CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Bitcoin fiyatı bir miktar toparlandı – Kripto piyasasında ne beklenmeli? TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

Bitcoin fiyatı son 24 saatte keskin bir düşüş yaşadı ve dört ayın dip seviyesini gördü. Bu çöküşün başlıca sebebi ise Çin’in kripto para düzenlemesi ile ilgili endişeler. BTC fiyatı bugün bir miktar toparlanma ile 40,000 dolara yükseldi. Kripto para piyasanın nereye doğru gidebileceği ile ilgili uzman yorumuna bakalım.


Bitcoin fiyatı 40,000 dolar seviyesine toparlandı

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin yüzde 8.75 yükselerek 40,000 dolar seviyesini gördü. Çarşamba günü ise BTC kısa süreliğine yüzde 14 düşüş ile Ocak sonundan bu yana en düşük seviyeyi gördü.

Altcoinlerin lideri Ethereum ise yüzde 3’lük yükseliş ise 2,517 dolar seviyesine ulaştı. ETH ise Çarşamba günü aşırı volatiliteli işlemler sonucundan yüzde 28’lik büyük bir düşüş kaydetmişti.

Son 24 saatte yaşanan düşüşler, yatırımcıların bir yıldan fazla bir süredir gördüğü en büyük günlük hareketlenmeydi. Kripto para piyasası en son Mart 2020’de bu oranda dalgalanma yaşamıştı.

Çöküşün sebebi Çin’deki gelişmeler

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşleri ise Çin’den gelen haberler tetiklemişti. Çin’in finansal alandaki yetkili kurumları, kurumsalların kripto para işlemleri ve ticaretini yasaklandığını açıklamıştı. Öyle görünüyor ki Pekin yönetimi kripto paralar konusundaki tutumunu değiştirme niyeti olmadığını bir kez daha ilan ediyor.

Bitcoin zaten son bir haftadır baskı altındaydı. Özellikle de Tesla CEO’su Elon Musk’ın BTC ile ilgili bir dizi tweetinden sonra. Tesla, daha önceki kararından keskin dönüş yaparak artık araç satışlarında Bitcoin kabul etmeyeceğini açıklamıştı.

Çin ise daha önce yerel kripto para borsalarını yasaklarken, şimdi ise bu yasakları daha da genişletti. Çin ödemelerde kripto para kullanımını yasaklıyor. Ayrıca kurumsallara da kripto para ile ilgili ürünler ya da borsa hizmetleri sağlamasına yasak getirdi. İlaveten kripto para yuan ya da diğer yabancı para birimleri arasındaki geçişler de yasak.

Kripto piyasasından şimdi ne beklenmeli?

Kripto para araştırmacısı ve uzman Chris Weston, son 24 saatte 9.13 milyar dolarlık kripto para pozisyonunun tasfiye edildiğini bildiriyor. Toplam hacim ise 532 milyar dolar. Bu veriler üzerine şu yorumda bulunuyor:

“Şu an bu yükselişin başka bir ayağı olur mu sorusuna cevap vermek henüz erken. Ancak Asya işlemleri başlamışken şunu merak ediyorum. Nefes almaya zaman bulacak mıyız yoksa önümüzde daha fazla volatilite olacak mı?”

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

koinmedya_telegram_coinsignal

İlgili Haberler

Bu özellik sayesinde Ethereum Visa’ya fark atabilir

Coin Ajans

Ethereum teknik analizi: ETH trend değişimine mi işaret ediyor? TAKİP ET

Coinajans.com

Ethereum tabanlı futbol oyunu Atletico Madrid gibi birçok takımla anlaşma yaptı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası