CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_biswap”

Bitcoin fiyatı, birkaç haftadır devam eden fırtınanın etkisinden hala kurtulamadı. Ve bugün bir kez daha krtik bölgeye adım attı. Bundan sonra ne olacak?

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı ne olur?

Dün 40.000$’lık dirençten geri çevrilen Bitcoin, bugün yaklaşık %8 oranında keskin bir düşüş yaşadı.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte!

Bitcoin’de son bir hafta içine neler oldu?

30-31 bin dolarlık alana iki kez düştükten sonra, kripto para birimi pazar günü 34.700 dolarda (1.414 Fib Genişletme seviyesi) sağlam bir destek buldu ve sonraki günlerde de toparlanmaya devam etti.

“koinmedya_biswap”

Bitcoin fiyatı, 19 Mayıs’ta 30.000$’lık yerel bir dip yaptıktan sonra, bir higher low (bir öncekine göre daha yüksek dip) oluşturdu ve yükselmeye başladı.

Çarşamba günü, 40.000$’lık direnci kısa bir süreliğine kırmayı başardı ve 40.765$’a kadar yükseldi. Ne yazık ki, burada 200 günlük hareketli ortalama çizgisi, .382 Fib ve kısa vadeli yükselen takoz (kama) formasyonunun üst köşesi ile oluşan birleşik direnci kıramadı. Böylece boğalar, bu takozun alt sınırında destek bulana kadar Bitcoin düşüş yaşadı.

Dün Bitcoin, takozun alt köşesinden sıçradı ve bir kez daha 40.000 doları kırma girişimde bulundu ve yine başarısız oldu. 40.000$’dan reddedildikten sonra yavaş yavaş düşüşünü sürdürdü. 38.000$’ın altına düştükten sonra kısa vadeli takozun da altına düştü. Düşüş, kısa vadeli 36.745$’daki .382 Fib ile desteklenen desteği bulana kadar devam etti.

İlginç bir şekilde metrikler, 2021’in başından bu yana en fazla hacmin pazar günkü mumun kapanış seviyesi olan 34 bin dolar civarında olduğunu gösteriyor. Bu bölge muhtemelen hem alıcıların hem de satıcıların birleştiği bir bölge. Ve bir taraf galip gelene kadar bu seviye etrafındaki mücadelenin devam etmesini bekleyebiliriz. Bu seviyenin altında gerçekleşecek bir kırılma ise, BTC’nin 30.000$’ı yeniden test etmesine neden olabilir.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte!
Günlük BTCUSD grafiği – Kaynak: TradingView

 

koinmedya_telegram_coinsignal

Bitcoin için önemli destek ve direnç seviyeleri

  • Kritik destek seviyeleri: 36.750$, 34.760$ – 34.330$, 33.520$, 32.465$, 31.185$
  • Kritik direnç seviyeleri: 38.000$, 40.000$, 40.765$, 42.000$, 44.750$

Grafiğe baktığımızda, ilk destek 36.750$ (.786 Fib) seviyesinde yer alıyor. Bunu 36.000$, 34.760$ – 34.330$ (aşağı yönlü 1.414 Fib Genişletme & hacim profili PoC), 33.520$, 32.465$ ve 31.185$ (aşağı yönlü 1.618 Fib Genişletme ve haftanın en düşük seviyesi) takip ediyor.

Üst tarafta ise, ilk direnç 38.000 dolarda bulunuyor. Bunu da sırasıyla; 40.000$, 40.765$ (düşüş .382 Fib ve 200 günlük MA), 42.000$ (Ocak 2021’in en yüksek seviyesi) ve 44.750$ takip ediyor.

RSI şu anda tekrar düşüş eğilimi gösteriyor ve düşüş momentumunun artmaya başladığına işaret ediyor. Ayrıca, 4 saatlik RSI şu anda aşırı aşırı satış bölgesinde hareket ediyor ve bu da mevcut düşüş momentumunun gücünü gösteriyor.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte!
Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte!
1 saatlik BTCUSD Grafiği – Kaynak: TradingView

 

Kaynak

 

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte!

 

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

 

 

 

Bitcoin teknik analizi Bitcoin fiyatı bir kez daha kritik eşikte!
İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

 

Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Meltem Demirörs: Bitcoin Fiyatı Halving Sonrasında Yükselişe Geçmeyebilir

Coin Ajans

Ünlü Bitcoin analisti FOMO sardı: Yüzde 100 BTC’deyim TAKİP ET

Rapor: Popüler Bitcoin Cüzdanının Kullanıcılarından 22 Milyon Dolar Çalındı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası