvillere yatırım yapamayacaklarını da biliyorlar. Altın konusunda da pek emin değiller. “

Saylor, altının modasının geçtiğine ve Bitcoin için büyük bir rakip olmadığını iddia ediyor.

Winklevoss kardeşlerden altıncılara tokat gibi BTC tahmini!

Bitcoin altını sollayacak!

7 Aralık’ta Singapur Fintech Festivali 2020 sırasında konuşan Öncü Bitcoin yatırımcılarından Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler, Bitcoin’in (BTC) fiyatının sonunda 500.000 doları  aşacağı yönündeki önceki tahminlerini yeniden dile getirdiler.

Bitcoin piyasasında gelişmeler

bitcoin fiyat tahmini Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!
Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

“Apple, Silikon Vadisi’ndeki bir garajda başladı, galiba Facebook da bir yurt odasında başladı […] ek yükümlülüklerin pek çok insanın bu alanda yenilik yapamayacağı kadar büyük olmamasına dikkat etmek gerekiyor. “

bitcoin fiyat tahmini Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!

Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!

Eski Goldman Sachs fon yöneticisi ve şu anki Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin fiyatı konusunda en gerçekçi tahminlerden birisini yaptı. Raoul Pal Bitcoine eşi görülmemiş şekilde kurumsal paranın akışına şahit olduğunu söylüyor.

bitcoin fiyat tahmini Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!
Raoul Pal Bitcoin Fiyat tahmini

Pal, mevcut Bitcoin döngüsü için tahminini güncelliyor ve150.000 doların alt sınır olabileceğini iddia ediyor, ancak PlanB’nin 250.000 dolar aralığındaki tartışmalı tahminlerinin çok tutucu olabileceğine de inanıyor.

Uzun süredir kripto para yatırımcısı olan Pal, Bitcoin’de büyük bir risk almayı göze alabileceğini ve şu anda likitidesinin net değerinin yaklaşık% 75’inin BTC’de olduğunu söylüyor.

Raoul Pal

“ Kısa dönemde 20,000 dolar bir direnç noktası olabilir. BTC tarihin en büyük boğa koşusunu gerçekleştiriyor. Bu yıl Bitcoin için en kritik nokta fiyatının beş haneli rakamlara çıkmış olması. Geçen yıl sonu 7,000 dolarda olduğunu bir düşünün. Bir sonraki yıl şu anki fiyatının sonuna bir sıfır daha ekleyip altı haneli rakamlara ulaşabilir.

 McGlone’nin tahminine göre Bitcoin 2021 sonunda on kat değer kazanmış olacak, bu fiyatta yaklaşık 180,000 dolar.

bitcoin fiyat tahmini Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!

“ Bitcoin dijital altın olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, buna kimse karşı çıkamaz. Bu yıl gerçekleşen çok önemli bir olay var, o da Bitcoinin volatilitesinin azalması.Öyle ki altın bile Bitcoin karşısında daha volatil. 180 günlük Bitcoin volatilitesi Nasdaq’ın volatilitesinden de düşük. Bu ne demek, diğer riskli varlıkların volatilitesi artarken Bitcoinin düşüyor. Bitcoin yükselmeye devam ediyor.”

bitcoin fiyat tahmini Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!
bitcoin fiyat tahmini

Bu grafikte yatırım aşamasındaki Bitcoin’in gördüğü talebin altına nispetle nasıl yükselmeye başladığını görebilirsiniz. İki değerli metanın oluşturduğu bu zıtlık, aile ofisleri gibi daha önce altın ve ETF’lere yatırım yapan bazı yatırımcıların altına alternatif olarak Bitcoin’i görebilecekleri fikrini de ortaya koyuyor. JPMorgan’ın daha önce vurguladığı gibi, Bitcoin “alternatif” bir para birimi olarak altınla daha yoğun bir şekilde rekabet ederse, potansiyel uzun vadeli sekiz katına kadar bir yükseliş görebiliriz. Bitcoin’in piyasa değeri (340 milyar dolar) göz önüne alındığında bu çok ciddi dikkate değer bir rakam. Bitcoin altının aldığı yolu takip ediyor ve büyük ihtimalle altını yakalayıp epey de gerilerde bırakacak.

bitcoin fiyat tahmini Bitcoin fiyat tahmini: CNN spikerinin ağzı açıkta kaldı!

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

2021-2025 Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

PlanB ve Anthony Pompliano’ya göre 2021 yılında Bitcoin BTC 100K seviyesine çıkacak.
Citibank’a göre 318K gibi bir fiyata çıkacak.

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre 23,107.30 dolar,
LongForecast’a göre 26,520 dolar
Digitalcoin’e göre 60,947.24 dolar
Tim Draper 2022 gelmeden fiyatın 250K olacağını tahmin ediyor.
Pantera Capital CEO’su 2022 yılı için Bitcoin fiyatını 356K olarak öngörüyor.
Adam Back’e göre Bitcoin iki yıl içinde 1 trilyon dolar olacak

2023 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a 25,088.80 dolar
LongForecast’a göre 24,535    dolar
Digitalcoin’e göre 59,671.40 dolar

2024 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  27,064.20 dolar
LongForecast’a göre 67,193 dolar
Digitalcoin’e göre 33,935.94

2025 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  28,351.10 dolar
Digitalcoin’e göre 41,704.25 

Sonuç

Bitcoinin sürekli bir ilerleme gösterdiği bir gerçek ancak Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Avrupa Borsaları Düşerken Bitcoin ve Altcoin’ler İvme Kaybetti

Grayscale Yöneticisi: Yeni Başlıyoruz! Bitcoin ve Bu 7 Altcoin’e Akın Var

İşte Bitcoin Balinalarının Satış Yapacağı Seviye ve Kısa Vadeli Tahminler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası